Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Oké, én szkeptikus vagyok, de...

Oké, én szkeptikus vagyok, de ez az álom nagy hatással volt rám (? )

Figyelt kérdés
Oké, szóval azt álmodtam, hogy ugye szkeptikus vagyok, és a világot fekete-fehérben láttam, aztán egy pár percre ezós lehettem, és hirtelen minden színes és izgalmas lett. Meditáltam, meg aurát láttam, aztán hirtelen ismét szkeptikus lettem, és minden unalmas és bánatos volt. Ez az álom nagy jatással volt rám, de nem álomfejtegetèsre lennék kíváncsi, hanem csak arra, hogy akkor ezek szerint tudat alatt ezós szeretnék lenni? Leginkább ezósok, hívők válaszát szeretném, semmi kedven szkeptikus vs ezós háborút, csak emiatt meginogtam a hitemben, pontosabban hitetlenségemben.

2012. aug. 30. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
legyél nyitottabb kicsit erre a témára és ne gondoly mindent kamunak ( persze a 100% hülyeségeket ne vedd be) lásd színesebben a világod.
2012. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A te legnagyobb bajod az, h 2 csoportra osztod az embereket (ezós-szkeptikus). Én pl nem vagyok egyáltalán ezós, viszont szkeptikus sem. És ez nem hit kérdése h melyik akarsz lenni. Nem úgy kelsz fel reggel sztem h "de jó nekem h ezós vagyok". Attól mert szkeptikusnak érzed magad, attól még kipróbálhatsz ezós dolgokat. Egy ezós is lehet sok mindenben szkeptikus. Lehet h hisz az aurában meg ilyesmikben, de a szellemekben már nem. Tehát ezós, de mégis szkeptikus.

Nem szabad erre a 2 rétegre elválasztani a dolgokat. Mert tök felesleges. Ha akarod, próbálj ki pár ezós dolgot, aztán ha tetszik, akkor folytasd. Attól még lesz neked is olyan dolgod, amiben szkeptikus maradsz.

2012. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, csak azért osztottam két csoportra mert telóról írok és eléggé siettem, de szerintem minden ember egyéniség. És igazad van, mert ha úgymond nyitottabb leszek, lehet hogy majd hiszek mondjuk az aurában, de a vámpírokban meg zomnikban már fix hogy nem
2012. aug. 30. 10:04
 4/8 Antimod ***** válasza:
62%

Vámpírokban és zombikban nem kell hinni. Sőt, semmiben se higyj, amire nem látsz okot! Viszont tényleg azt javaslom, nézegess utána. Foglalkoztat a dolog, és nagyon érdekes megtapasztalásokra tehetsz szert!

Én már jó ideje foglalkozom ilyesmivel, és vámpírok, zombik, vérfarkasok stb. létezésére semmilyen közvetett "bizonyítékot" nem láttam, így nem is fogadom el, hogy vannak.

2012. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ezós" ugyan nem vagyok, és az ilyen jellegű álomfejtegetést meg is hagyom nekik, én ahhoz nem értek, ilyen ne is várj.


Arra viszont nyomatékosan felhívnám a figyelmedet, hogy a valós álomfejtésnek az ég világon semmi köze az ezoterikához.


""a titkos tanokra használt kifejezés, amelyet csak egy csoport beavatottjai számára ismeretesek, rejtélyes, okkult, rejtett", szemben az ún. exoterikus tanokkal (in.: Nevill Drury: A miszticizmus és az ezoterikus tanok lexikona, 80.old.).


Az ezotéria világába sorolható számos olyan irányzat, mely korunk tudományos világképébe nem illeszkedik bele, a világot, annak működését és részeit tudományostól eltérő szempontból (vagy a dolgokat összefüggéseiben) vizsgálja."

Wiki



Az álomfejtés pszichológiai alapokon nyugszik, ami a nyugati kultúra tudományai számára is elfogadott tudomány ág.

A tudatalatti több szintű mélységeinek a kivetítései, a szimbolizmuson alapszik.


Nem olvastam végig az eddigi válaszokat, csak beleolvastam, az egyik így kezdődik, 2 csoportra osztod az embereket.

Teljesen igazat adok, ez foglalkoztat, hajt a kíváncsiság a tudatalattid pedig, (ami fogékonyabb az ezoterikus dolgokra) így tudatja a tudatos éneddel ezt a kíváncsiságot.

2012. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem konkrétan, hogy ezen az oldalon rögtön álomfejtegetésbe kezdenek internetről meg valami álmoskönyvből, de köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. aug. 30. 10:26
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Én is két csoportra osztom az embereke, majomemberek és fejlett emberek. Azt, hogy ki melyik csoportba tartozik nem írnám le, mert nagy vita lenne belőle :D
2012. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig nem volt választási lehetőséged. Most már van. Te döntesz afelől, hogy melyik útra lépsz ;)


Mindemellett jó érzés volt olvasni soraidat. Egy szkeptikus, aki álmában ébred. Gyönyörű :))

2012. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!