Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez mi? Nagyon durvát álmodtam,...

Pacni kérdése:

Ez mi? Nagyon durvát álmodtam, vagy nem is tudom h ezt álomnak tudhatnám-e be. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Osztálykirándulni mentünk az osztállyal és nagyon sokáig fentmaradtunk, majd úgy hajnali 4-kor gyorsan bevetettük magunkat az ágyba. Én szinte azonnal álomba merültem, de amikor azon a hajszálvékony álom és ébrenlét közti szakaszon jártam a barátnőm elkezdett suttogni valamit, és ahogy suttogta és nekem egy ronda hal+pasi+csontváz keverék szörny (mind1 így hülyén hangzik, de igazából nagyon ilyesztő és nyomasztó érzést keltett a kinézete) jelent meg a szemem elött, és mintha amit a barátnőm suttogott, ő mintha ordította volna. Aznap éjjel a barátnőm még egyszer felkeltett és ugyanez a szörny ordított a képembe. Nagyon megijedtem, mert csak egy pillanatra villant be a szemem elé a képe, de mégis akkora nyomot hagyott, h alig mertem elaludni (nehogy mégegyszer előforduljon), azonban persze végül elszalatt az éjszaka, és reggel szint úgy a barátnőm és egyben a bevillanó szörny képe ébresztett. Mitől volt ez? van egyáltalán valami jelentősége?
2012. szept. 6. 18:56
 1/6 BlastNoise válasza:
hát jah, előtte be nyaltál 1 LSD bélyeget :/ vagy ha nem voltál drog hatása alatt, akkor fogalmam sincs, de engem is érdekelne :)
2012. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem képzelődtél.
2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ébredéskor megeshet, hogy még egy pár pillanatig álomképeket látsz. Nem kell ettöl tartani :)
2012. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egész kulcsa az, hogy "álom és ébrenlét közti szakaszon jártam".

Velem is előfordult már, nem is egyszer, hogy ilyen állapotban eltorzult a valóság, mégis élethűnek tűnt. Sőt.

Régebben még az is megesett, hogy amíg aludtam, leült mellém az ágy szélére a húgom. Álmomban többször is felébredtem, kicsit olyan érzés volt, minden újabb "ébredés", mintha hagyma héjait húznád le, egyenként hántanád le őket: mind több részletet álmodtam - valóban a húgom ült mellettem, tudtam róla, de végül egy sokadik "álébredést" követően egy fekete kátrányos-csápos-tapogatós szétfolyó lényt láttam a lábszáramnál. Üvöltve felébredtem, húgom pedig ott ült, rémülten.

Tkp. ami veled (és velem is) történt az egy alvásparalízisnek nevezett jelenség. Félni nem kell tőle, és igaz, rémisztő, de ez van.

Komolyabb jelentőséget nem kell nyilvánítanod neki, belőlem néha jobban előtör bizonyos körülmények, fényhatások hatására. (Kékes-szürkés hajnali tompa fényben, például.)

Nyugalom.

2012. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hátborzongató olvasni, és igaz, nekem is volt pár ilyen alvásparalízis élményem. Ha az ember nem készül fel rá előre, rettentően ijesztő tud lenni. Én ilyenkor úgy éreztem, hogy mindenféle lények, idegen emberek mászkálnak körülöttem, én meg moccanni se tudok, csak nyüszíteni.


Ha ilyen élményed van, képzeld el, hogy egy kötélen felhúzod magad, mintha kihúznád magad a testedből. 2-szer csináltam ilyet, eljutottam a szobaajtóig, és ahogy átmentem rajta, éreztem, ahogy végighalad rajtam az ajtó. :)


Izgalmas dolgok ezek. :)

2012. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy azt írom hogy nem egy erős eset, de naponta futok dejavu-be, mármint éjszakánként, néha biz'isten vágyom egy ilyen "laza"álomra :D
2012. szept. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!