Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan szüntethetem meg a 3...

Anita22 kérdése:

Hogyan szüntethetem meg a 3 éves korom óta visszatérő rémálmomat?

Figyelt kérdés
Még tisztán emlékszem a 3 évesen álmodott rémálmomra, melyben a világ összes embere meghal. Akkor láva öntötte el az egész Földet és senki nem maradt életben. Pedig annyi idős koromban még minden a legnagyobb rendben volt, de komolyan! Boldogok voltunk én és a családom és a környezetem is! A tv-ben sem néztünk semmi olyasmit, hogy világvége meg hasonlók, csakis meséket néztem én is a szüleimmel. Azóta folyton visszatérő álmom, a halál, a félelem, világvége. tegnap éjjel is volt egy ilyen, nagyon megijedtem, nem mertem visszaaludni sem: a föld mélyébe kellett menekülnünk, nem emlékszem miért, de aki nem ugrott, az meghalt a föld felszínén. Én is ugrottam meg mindenki rajtam kívül, de így is meghaltunk. Még Tv-t sem nézek, nincs időm rá, annyit dolgozom. Miért van mindez, és hogyan szüntethetem meg végre? Napközben pedig annyi minden szép dologra gondolok, és csinálok, egyszerűen nem értem az egészet!
2012. dec. 5. 17:22
 1/10 Zsizsik666 ***** válasza:

Tudatos álommal. Tanuld meg.

*****

Nekem segített.

Lehet 3 éves korodban volt mégis valami élményed, ami megmaradt a tudatalattidban, megijedtél, s rémálom formájában jön elő azóta is.

Ha annyira zavar, a fenti módszer tuti biztos segít, de kitartás kell hozzá.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, éber, tudatos álmom is volt már sokszor, tudom milyen, nagyon klassz hogy tudom irányítani mit álmodjak, hogy tudom, épp alszom és azt csinálok amit akarok, én irányítok mindent. Ezt már réges-rég megtanultam, csak ilyenkor teljesen egyedül vagyok, és ez az ijesztő benne. Bár azt tehetem amit szeretnék de egyes egyedül. Ez sem tudom miért lehet, furcsa egy világ az. Majd utánanézek jobban, és ezt is elolvasom, amit ajánlottál, köszönöm!
2012. dec. 5. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:

dec 21 közelsége erősíthette föl :)


Amúgy én is álmodtam egy ilyet mikor még pici voltam. Ott az volt, hogy fellőtték a föld összes atomfegyverét. És lehetett látni, hogy mennek a levegőben, de még eltart egy ideig amíg becsapódnak. És kint voltak az emberek a dunaparton, mint augusztus 20-án és tapsoltak és kis zászlókat lengettek.

2012. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező! Bár én nem vagyok az álmok mély megfejtője, azért szeretnék segíteni!

Annyit melózol, hogy még gondolkodni sincs időd az egészen? Tv-ét nézni mindenki képes!

Miért melózol annyit?

Egy bölcs embertől azt olvastam: ha az álomnak nem lenne semmi kis valóságalapja, akkor nem is beszélhetnénk álomról, mert ami nem valóságos, az fel sem fogható! Na persze a megértés a kulcs!

Milyen szép dolgokat csinálsz, és milyen szép dolgokra gondolsz?

2012. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valami nagyon durva traumád lehetett, amire nem is emlkézehetsz. Ennek a jelenségnek poszttraumás stressz szindróma a neve, a lényege annyiban áll hogy egy erős trauma következtében elfolytassz magadban valamit ami kísért egész életedben.Ha érdekel több info írj rám nyugodtan.
2012. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szép dolog amire folyton gondolok, az a szerelem... :)

Nagyon jó érzés! Folyton tetszik valaki, van hogy egyszerre több férfi, és mindig csak rájuk gondolok, vagy velük vagyok, az még jobb. Nagyon hamar szerelmes tudok lenni, de sosem csalódom, mondom azt hogy lesz másik. Szép dolog még amire sokszor gondolok például a gyermekek, babák, én alig várom hogy nekem legyen, ehhez pedig keresem az igazit, és érzem hogy meglesz! A traumával kapcsolatban annyit, hogy igen volt 1-2 igencsak durva esemény gyermekkoromban, de 3 éves korom után. Előtte minden szép és jó volt.

2012. dec. 6. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Na és mik voltak ezek a durva események? Már ha meg szabad kérdeznem?
2012. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szabad: apám molesztált engem, anyámat sokszor ütötte részegen, apu le is bontotta a házunkat, kitépte a kaput a helyéről, minden bútordarabot felborított,tört. Mindenre emlékszem részletesen, mintha most történt volna... Azt is sokszor végig kellett néznem ahogyan az öcsém rángatózik vagy mi, sokáig megvolt nála, hogy a falba ütögette a fejét. A nagyapám is verte, de még terhesen is a mamámat. 23 vagyok, most költöztem el nemrég, mert nem bírtam elviselni a nemnormális családomat... Már sokkal jobb, de az rémálmok megmaradtak sajnos. Még tudnék mit mesélni :((( de ezekre próbálok nem is gondolni, elfelejteni, de nehéz!
2012. dec. 6. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aludj el! Az szerintem sokat fog segíteni, és általában 100%-ba bejön!
2012. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csináltam már olyat is! De csak 54 órán keresztül bírtam fennmaradni... :D
2012. dec. 7. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!