Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ma tudtam meg, hogy ahol...

Ma tudtam meg, hogy ahol álmomba jártam az egy létező épület, hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
A normális válaszokat köszönöm előre is.

2013. máj. 8. 23:52
 1/6 Titikeeea válasza:
nem értem ebben mi olyan hihetetlen..?! nem álmodhat az ember létező dolgokról?
2013. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hunbula ***** válasza:

Sokan gondolják, hogy ha álmodnak egy hellyel, aztán látnak egy nagyon hasonló helyet, az valami misztikus dolog... Szerintem annyira nem. Főleg ember alkotta épületeknél, olyan rengeteg variáció nem létezhet, hogy az agyad ne tudjon hasonlót teremteni, teljesen spontán. Vannak fizikai határai, hogy hogy nézhet ki egy épület, vannak szabályok, törvényszerűségek. És mivel mindennapjainkat épületekben éljük le, értelemszerűen alkot álmunkban az agyunk épületeket. És könnyen lehet, hogy hasonlítani fog valós helyekre, mert a variációk száma véges.

Persze vonzó és misztikus a lehetőség, hogy ez valami természetfeletti dolog, de szimplán csak véletlen. Mert kb minden emberi dolog adott elemek véletlenszerű kombinációja, amiben gyakran fordulnak elő hasonló eredmények. Pl gondolj arra, hogy a sokmilliárd emberből hány olyan lehet, aki nagyobb mértékben, akár megszólalásig úgy néz ki, mint te, pedig teljesen különböző genetikai eredettel rendelkezik. Terjeszd ki az emberiség teljes történelmére, hány olyan ember élhetett már, akik épp úgy néztek ki, mint te? Rengeteg.. És semmi közöd hozzájuk, csak emberi arcra is véges a variációk száma.

Szóval nyugi, csak véletlen.

2013. máj. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondod...! Én szinte mindig ilyen helyekkel álmodom, ez nem csoda, term. dolog.
2013. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha álmodsz, nincs sem időbeli, sem térbeli korlát.Ki mondta, hogy az álmoknak semmi közük a valósághoz?Álmodban a tudatod messzire kalandozhat, láthatsz sok ezer kilométerrel távolabbi helyeket, eseményeket.
2013. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó igazat mond, de ne felejtsük, hogy az agynak elég egy tized másodperc arra, hogy valamit elraktározzon örökre. Egy álmodban újrakreálja, ennyi. Korábban már láttad valahol, akár úgy, hogy nem is tudatosult benned, "észre sem vetted". Vagy TV-ben, vagy az utcán, stb...
2013. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) !
2013. máj. 9. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!