Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi történt velem?

Mi történt velem?

Figyelt kérdés
Helló! Felébredtem ma kb fél 5kor. Láttam hogy ennyi az idő, természetesen vissza akartam aludni. Most jött a dolog: Lefagytam. Ez már sokszor megtörtént: Nem tudok mozdulni, és ha a szememet kiakartam nyitni valamilyen erő mindig visszatartotta, és csukva maradt. Ez régen is megtörtént, 10-20 másodperc után tudtam, hogy vége... De most jön a dolog: Suttogásokat hallottam, értelmetlenek voltak, de mégis mintha mondani akartak volna valamit, kántálásnak hangzott. Vége lett, és ekkor akaratomon kívül egy elég hangosat kiabáltam. Nem tudom még most se felfogni mi történt! Mi történhetett velem?? ez súlyosbodni fog?

2013. jún. 28. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen alvásparalízis alatt, tök valós volt, de tudom, hogy csak álmodtam.

Én se bírtam megmozdulni, és valaki beszélt hozzám ismeretlen nyelven a fal felől, de fenyegető módon.

2013. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízised volt. Velem is előfordult már nem egyszer. Félelmetes tud lenni.
2013. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Álomban ki van kapcsolva az agynak az a része, amelyik a testet mozgatja, hogy ne kapálózzunk, miközben azt álmodjuk, hogy mozgásban vagyunk. Macskákkal csináltak ilyen kisérletet, hogy kiiktatták ezt az alvás közbeni funkciót, és a szerencsétlenek amikor álmodtak, közben járt a lábuk, futottak, ugrottak, verekedtek, játszottak, kapálóztak, lehetett látni, éppen mit álmodnak.


Jó, hogy van ez a védelmi kikapcsolás, valamiért nálad most később kapcsolt vissza, mint az éber tudatod. Elég ijesztő lehet. A kántálás is valószínűleg az álmod része volt még. Valamiért megtorpantál felébredés közben félúton.


Szerintem a tudatalattid még valamilyen futó folyamatot be akart fejezni, amire normál esetben nem is emlékeznél, hiszen számodra érthetetlen volt a szöveg. Ha olyan információ lett volna, amiről tudnod kell, akkor valószínűleg olyan formában kapod, hogy legyen esélyed értelmezni: szavak, képek, szimbólumok, érzések.


A kiabálás viszont értelmezhető, közelgő veszélyt jelez, betegség vagy ilyesmi.

2013. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tessék: [link] :) Sokszor azért ábrázolják a mellkason ülő szörnnyel/nővel, mert általában úgy érzik az emberek, hogy valami nyomja a mellkasukat :). Ilyenkor gyakran előfordulhat hallucináció is vagy ahogyan te is írtad pl. hangokat hallasz. Igazából ez normális dolog, nincsen semmi baj.
2013. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam hogy normális :D
2013. jún. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!