Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem emlékszem soha az...

Miért nem emlékszem soha az álmaimra?

Figyelt kérdés
Alig volt életem során néhányszor,hogy tisztán emlékeztem az álmaimra. Miért van ez? Olyan jó lenne emlékezni,de sehogy sem tudok.

2013. aug. 14. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert túl későn ébredsz fel. Minél több idő telik el egy álom vége és az ébredés között annál kevesebbre emlékszel az adott álomból.
2013. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Le van terhelve az agyad. Túl sok minden dolog kavarog benne, ami napközben ér. Ha megpróbálsz nem gondolni semmire elalvás előtt, akkor megmarad. Szal így kiüríteni a tudatodat:) Am, nem vok szakértő, csak én olyankor szoktam emlékezni, mikor kipihent vagyok, meg nem stresszelek semmin:)
2013. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én a 2. válaszolóval nem értek egyet, mert én sem szoktam emlékezni az álmaimra, de nem mondanám, hogy levan terhelve az agyam. Nyugis, probléma és stresszmentes életem van.

Nem lehet, hogy mélyebben alszunk?

2013. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De lehet, mondtam, hogy nemtom, nem értek hozzá:)
2013. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem is lehurrogásként mondtam :)
2013. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a mélyebben alszunk duma is hülyeség. Mindenkinek vannak különböző alvási szakaszai, beleértve a mély alvási szakaszokat is. Nincs olyan, hogy valaki csak mély alvási szakaszokkal rendelkezik, így az, hogy valaki "mély alvó" eleve hibás feltételezés, maximum pont ilyen szakasz közben próbálta valaki felébreszteni.


Amúgy írj álomnaplót. Minden nap álmodsz többször is, átlagban 6-8 alkalommal, de ha már egy apró részlet is beugrik, mint pl. egy személy, aki az álmodban részt vett, azt írd le az álomnaplóba. Idővel egyre többre fogsz emlékezni és többet is tudsz majd leírni, ami még több emlékhez vezet.


Plusz az sem árt, ha úgy alszol el, hogy elhiszed, hogy emlékezni fogsz, mintha tény lenne.

2013. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvileg ugyan úgy álmodsz,ha sűrűn van dejavu érzésed akkor azért van.Viszont ha nincs akkor a többiek válasza a lehetséges.
2013. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az állomnapló hülyeség. Mit írjon az ember bele, ha nem emlékszik semmire. Én kb 3 félévente írhatnék bele valami álomtöredéket és kb évente egyszer emlékszem teljes álomra.
2013. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na ez az... ezért nem jó az álomnaplós dolog. Mit írjak bele,ha nem emlékszem semmire?
2013. aug. 16. 18:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Látom nem tudtok olvasni: "de ha már egy apró részlet is beugrik, mint pl. egy személy, aki az álmodban részt vett, azt írd le az álomnaplóba."


De ha még egy apró részlet, se egy szín vagy tárgy nem ugrik be az álomból, akkor meg azt írd le hogyan érezted magad mikor felébredtél. Minden nap, amíg álom nem jut eszedbe írd le az érzéseid ébredéskor.

Ettől javulni fog.


De legközelebb nem segítek, ha ilyen paraszt módon reagáltok.

2013. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!