Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy kell tudatosan álmodni?

Hogy kell tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Az álom az útmutatás,miért kéne azt tudatossá tenni?Tudatosan inkább ábrándozz amiről-akiről akarsz.
2013. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezt a könyvet ajánlom figyelmedbe: [link]
2013. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

a fenti könyv lényege pár mondatban:

naponta sokszor kérdezd meg magadtól, hogy ébren vagy, vagy álmodsz? Győződj meg róla ébren, hogy tényleg ébren vagy e. Ez most hülyén hangzik, hiszen ébren persze, hogy tudod, hogy ébren vagy. De ha ezt sokszor csinálod, akkor szokásoddá válik ez a rituálé és előbb-utóbb álmodban is csinálni fogod. És ha álmodban rájössz, hogy álmodsz, máris Te irányítod az álmot!

2013. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%
Ezt a 4. verziót kipróbálom. Ha sikerül, olyanokat fogok álmodni, h. csak na. Először is mindenkit megdugok aki tetszik, vagy akik tetszettek valaha, ráadásul utóbbiakat a múltban! Sőt! Úgy fogom álmodni, h. amikor felébredek, valóságnak higgyem. De lehet fel sem akarok ébredni. Vagy inkább azt fogom álmodni, h. a valóság azaz az ébrenlét az álom és az álom a valóság. Így majd utálni fogok lefeküdni aludni, álmodni a szar életet, és élvezni fogom az életem az álomvalóságban, ami akkorra már nem álom lesz, hanem valóság:)
2013. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
76%

Csuang-ce egyszer azt álmodta, hogy pillangóvá vált. Reggel nagyon lehangolt volt. A barátai megkérdezték:


– Mi történt? Sosem láttunk még ilyen lehangoltnak.


Csuang-ce azt felelte:


– Össze vagyok zavarodva, tanácstalan vagyok, nem értem. Éjszaka, amikor aludtam, azt álmodtam, hogy pillangóvá váltam.


A barátai nevettek:


– Senki sem nyugtalankodik az álmai miatt. Amikor ébren vagy, eltűnik az álom, akkor hát, miért nyugtalanít?


Csuang-ce azt mondta:


– Nem ez a lényeg. Össze vagyok zavarodva: Ha Csuang-ce pillangóvá válhat az álmában, lehetséges, hogy most a pillangó ment aludni, és azt álmodja, hogy ő Csuang-ce.


Ha Csuang-ce pillangóvá válhat álmában, miért ne volna lehetséges a másik is? Álmodhat a pillangó, és Csuang-ce lehet belőle. Akkor hát, mi a valóság – vajon Csuang-ce álmodta, hogy pillangó lett belőle, vagy a pillangó álmodja Csuang-cének magát? Mi a valóság? Ott vannak a szivárványok. Pillangóvá válhatsz álmodban.

2013. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!