Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rendszeres rémálmaim vannak...

Rendszeres rémálmaim vannak nem látom értelmüket, de mitől lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem eszem degeszre magam lefekvés előtt, langyos tej és langyos mézes tej tesztelve, de lényegében semmilyen alvás előtti esemény nem befolyásolja (pl filmben látottak,zene, étel) hogy mit álmodom, mert rendszeresen nem hogy horrorisztikus álmaim vannak, amiből a párom ráz fel mert sírva némán üvöltök és levegő után kapkodok. Nem stresszelem túl magam. Iskolába járok, de jó tanuló vagyok így félni valóm sincs.

Legutóbb pl olyan álmom volt amitől felfordul a gyomrom ha eszembe jut. Nem tudok jól aludni, mármint nem pihenem ki magam és mindegy mennyi ideig alszom. Már a rossz szellemektől kezdve minden eszembe jutott, egyszerűen nem tudom mit tegyek. Tippek? Ötletek? A válaszokat előre is köszönöm!



2014. febr. 13. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Válassz egy kedvenc témát.pl szerelem,vagy nyaralás stb.ami neked fontos.Úgy aludj el,hogy ezen járjon az agyad.Kislámpa legyen melletted.Ha felébredsz esetleg mert rosszat álmodsz.kapcsold fel a lámpát.Próbálj megnyugodni,újra a szép dolgokra gondolni.Mélyeket lélegezni.És lassan újra elalszol.Lényeg kitud magad pihenni.Kiskoromban volt nekem is ugyanez.Sajnos tudom milyen érzés.Kitartás
2014. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen olyan élethelyzetben vagy,amiben nagyon rosszul érzed magad.


De mindezt nem tudatosítod,mert jó kislány akarsz lenni.Így a tudatalattid csak rémálom formájában tud üzenni.


Az,hogy melyik része rossz,iskola,kapcsolat,szülők így nem tudom megmondani.


Én érdekes módon,ahogy kikerültem az iskolából és végre azt a munkát csináltam,ami mondhatni a hobbim is,megszűntek a rémálmaim is.

2014. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előzővel teljes mértékben egyetérte. Emellett javasolom, hogy a langyos mézes tejet cseréld le levendula - citromfű - orbáncfűre. (Tetszés szerint válassz ezekből a gyógyteákból.) Ha nem szeretsz ilyeneket inni, akkor elalvás előtt vegyél illóolajos fürdőt, vagy párologtass egy kis levendula olajat. Ha van a lakásban wifi router, azt lehetőség szerint kapcsold ki éjszakára. (Valahogy én bekapcsolt wifi router mellett mindig sokkal vadabbakat álmodom, mint egyébként.)Valamint a ledes fényeket (TV készenléti állapotjelzője, elosztó fénye, stb.) is kapcsold ki, és a mobilokat is.
2014. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Előző alatt 1 - est értettem, 2-es akkor még nem írt (még nem olvastam el a válaszát...) 3 - as vagyok.)
2014. febr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rakd át az ágyat, vagy aludj másik szobában!Úgy gondolom, káros sugárzásokban alszol.
2014. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot! A levendula párologtató használt kicsit! Így is mindennap álmodok furákat, de már nem eszem meg álmomban az előzőleg levágott kezem meg hasonlók. Majd veszek még teát, hátha attól még pihentetőbbet alszom. Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)
2014. febr. 16. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Az szép, nekem csak a testrészeimből hiányoznak darabok egy-két helyen, átlátok magamon. Mondjuk ez inkább egy évvel ezelőttre volt jellemző, tegnap éppen valami hasonló drágasággal szemeztem, mint ez: [link] , hát igen, néha megfagy az emberben a vér, de egyébként elég változatos szokott lenni, valamikor gyilkos tarantulák serege megy, meg mittoménmár, már nem tartom számon. Esténként mindig olyan 2 körül felriadok valami rémálomra függetlenül attól, hogy mikor fekszem, és úgy érzem, hogy figyelnek, közben meg nincs is a szobában senki. Utána már nem igazán tudok visszaaludni, mert megint újabb rémálom jön. Egyedül az segít, ha felkapcsolom a villanyt, és úgy alszom. Tudom, akkor járnak a szellemek. :D A legrosszabb mégsem ez, hanem a sleep paralysis [link] ez olyan fél évente van. Általában a plafonon mászkálnak a méretes pókok, de volt már óriás darázs is, vagy azt haluztam, hogy valami láthatatlan erő dobál a szobában. Volt ennél jóval ártalmatlanabb is, amikor elaludtam a buszon, akkor egy fehér arcú csaj helyett porcelán babát haluztam be. Ha erősen próbálok mozogni, akkor sikerül felébrednem, néha belerúgok a falba, de még mindig jobb, mintha nem jön össze. Egyszer sikerült hason fekve produkálnom ugyanezt, akkor szétrúgtam a matracot, de nem sikerült felébredni, a felső testem bénult volt talán 2 percig. Pocsék, mert sokkal valóságosabbak ezek a hallucinációk, mint bármelyik álom. Azokban néha rájövök, hogy álmodom, ennél viszont nem. Nem véletlenül tartom nehezen, hogy éjszaka aludjak ahelyett, hogy egész este melózom, és nappal alszom.


Szóval nem vagy egyedül, együtt lehet ezekkel élni. Megoldás sajnos még én sem találtam. Általában amikor felébredek, akkor akkor próbálok még félálomban vizualizálni olyasmit, hogy kiirtom ezeket a lényeket. Nem kis tárházam van már a módszerekből, a két kedvencem, amikor átváltozok én is valami hasonlóvá, csak nagyobbá, a másik meg amikor aranysárga masszaként egyszerűen felemésztem őket, mint mondjuk egy baktérium vagy vírus. Régebben inkább karddal szoktam csapkodni őket, de az már uncsi volt. :D Megnyugtatja a kis lelkem, ha visszaadom nekik, rohadjanak meg. :D


Ezt a tudatalatti üzengetős dolgot már próbálgattam, de ilyenkor logikusan az jön, hogy na vajon mit akar annyira megüzenni, aztán meg az ember belemagyaráz minden marhaságot, és a végén már majdhogynem tenyérjóshoz kezd el járni. Egyszeráen szín tiszta időpazarlásnak tartom. Kétségtelenül meg vagyok rekedve egy élethelyzetben, de nem különösebben izgat már a dolog. Az idő nyilván majd ezt is megoldja, ha nekem nem sikerült.


Egyébként nem feltétlen csak pszichológiai okok állhatnak rémálmok mögött, pl ha penészes a lakásod, akkor a gomba toxin is okozhat rémálmoktól elkezdve, allergián át, ízületi problémákig egy csomó dolgot. Nem is kell belőle valami sok, hogy jelentkezzenek a tünetek. Ezen kívül talán néhány szervi probléma is okozhat ilyesmit, de ezzel a részével nem vagyok tisztában. Csak kíváncsiságból kipróbálhatnád, hogy máshol alszol 1-2 estét, és hogy ott is jelentkeznek e ezek az álmok.

2015. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!