Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi a magyarázata, hogy álmomba...

Mi a magyarázata, hogy álmomban ismerős, mégis idegen helyeken járok?

Figyelt kérdés
Olyan helyeken, amik hasonlítanak általam ismert helyekre, és mégis teljesen mások.
2016. febr. 24. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az álmokban keverednek a helyek. Azt, hogy hol vagy éppen, nem az határozza meg, hogy hogyan néz ki a hely, hanem hogy te minek határozod meg. Ha egy kaotikus helyen vagy, de te tudatában vagy annak, hogy például a volt iskoládban, az osztályban ülsz, akkor az osztályban vagy. Azt próbáld megfigyelni, mivel azonosítod a látottakat. Akkor meg tudod határozni, hogy hol vagy, mi vesz körül, és kik vannak veled. A látottakat nagyban befolyásolja, hogy mit érzel az adott hellyel, tárggyal, vagy személlyel kapcsolatban. A negatív érzelmek a képi megjelenést kellemetlen irányba torzítják, míg ha pozitívan állsz hozzá a látottakhoz, az kellemes lesz. Az éber állapotban érzett, vagy csak tudat alatt érzett viszonyulások az álomban a teljes valóságot befolyásolják.
2016. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy pl. álmomban egy iskolában vagyok, ami eleinte 90%-ban egyezni látszik a volt iskolámmal, aztán ahogy jobban körülnézek, pl. más a lépcső, a mellékhelyiség, az infóterem, és hirtelen ráeszmélek, hogy fordított az arány, az adott hely kb. csak 10%- ban hasonlít az általam ismert helyre, ez egy teljesen más helyszín.
2016. febr. 24. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Én is pontosan így értettem. Az alapfogalom, azaz az iskola marad, de a "színezete" egyre inkább változik az aktuális érzelmi, és gondolati impulzusok miatt. Nehéz ezt magyarázni, de képzeld el úgy, hogy van egy grafittal rajzolt vázlatod egy képről. Körvonalak, semmi árnyékolás, vagy tónus. Ezt a körvonalat elkezded kitölteni úgy, hogy nem nézed a rajzot, csak tudod hogy ott van. Látod magad előtt a színeket, amiket a kitöltésre használsz, de a képet csak tudod, hogy ott van, ahová a színeket felhordod. Emellett nem csak olyan színeket használsz, amik szerinted a képhez illenek, hanem az aktuális hangulatodhoz, és érzelmeidhez kapcsolódóakat is. Amikor ellenőrzöd a végeredményt, még mindig tudod, hogy mi van az eredeti vázlaton, de ezt már nem valószínű, hogy fel fogod ismerni a sokféle ráhordott szín miatt. Minél nagyobb az időegység, amit a színezésre fordíthatsz, annál inkább el fog térni az eredmény az alapképtől. Ugyanez van az álmaiddal. Minél több időd van megfigyelni egy adott dolgot, annál inkább meg fog változni a kinézete, annak ellenére, hogy tudod, az ugyanaz a dolog.
2016. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mondjuk ez a legkevesebb, mert sokszor nemet, sőt személyiséget is váltok, sőt az álombéli partnereim is sokszor változnak egyik pillanatról a másikra valaki mássá, ami akkor normálisnak tűnik, de visszaemlékezve már furcsa.

Egyébként vannak ilyen általam ismert hellyel párhuzamba hozható álombéli helyek, ahová sokszor "visszatérek", pl. ami a nagyszüleim házára hasonlít, és bár a valóságos helyre csak nyomokban emlékeztetnek, akárhányszor álmodok velük, mindig ugyanolyanok.

Nyilván személyes benyomások az adott helyről, általa kiváltott érzelmek, hozzáfűződő élmények, az álom mondanivalója lehetnek a magyarázatai ennek, ahogy erre te is utaltál. Minden esetre érdekes.

2016. febr. 24. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nem véletlen, hogy több pszichológiai ág is az álmokra alapoz. Egyfelől állandó kutatási terület, mert kiterjedt, és nehezen megismerhető, másfelől rengeteg dologra lehet belőlük következtetni. Sajnos elég nehéz hozzájutni pszichológiáról szóló könyvekhez, álompszichológiáról pedig még én is csak hallottam, nem láttam olyat. De ha te magad figyeled az álmaidat, és lejegyzed, akkor sok dologra rájöhetsz a saját életeddel kapcsolatban.
2016. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yourlover válasza:
előző életeid emlékei
2016. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!