Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Halottal álmodtam?

Halottal álmodtam?

Figyelt kérdés
A nagyapám meghalt betegségben, és rá kb. 1 hétre álmodtam vele, ahol népi ruhában vándorolt egy szakadék alján. Én, a mamámmal sétáltam a szakadék tetején, valahova mi is vándoroltunk, azt nem tudtam, hova. amikor a papám rám nézett, elkezdtem sírni, utána átváltozott az arca ilyen.. démonszerűvé, utána kényszerből felkeltem az álmomból. Ez 2 éve történt. Nagyon szeretném, ha olyan válaszokat kapnék, amikkel megértetik velem, hogy miért így álmodtam vele. Válaszokat előre is köszönöm.

2016. ápr. 7. 19:36
 1/5 anonim válasza:
23%
Mert hiányzik, és szeretted gondolom. Én is álmodok néha a halott nagymamámmal. Ez nem nagy szám.
2016. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Álmunkban dolgozzuk fel a velünk történteket, amelyek keverdhetnek szürreális, mesékből, filmekből..., fantáziából származó elemekkel. Teljesen természetes dolog álmodni a nemrég meghalt rokonunkkal.
2016. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az elhunyt édesapámmal és a testvéremmel álmodok időnkét, pedig az egyik 8, a másik 4 éve hunyt el. ( A tesómmal sűrűbben, mert ő közelebb állt hozzám.)

Én is álmodtam olyant, hogy ijesztővé, szörnyé, támadóvá válik.

Egyszerű oka van: azért álmodsz vele, mert hiányzik, mert pld. aznap történt veled valami, amiről az eszedbe jutott. ( A halálhoz közelebb pedig a "gyászmunka része".)

És azért változik át, mert a tudatalattid az elvesztését összekapcsolja a szörnyűséggel, a félelemmel, fájdalommal - és annak megfelelően, hogy te mit tartasz szörnyűnek, ijesztőnek, alkot az elméd egy álomképet.

2016. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Egyfelől tényleg a feldolgozás jele, hogy egyáltalán álmodsz vele, akármi is az álom tartalma - ez jó hír! Egészséges dolog, mint a sírás is utána.

Másfelől Rólad is szól az, hogy miért pont így volt ez az álom.

A tudatalattid dolgozik, de van, amit Te is tudatosíthatsz, az úton, a Te utadon való továbbhaladás érdekében.

Ezeket kérdezném meg magamtól a helyedben:

Mit jelent nekem ez az álom?

Mit jelentett nekem a nagypapám?

Miért van az, hogy úton látom őt, pedig meghalt és egy másik "szinten" folytatja az útját?

Nem tudom, milyen módon kötődött a nagypapád a néphagyományokhoz, de az jut eszembe, hogy gyönyörű a népi ruha, az ünnep jut róla eszembe.

Hogy van az, hogy - bár valahol "lent, a szakadékban", de nem összezúzva látom őt vagy holtan, hanem folytatja az útját, és Mi, a gyászolók is. - ebben van az örömhír!

Ne félj! Mintha a démoni arc arra utalna, hogy Benned van ezzel kapcsolatban félelem, de az álomban, és a szívedben ott van a megerősítés is, az igazi vágyad, hogy most is szereted, szeretnél vele valamikor, valahogy újra találkozni.

Szeretettel imádkozom Érted

laciapam

2016. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 4. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!