Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álomvilágban miért nincs...

Az álomvilágban miért nincs idő? Meglehet-e érteni nekünk embereknek akik az idő fogságában élnek az álomvilág működésének szabályait?

Figyelt kérdés

2016. máj. 26. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Van "idő". Miért ne volna?
2016. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én már álmodtam úgy, hogy nem érzékeltem az idő múlását, valamint úgy is, hogy visszamentem a múltba álmomban
2016. máj. 26. 22:42
 3/15 A kérdező kommentje:
szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy alvás közben nem érvényesek az idő azon szabályai ami a való életbe, erre gondoltam
2016. máj. 26. 22:48
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Milyen szabályai az időnek?

Pontosan mit nem érzékeltél, mit hiányoltál?

Ha nem változott volna semmi, álmod sem lett volna.

Egyébként össze-vissza ugrálsz az emlékekben. Hol józan vagy, hol nem. Ez az oka. Gondolom senkinek nem volt hoszabb az álma, mint amennyit aludt. Az érzések nem valósak.

2016. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piriiiii ***** válasza:
39%
Azért nincsen, mert az ember nincsen tudatában az egész mikéntjéről, mivoltjáról, mert elveszíti öntudatát alvás közben. Tudatosítani kell a dolgokat, és akkor minden a helyére csúszik. Persze, alapos megfontolással és előzetes utánajárással, mert szét is csúszhat minden...
2016. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 piriiiii ***** válasza:
Ezzel senkit sem sarkallok a tudatos álmodásra, csak megjegyeztem, hogy úgy jobban érzékelhető minden, az idő folyama is.
2016. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Hogyan lehet tudatosan álmodni?Létezik ilyen,hogy tudatosan álmodok,mert úgy akarom???
2016. máj. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Álmainkban nem az agyunk bal- a realitás-agyfele,hanem a jobb-a fantázia-agyfele uralkodik,amely az időt is plasztikusan alkalmazza.

Reális agyfelünkkel megérthetjük-e a fantázia agyfelét?...Talán.Amikor megérti a férfi a nő gondolkozását,és a nő,a férfiakét.

2016. máj. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 OneEntity ***** válasza:

Jó a megfigyelésed.


Álmunkban sokszor az idő, és a tér is másképp viselkedik. Az emberek nem igazán fordítanak figyelmet az álmaikra, ezért sokan nincsenek ennek tudatában, de megfelelő lelki felkészüléssel és szuggerációval jóval több álmukra emlékeznének. Jó ötlet az álomnapló írása is, bár nekem ehhez sose volt türelmem.

Az, hogy mit hogyn érzékelsz és értesz meg, nagyban függ a pszichés struktúrádtól, mint ahogy fizikai tapasztalataid is függnek háromdimenziós felépítésedtőé. Mivel jelenlegi ébrenléti pszichénk a tér és idő lineáris változására van kondícionálva, kötve hiszem, hogy valaha is ezzel a tudattal megértenénk az álomállapot működését.

2016. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Lucifer-666 nevű felhasználó számára:


Arra gondolok, hogy az álmaimban az idő olyan mértékben letud lassulni amit én személy szerint a való életbe sose tapasztaltam. Persze a való életbe is van, hogy nagyon lassan telik az idő, de az álomban ez valahogy más. Olyan mintha az álom nem ismerné a másodperc hosszát vagy a percek hosszát. Ott egy teljesen más időmérték van.

2016. máj. 27. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!