Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem szoktam soha semmit...

Miért nem szoktam soha semmit álmodni?

Figyelt kérdés

először is mielőtt jönnének azok a válaszok hogy "álmodsz csak nem emlékszel rá" válaszolók leszögezem, hogy erről is lehet szó :P :D


de a lényeg az, hogy óvodás koromban sokszor álmodtam és szinte mindig rémálmom volt amiben mindig valami rossz történt az egyik szerettemmel (leginkább az édesanyámmal) és sokszor ébredtem sírva. De nem tudom miért álmodtam rosszat mivel sosem néztem horrort a családom összes tagjával jó kapcsolatban vagyok szóval ilyenre nem tudom fogni.


És akkor tájt úgymond "megfogadtam" egy nagyon borzalmas rémálom után (amit még most is feltudok idézni) hogy inkább ne álmodjak soha többé és tessék azóta szinte semmilyen álomról nincs emlékem... max évente 1-2 szer álmodok és azokat is hamar elfelejtem.


Lehet, hogy nagy baromság és csak én aggódom túl kicsit deee esetleg valaki szerint ennek lehet valamilyen logikus vagy természet feletti magyarázata? Vagy tudatosan elhatároztam, hogy nem álmodok és nem álmodok vagy mi? :o


A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. aug. 26. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsi hogy kicsit hosszúra sikeredett de nem tudtam rövidebben leírni :S
2016. aug. 26. 20:03
 2/10 anonim ***** válasza:

Ott van a kérdésedben a válasz, elnyomod magadban az álom emlékeit mert nyomasztó emléked van róla. Ugyan álommal kapcsolatban ilyenről még nem hallottam, de rengeteg más dologgal kapcsolatban igen, miért pont az álmokra emlékezést ne lehetne elnyomni? Mindenesetre érdekes hogy van ilyen. :) Ha akarsz álmodni akkor vagy próbálj valamire gondolni lefekvés előtt amiről szívesen álmodnál és talán idővel be is fog ugrani.


Egyébként lehet hogy túltoljuk az ezen agyalást, vannak akik szinte sosem emlékeznek az álmaikra, lehet hogy a múltbéli rossz tapasztalattól függetlenül te alapból ilyen vagy.

2016. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
sokat dolgozol/taNULSZ?
2016. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól kevésbé álmodna? Én mikor sokat tanulok vagy dolgozok akkor álmodom a legvadabb és legemlékezetesebb dolgokat.
2016. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig "álmodsz csak nem emlékszel rá". Alapból, ha nem foglalkozol vele, akkor az a normális, hogy nem emlékszel rá. Ha csak nem keltenek föl a közepén, vagy tréningeled magad, nem is fogsz emlékezni rá.
2016. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem..........
2016. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szívünk két dobbanás közt,s elménk két álom közt pihen.

Ébrenlétben a bal,míg alváskor a jobb agyfél a domináns.Ébredéskor történik a váltás,ami ritkán igen gyors,és az álom nem kerül át a bal agyfélbe,csupán az utolsó álom hangulata.(Ezért nem ébredsz rendszerint, az elalváskori hangulatban.)


Amint el lehet határozni,hogy megjegyezzem álmaimat,azt is lehet,hogy megtiltom magamnak azok megjegyzését.

2016. aug. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Legoman ***** válasza:

Valóban azt határoztad el tudatosan, hogy nem akarsz álmodni. De mivel ilyen nem lehetséges, ezért nem emlékszel csak rá.

Az ember mindig álmodik, és könnyen felidézheted az álmod.

Annyi az egész dolgod, hogy lefekvés előtt azt mondod, pontosabban határozod el, hogy "Emlékezni akarok az álmaimra!" Vagy pedig, a régi mondatod ellentettjét: "Álmodni akarok!"

Ezek után reggel, mikor felkelsz, akkor ne nyisd ki a szemed, vagy ha ez még nem megy, akkor ne mozdulj meg. Próbáld meg szépen lassan felidézni az álmod. Ha beugrik valami, akkor menj tovább, vezesd vissza szépen az elejéig, mivel nagy eséllyel a végétől fogod kezdeni.

Szokott az is segíteni, ha valami olyan pozícióban fekszel, ahogy feküdtél, mikor azt a részletet álmodtad.

2016. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz! :)

majd kipróbálom hogy ilyen tudatos módon fogok e tudni emlékezni az álmomra :)

2016. aug. 27. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban álmodunk, csak sokszor nem emlékszünk rá. Én is régebben sok álmomra emlékeztem, az elmúlt években vettem észre, hogy már szinte mintha nem is álmodnék.

Utána olvastam, és azt írta valaki, hogy az agyunk úgymond ellustul emlékezés terén. Jó gyakorlat, ha edzed egy kicsit a memóriádat, pl. próbálsz emlékezni, hogy mit ettél ebédre 2 nappal ezelőtt, mi történt múlt hét hétfőn, kikkel beszélgettél és miről.

Ha javul az emlékezeted, és megmaradnak reggelre álomfoszlányok, akkor vezess álomnaplót, az is segít.

2016. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!