Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit gondoltok a tudatos...

Mit gondoltok a tudatos álmodásról? Akinek sikerült, az mit élt át közben? Hogyan sikerült elérnie?

Figyelt kérdés

3 éve kezelnek egy nemkívánmrészleteznimilyen betegséggel.

Emellé jött egy olyan állapot,amit a szakember depressziónak nevezett.

A legfőbb gondom,hogy bizonyos rémek folyamatosan kísértenek álmomban,emiatt nem tudok pihenni,nappal nehezen forog az agyam,ingerlékeny vagyok.

Mostanában olvasgattam a tudatos álmodásról.

Írnak róla hideget,meleget.

Például,hogy van,aki nem képes felébredni belőle,és hogy az első pár esetben,amikor sikerül,nagyon meg lehet rémülni,aminek maradandó következményei is lehetnek.

Ezeket azért nem gondolnám,de érdekelnének személyes tapasztalatok.

A magam részéről azért tartanám fontosnak,mert végiggondoltam,hogy mi lenne,ha felfognám,hogy egy álomban vagyok,és nem menekülnék a rémek elől,hanem megállnék,és szembenéznék velük.Ehhez viszont tudnom kéne,hogy nem a valóságban vagyok,amit abban a helyzetben nem tudok elhinni.

Nem szeretnék kitalált,"felturbózott" válaszokat kapni,csak személyes tapasztalatokat,gondolatokat.


2016. okt. 5. 20:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nekem volt egy félig tudatos álmom. Legalábbis volt benne egy két döntésem. Egész jó volt viszont a végén átcsapott egy félperces rémálommá.
2016. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]



Én személy szerint nem hiszem, hogy lehet tudatosan álmodni, de lehet csak azért mert nem volt még ilyen élményem.... Azért tényleg jó lenne, bár nekem nincs ilyen szinten szükségem rá, mint neked :)

2016. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Regebben szorakoztam ilyesmivel,de mire beindult rauntam. En lenyegeben mintegy szugeraltam magamnak "ma ejjel almodas kozben jusson eszembe hogy ez csak egy alom" Erre koncentraltam valami olyan modon,mint amikor tudod hogy holnap valami fontos dolgod van,es lefekves elott azon eszed magad hogy "jaj csak el ne felejtsem". Es igy sikerult 2x almomban,radobbeni hogy csak almodom. Egyszer remalmom volt,uldoztek,es egy szakadek szelere ertem,ott frankon radobbentem hogy "bakker ez csak egy remalom". Ami erdekes hogy en nem fordultam szembe az uldzoimmel, hanem leugrottam,a becsapodas elott felebredtem.
2016. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Erdekes egyebkentez a "maradando kovetkezmenyek"...mert amugy,egy 3-4 evvel a kiserletezesek utan-tol (es a mai napig) eleg komoly lidercnyomasaim szoktak lenni. Nem tudom hogy ez kovetkezmenye-e vagy nem de gondoltam szolok.3-as ujra.
2016. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De mit szeretnél igazából? Hogy ne álmodj ilyeneket? Nekem volt tudatos álmom, rátréningeztem, van erről sok iromány, ha úgy van olvasgass! Álomnapló, ébresztő beállítás, stb. Nem nagy valami egyébként, de tök jó élmény, nekem az történt, amit akartam, de ez nem azt jelenti, hogy míg alszol végig tudatos lesz az álom, bár tuti van olyan is, de ahhoz rengeteget kell gyakorolni szerintem. Nekem gyerekkoromban sok rémálmom volt és valahogy ösztönösen kifejlesztettem egy technikát. Ha rémálmom volt elkezdtem számolni, valahogy mindig beugrott, hogy számolnom kell ha üldöztek vagy ilyesmi. Ha erre rákoncentrálnál, szerintem segítene. Abban a pillanatban, amikor elkezdesz számolni, felébredsz! Elég 2+2=4 ennyi, már ébren is vagy, hogy miért, azt nem tudom. Egyébként meg meg kellene találnod magadban, hogy miért álmodsz ilyeneket! Minden alvászavar a halálfélelemre vezethető vissza. Nyugtalan vagy valamiért! Gondold át, ha a mai lenne az utolsó nap mit csinálnál másképp? Mélyen gondolj bele, ne csak felületesen! Ha gondolod írj privátot, megpróbáljuk kideríteni!
2016. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt szeretném a tudatos álmodással megtudni,hogy mi kerget az álmomban,és hogy győzhetném le.

Ehhez kéne az,hogy ne azt gondoljam,hogy ez valóságos,hanem tudjam,hogyha akarom,akkor az a valami nem bánthat.

Nagyon sokáíg bevált,hogy bár nem tudtam,hogy álmodok,ha kezdett rosszra fordulni a dolog,akkor elkezdtem nagyokat pislogni,és ettől fel is ébredtem.De jó ideje nem használ,hiába próbálom.Ilyenkor még nagyobb lesz a félelem.

2016. okt. 5. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Aha, igen, értem! Ez kb. olyan, mint nálam a számolás! Ha gondolod írj nyugodtan privátot, de itt is beszélhetünk róla, hiszen anonim oldal! Szóval! Szerintem nem ez lenne a megoldás! Ami álmodban történik az kapcsolatban van az ébrenléti oldaladdal, tehát a gond innen ered! Ez tuti! Amíg nem jössz rá az okra vagy nem szűnik meg, addig a rémálmok jönni fognak. Mint látod, a pislogás is! Ideig, óráig segített, de már nem segít! Holott sejted ugye, hogy csak álmodsz, ezért szeretnél pislogni. Írnál pontosabban az álmokról? Mi kerget? Ki kerget? Hol kerget? Mit érzel? Csak félelmet vagy mást is? Bármit, ami eszedbe jut! Vagy mi közös minden álomban? Vagy nem? Vagy mi történik az életedben mikor durvább? Vagy mi történik mikor kevésbé durva? Minden éjszaka ez van vagy csak hetente párszor?
2016. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a lucid dreaming, ugye?


Velem ez megtörtént még azelőtt, hogy tudtam volna, mi ez. Egyszerűen történt egy fura dolog az álmomban, amitől rájöttem, hogy álom. Közben üldöztek is, és nem futottam tovább, hanem megálltam, és tudtam, hogy simán elmennek mellettem.


Azóta ha rossz álmom van, fel tudom kelteni magam, vagy változik az álmom.

2016. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt oan h üldöztek álmomban, én megálltam, az üldöző továbbfutott, mint aki csak kocog.

Olyan is volt, h tudtam h álmodok, többször is. 1x elbúcsúztam az emberkéktől, h mingyárt felébredek :D

A legdurvább az volt, sok éve, vmi gonosz boszorka bántani akart, én felébresztettem magam (!), mert tudtam h álmodok, de pár pillanatig még hallottam h beszél :o

2016. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%

Nekem sikerült elérnem, vagy öt alkalommal, de sosem direkt.

Volt olyan, hogy csak járkáltam és rádöbbentem, hogy álmodom, vagy embereket láttam és ez is valahogyan rádöbbentett.

Háromszor elég hosszan fenn is tudtam tartani az álmodást és bejártam az álom helyszínét, már amennyit tudtam. Minden valós helyszín, de mégis kifordított. Általában Budapestre álmodom magam, csak valamiféle átépített változatába, például hidak vannak olyan helyeken, ahol a valóságban nincsenek.

Az igazi élmény, hogy át tudod hágni a gravitációs erőt.

Repülhetsz, sétálhatsz függőleges falakon.

Üldözéses álmom nagyon régóta nem volt, zuhanásos sem.

Amikor voltak, olyan volt, mintha három arctalan ember üldözne, de már nem emlékszem, talán akkor sem tudtam. Mikor szakadékba zuhantam, állandóan felébredtem, végül az utolsó zuhanásomnál egyszerűen megváltozott az álom, azóta nincs zuhanós álmom.

2016. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!