Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Egyszer csak észreveszed,...

Egyszer csak észreveszed, hogy ez már megtörtént, miért?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a jelenséget "déjá vu" nek nevezik,

de rengetegszer megtörtén, főleg mikor gimis voltam, hogy elkezdtem egybeszélgetést, vagy cselekvést, és egyszer csak felvillat bennem, hogy szórol szóra, tettről tettre ugyan ezt megcsináltam, ugyan így.

És volt hogy miután ezt észrevettem, a következő pár másodperces cselekvés is ismerősnek tűnk, szóval, mintha a meglepődés is ismert, "megtörtént" lett volna számomra.

Remélem érthető volt a szöveg:)

Ez csupán véletlen, és egy hasonló eseménnyel kavarom/kavarjuk? vagy az előre megírtság egy jele, hogy várható, és beszámítható dolgok történnek velünk?


2010. máj. 3. 21:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi teóriákat:)

Nekem csak elképzeléseim vannak, pl az hogy valamennyire belelátunk a közel jövőbe, ami még "kiszámítható",


vagy az hogy pár álltalános cselekvés lezajlik álmunkba, és a tudat alattink(vagy vmi hasonló) arra késztet ébren, hogy csináljuk is meg, és mikor halál pontosan ugyan azt megcsináljuk, amit a tudat alattink utasít, felvillanhat az álmunk a szemünk előtt, és ez okozhatja azt az érzést, mintha ezt már láttuk volna, ugyanis az emberi agy nem tud különbséget tenni fikció, álom és valóság közt.


bár ebbe az álmosdiba, meg az a furcsa, hogy egyszer a haverommal beszéltünk a suli udvarán, és egy mondat után, mind2en összeráncoltuk a szemöldökünket, és úgy éreztük, hogy ez mintha már megtörtént volna,

Szóval ha ezt álmodtam is, és a tudatom késztetett arra hogy megtegyem, akkor neki is ugyan ezt kellett álmodnia, mert őt is elkapta az érzés, elmondása szerint, hogy ez egy "déjá vu" volt.

2010. máj. 4. 21:39
 12/13 anonim ***** válasza:
Velem is történt már egy párszor ilyen.Az volt a furcsa hogy a történések közepétől már tudtam mi fog történni, mit fogok mondani, mégsem tudtam rajta változtatni, pontosan ugyanazt csináltam amit "azelőtt".Eléggé ijesztő volt.
2010. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem szokott egyszerr is déjá vu-m lenni a barátommal
2010. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!