Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez csak hallucináció, esetleg...

Ez csak hallucináció, esetleg fáradtság, vagy valami több?

Figyelt kérdés

Már majdnem 2 hónapja tettem fel itt egy kérdést, bemásolom belőle a lényeget:


"Tegnap este nagyon furcsa élményem volt, ilyen még sohasem történt, pedig sok furcsaságot átéltem már, nem egy alvási paralízist is.

Tegnap este elég fáradt voltam, de tisztán emlékszem hogy még ébren voltam amikor ez történt, hiszen még csak pár perce feküdtem az ágyban, és éppen gondolkodtam valamit. Teljesen sötét volt eleve a szobában, meg a szemem is csukva volt, és hirtelen, egy fél másodpercre felvillant egy teljesen fehér kép. Lehet a többit már csak beleképzeltem, de esküszöm úgy rémlik mintha egy kórházat láttam volna, egy hosszú fehér köpenyes férfi állt nekem háttal egy asztal előtt középen. De mint mondtam, ezt már lehet csak beleképzeltem.

Csak fél másodperc volt az egész, de egyből kipattant a szemem és felültem az ágyban, nagyon gyorsan vert a szívem és nem tudtam mi történt. Szoktak lenni rémálmaim de ez nem az volt, hiszen még nem aludtam csak álmos voltam. Ráadásul ez csak fél másodperc volt és nem igazi álom, de esküszöm sokkal ijesztőbb volt bármely rémálomnál.

De mégis, az egyetlen értelmes magyarázat az álom lenne, hiszen nagyon ki voltam ütve tegnap este, mostanában túl vagyok stresszelve és keveset is alszom, így nem csodálkoztam volna ha pár perc alatt bealszok."


Szóval ez történt már majdnem 2 hónapja, azóta nem is gondoltam rá, úgy voltam vele hogy csak túl fáradt voltam és egy alapos pihenéssel többet elő sem fog fordulni.

Viszont tegnap este már majdnem aludtam (még megnéztem egy ASMR videót lefekvés előtt, a szemem már rég csukva volt, és félálomban voltam), egyszer csak egy azt vettem észre hogy egy kórházi folyosón sétálok egy felnőtt férfiként, nem láttam arcokat,de azt tudom hogy fehér köpenyben voltam. Egy bal oldali teremből kijött egy nővér és valamilyen papírokat adott oda, hogy ezek XY leletei, aztán elkezdtünk beszélgetni, majd hirtelen kipattant a szemem és először azt sem tudtam hol vagyok, hogy ez álom volt vagy nem. (Csak pár másodperces volt) Amikor felkeltem próbáltam minél jobban visszaemlékezni de csak ennyire sikerült amit leírtam, erre is nagyon nehezen, azóta sem ugrik be több részlet.

Az volt a legfurcsább hogy nem tűnt álomnak, egy teljesen hétköznapi jelenet volt, és nem tudom értelmesen megmagyarázni, de teljesen átéltem, annak az orvosnak hittem magam.

A régi kérdésemet is egy stresszes héten írtam ki, a mostani is egy elég stresszes héten történt. Emiatt ráfoghatnám hogy a stressz és a kialvatlanság az oka, esetleg megviccelt az agyam.

De aztán eszembe jutott a múltkori eset, ezért is kerestem ki a régi kérdésemet, és nagyon furcsálltam hogy ott is egy orvos volt a "főszereplő". Újra elolvastam az ottani kommenteket, és elkezdett komolyabban érdekelni, tényleg létezik olyan hogy valaki ellazult tudatállapotban bepillantást nyerhez egy valós helyre? Vagy bármi hasonló?



2017. ápr. 28. 21:04
 1/2 thoomas26 ***** válasza:
52%
Az újabb élményt nyilvánvalóan a túlhajszoltság miatti tudatállapotodnak köszönheted, de hogy ez csupán fantázia volt-e, vagy annál több, nehezen állapítható meg. Az bizonyosnak tűnik, hogy az orvosokhoz, meg úgy általában a kórházi környezethez erős érzelmi szál fűzi a lelkedet. Azt kellene mérlegelned, hogy ez vajon ebből az életedből eredhet? Mert ha nem, akkor lehet, hogy egy korábbi életed pillanatképeit láttad. Természetesen más is lehet a háttérben, de ha tisztázod magadban, hogy mi lehet az oka annak, hogy mindig orvos a történet középpontja, akkor talán közelebb juthatsz a megoldáshoz.
2017. ápr. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megpróbálom végiggondolni,de így elsőre aht mondanám hogy semmi nem fűz a kórházakhoz, senkim sem dolgozik ott, és csak egyszer voltam kórházban, az sem volt maradandó élmény.
2017. ápr. 29. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!