Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fáradtság okozta hallucináci...

A fáradtság okozta hallucináció még normális?

Figyelt kérdés
Gyakran egy hosszabb nap után esténként hangokat hallok. Leginkább párbeszédeket, más emberek hangját, néha értelmetlen, távoli, máskor pedig mintha mellettem beszélne valaki. Pár napja madarak csicsergését hallottam éjfél körül. A redőnyök le voltak húzva, ablak csukva volt. Ez a hallási hallucináció (másmilyen nem szokott lenni) lefekvéskor a leggyakoribb. Azt tudom, hogy közvetlen elalvás előtt jelentkezhetnek hypnagog hallucinációk, de én teljesen éberen is hallok dolgokat. De csak ha fáradt vagyok. Szóval ez még normális?

2017. márc. 12. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem normális, még akkor sem ha fáradt vagy.
2017. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális, persze, csak ha nem aludtál már legalább 2-3 napja. Egyébként nem. Fordulj orvoshoz.
2017. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ennek mi lehet az oka?
2017. márc. 12. 15:53
 4/6 Metionin ***** válasza:

Nézz utána a robbanófej szindrómának. Stressz válthatja ki.

Amúgy hosszas kialvatlanság után nekem inkább vizuális hallucinációim vannak/voltak. Amit írtál, azt jellegzetesen a robbanófej szindróma váltotta ki, sajnos többször tapasztaltam stresszes időszakokban.

2017. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem a robbanófej szindróma tüneteinek, de nem erről van szó. Én nem alvásból ébredek fel valami hangos, belülről jövő zajra. Hanem ha egy héten átlagban alszok 5-7 órát (9-nél érzem jól magam), akkor esténkét lefekvés előtt hallok dolgokat, valamint miután lefeküdtem, de még nem alszok, csak szimplán fekszek csukott szemmel.

Talán ha rendesen aludnék és kevesebb lenne a stressz akkor nem lenne ilyen problémám. Azért kérdeztem, hogy a fáradtság kiválthatja-e ezeket.

2017. márc. 13. 15:44
 6/6 Metionin ***** válasza:

Nekem is inkább elalvás előtt fordult elő a dolog de a doki robbanófejjel diagnosztizálta.

Amúgy tényleg nem ártana több alvás és kevesebb stressz, esetleg több mozgás.

2017. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!