Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek az igaz, hogy az...

Szerintetek az igaz, hogy az álmaink jövőbeli történéseket is megmutatnak?

Figyelt kérdés

Többször hallottam több ismerősömtől, hogy más formában ugyan, de megálmodott bizonyos dolgokat. Pl. hogy elhagyta a pénzét és álmában kliséket hagyott el, vagy az esküvőjét, csak éppen a testvére esküdött álmában.

Azért aktuális számomra a kérdés, mert korábban azt álmodtam. verekedtünk 3 ismerőssel abban a kocsmában, ahol minden hétvégén ott vagyunk,és az összetűzést mi nyertük meg. A mai nap furcsa történése pedig az volt, hogy a mi társaságunk sikeresen akadályozott meg egy dulakodást, a dulakodásban pedig érintett volt az a 3 ember akivel álmodtam nemrég.

Számomra elgondolkodtató lett a kérdés, eddig kételkedtem benne.



2017. máj. 10. 02:53
 1/8 anonim válasza:
42%
Sok évtizedet megértem már, de nálam ilyen nem történt..................
2017. máj. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Van amikor igen...

Én úgy tartom, hogy az álmoknak négy jelentős fajtája van.


Az első, amit megemlítenék, hiszen szerintem rendkívül fontos álom, az a pszichés álom. Ezekben az álmokban legtöbbször menekülünk, zuhanunk, vagy pedig megtámadnak minket. Ha ilyen álmaink vannak, (főleg ha visszatérőek!) érdemes elgondolkodni azon, mitől félünk, vagy mi bánt minket. Ha egyedül nem megy, ilyenkor akár érdemes pszichológushoz is fordulni.


A következő a jósló álom. Ez az álom megmutatja nekünk, mi fog történni a jövőben. Ez történhet egyértelmű, vagy elvont formában. Ritka az olyan ember, aki látja álmában, hogy mi fog törtènni a jövőben. Viszont az igen gyakori, hogy valakinek az álma jelzi egy közeli hozzátartozója balesetét vagy halálát.


A harmadik álom, a vágyakozó álom. Ebben az álomban azokat látjuk, amiket szeretnénk. A valóságban szegèny ember álmában gazdagnak, a kisbabára vágyő nő terhesnek, a beteg egészségesnek látja magát.


A negyedik a nagyon kreatív, vagy rémálmok. Ezeknek általában szerintem nincs nagy jelentőségük. Olyan mese és filmszerű álmok ezek. Nem ritkák az ilyen álmok egy hosszabb mese, vagy film megnézése után.


Mások még megemlítik az álmoknál a reinkarnációs álmot .Ezen elmélet szerint meglàtjuk az ilyen álmainkban, kik is voltunk az előző életünkben. Nem mondom, hogy nincs ilyen, de a felismerése nem egyszerű.

2017. máj. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Megmutathatnak. De ez mindig csak utólag derül ki. Úgyhogy...
2017. máj. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Nem.

Legfeljebb lehet véletlen egybeesés. Ha minden hétvégén ugyanabban a kocsmában vagy, ugyanazokkal az emberekkel, akkor jó eséllyel egyszer csak ki fog alakulni egy konfliktus. Ettől még nem álmodod meg a jövőt.

2017. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 thoomas26 ***** válasza:
100%

A lehetséges jövő már a jelenben létezik, a mindenkori jelen következményeképp. Nagyon leegyszerűsítve, amilyen energiák felszabadulnak a jelenben, azok alakítják a jövőt, de ez, éppen ezért folyamatosan változhat, és éppen ezért minél közelebbi jövő, minél pontosabban létezik. Bizonyos tudatállapotokban betekintést nyerhetünk ebbe az energiafolyamba, s láthatunk a lehetséges jövőből képeket, információkat. Mivel az álom is egy sajátságos tudatállapot, olykor előfordulhat az alatt is.

Akinek még nem volt ilyen (vagy legalábbis nem emlékszik rá), nyilvánvalóan hihetetlennek tűnhet mindez. Akivel viszont igen, annak mindez nem kérdés.

2017. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Egy ilyen álmomra emlékszem. Temetés utáni utcakép, álmomban mondták, hogy meghalt a szomszédunk. Másnap hallotuk a hírt, hogy meghalt az éjjel. Egy hét múlva volt a temetés és ugyanaz az utca kép volt mint álmomban: sok autó és mindenki feketében volt.
2017. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pszihénk érzékelhet olyan testi és lelki folyamatokat,melyek bennünk,és hozzánk közeli emberekben zajlanak.(Akár 10000 km-re.)A betegségek,és elhalálozások megérzése ezzel magyarázható.


Szintén jelenség,az "önmagát beteljesítő jósálom".

Ebben,-aki hisz abban-tudata mélyén a történéseket úgy alakítja,hogy a várt esemény beteljesedjen.(Ez,hasonló az önhipnózissal.)

2017. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pszichénk
2017. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!