Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az oka annak hogy már...

Mi az oka annak hogy már megint oroszul álmodtam?

Figyelt kérdés

Nem beszélek annyira sokat ezen a nyelven egy pár egyszerűbb dolgot kivéve mint: szia, igen, nem, köszönöm, stb.. És az álmomban odajött egy nő hozzám, kérdezett valamit tőlem oroszul, én németül mondtam neki hogy magyar vagyok, majd angolul azt felelte hogy azt hitte orosz vagyok.

Tisztán felismertem hogy oroszul beszél, de mivel nem nagyon beszélem, nem is értettem, nem is jegyeztem meg.

Tudom, fura dolog, de ennek mi lehet az oka? Gondolom a nyelvtudás vér útján nem terjed; egyik felmenőm orosz volt.



2017. jún. 24. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Azt jelenti, hogy tanulj nyelvet. A nyelvtanulás jó dolog.
2017. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Én is álmodtam oroszul, amikor felsőfokra készültem. Sokat foglalkoztam vele, egész nap az volt az agyamban.
2017. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Mostanában foglalkoztál a nyelvvel, hallottad valahol (tv, rádió, zene stb.) vagy akár olvastál oroszul? Simán előjöhet álmodban akár több hetes emlék is.

Ismerősöm angol-orosz szakos tanár, kb.többet beszél egy nap idegen nyelven, mint magyarul és rendszeresen előfordul vele, hogy angolul/oroszul álmodik vagy akár beszél is álmában. De még velem is volt ilyen, pedig egyik nyelvet sem beszélem magas szinten.

2017. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, én 6 éve tanulgattam oroszul, éppen ezért furcsa.
2017. jún. 24. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:
"kérdezett valamit tőlem oroszul" - az valami halandzsa szöveg volt, nem? Amiről álmodban azt gondoltad, hogy oroszul van.
2017. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!