Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az éber álmodásról (lucid...

Az éber álmodásról (lucid dreaming) mi a véleményetek? Van itt aki gyakorolja?

Figyelt kérdés
Egyfelől tök jó lehet, ha az ember tényleg kontrollálni tudja az álmát tudatosan. Másfelől viszont van egy kis rossz érzésem is ezzel kapcsolatban. Hiszen az álmoknak pont az a lényege, hogy a tudatalattid veszi át az irányítást és jön aminek jönnie kell. Kicsit olyan természetellenes. Plusz hallottam olyat is, hogy "mellékhatásként" lehetnek alvás zavarok, sleep paralisis, ilyesmi. Szóval nem tudom, kicsit dilemmázok...
2017. júl. 17. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlom egy éve hobbiszerűen, lusta vagyok a reality checkekhez. Kb heti 2x van tudatos álmom, de ritkán tudom irányítani. Sosem okozott alvászavart vagy bármi ilyesmit, alvásparalízisom egyszer volt. Kérdezhetsz nyugodtan ha érdekel.
2017. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Maga az éber álom alvászavar következménye, nem fordítva. Tehát aki igyekszik elérni az az alvászavarra törekszik. :D


Az alvási paralízis szerintem velejárója, mivel a kettő hasonló állapot (szerintem). Éber álomnál még alszol de az agyad ébredezik ezért rájöhetsz hogy alszol és irányíthatod az álmod, alvási paralízisnél pedig már ébren vagy de az alvási fázisból még nem léptél ki ezért hallucinálsz és a tested sem mozog, ahogy az el is várt egy alvó embernél.

2017. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem, hogy miért rakták át az ezotéria/álomfejtés kategóriába a kérdést. Igen, álmodással kapcsolatos a kérdés, de semmi köze ezekhez szerintem. Na mindegy...
2017. júl. 18. 08:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom mert az ezotérián sokat beszélnek erről. Bár azt hiszem az agykontroll alkategória alatt, szóval sehogy se került ez jó helyre. :D
2017. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aze jo a lucid dreaming mert azzal szexelhetek akivel csak akarok
2017. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!