Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ezotéria » Álomfejtés

A kérdés

Az éber álmodásról (lucid dreaming) mi a véleményetek? Van itt aki gyakorolja?

Egyfelől tök jó lehet, ha az ember tényleg kontrollálni tudja az álmát tudatosan. Másfelől viszont van egy kis rossz érzésem is ezzel kapcsolatban. Hiszen az álmoknak pont az a lényege, hogy a tudatalattid veszi át az irányítást és jön aminek jönnie kell. Kicsit olyan természetellenes. Plusz hallottam olyat is, hogy "mellékhatásként" lehetnek alvás zavarok, sleep paralisis, ilyesmi. Szóval nem tudom, kicsit dilemmázok...

07-17 14:12  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Gyakorlom egy éve hobbiszerűen, lusta vagyok a reality checkekhez. Kb heti 2x van tudatos álmom, de ritkán tudom irányítani. Sosem okozott alvászavart vagy bármi ilyesmit, alvásparalízisom egyszer volt. Kérdezhetsz nyugodtan ha érdekel.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 07-17 19:13 Privát üzenet
Maga az éber álom alvászavar következménye, nem fordítva. Tehát aki igyekszik elérni az az alvászavarra törekszik. :D

Az alvási paralízis szerintem velejárója, mivel a kettő hasonló állapot (szerintem). Éber álomnál még alszol de az agyad ébredezik ezért rájöhetsz hogy alszol és irányíthatod az álmod, alvási paralízisnél pedig már ébren vagy de az alvási fázisból még nem léptél ki ezért hallucinálsz és a tested sem mozog, ahogy az el is várt egy alvó embernél.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 07-17 19:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem egészen értem, hogy miért rakták át az ezotéria/álomfejtés kategóriába a kérdést. Igen, álmodással kapcsolatos a kérdés, de semmi köze ezekhez szerintem. Na mindegy...

# 3/5Időpont 07-18 08:01 Privát üzenet
Gondolom mert az ezotérián sokat beszélnek erről. Bár azt hiszem az agykontroll alkategória alatt, szóval sehogy se került ez jó helyre. :D

# 4/5Időpont 07-18 09:35 Privát üzenet
Aze jo a lucid dreaming mert azzal szexelhetek akivel csak akarok

# 5/5Időpont 07-23 12:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt olyan katolikus házaspár, aki rendszeresen gyakorolja a vallását és tényleg aszerint él?
Ha református vagyok, vőlegényem katolikus, esküdhetünk református templomban, ha én konfirmáltam, de ő nem bérmált, nem gyakorolja a vallását?
Buddhizmussal kapcsolatos kérdés - Aki a tibeti buddhizmust (vadzsrajánát) gyakorolja, tudna segíteni?
Az EU csatlakozással Magyarország hozzájárult, hogy szuverenitásának egyes elemeit az EU intézményei útján gyakorolja. Ez korlátozza, vagy bővíti Magyarország lehetőségeit arra,..
A MINDFULLNESS, azaz Tudatos Jelenlét technikát gyakorolja valaki? A tapasztalatok érdekelnének.
A legtöbb embert miért zavarja, ha valaki a saját vallását gyakorolja?

Kérdések az Ezotéria rovatbólKérdések a Álomfejtés rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu