Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség "Dicsértessék a Jézus Krisztus. "-t köszönni a Rabbinak?

Figyelt kérdés

Egyik hajnalban volt egy nagyon különös, kicsit furcsa álmom.

Azt álmodtam, hogy egy keskeny passzázsban sétálok, ahol, hol fölfelé, hol lefelé vezetnek lépcsők, a fedett utca szintkülönbségei miatt, de egy lépcsős szakaszban sosincs 6 lépcsőnél kevesebb vagy 12 lépcsőnél több. A passzázs teljesen egyenes, mindkét oldalán ajtók vannak. Nagyméretű, magas, kétszárnyas, sötét barna, tölgyfa ajtók néznek a fedett "utca" frontra.

Egyszer csak megállok egy ilyen ajtó előtt, az megnyílik előttem(vagy én nyitom ki, már nem emlékszem pontosan), és egy hosszú, fekete, szövet kabátos, hosszú őszes-fekete szakállú, szürkéskék szemű, kalapos ember áll előttem. Egy ortodox zsidó Rabbi, aki kissé szigorú, hűvös tekintettel méreget engem, én pedig ráköszönök, hogy "Dicsértessék a Jézus Krisztus.".

Ő kissé szigorúan, de meglepetten, gondolkodóba ejtett arccal rám néz, majd sarkon fordul befelé, a sötétbarna fával(szerintem szintén tölgyfával) parkettázott, széles, szalon szerű szobába. A szobában, fél körben, székeken, szintén szakállas emberek ülnek, némelyik kipával a fején, mások kalapban, páran pedig ilyen színes, cifrán hímzett, török-sipka, török-kalap(Tubetejka) szerű fejfedőben, közepéből zsinóron lógó, kis ecset szerű, fekete bojttal. A szalonban körül belül 12 vagy 13 ember van, zsidók, némelyik idősebb, ráncosabb, némelyik fiatalabb, de mind középkorúak vagy idősebbek. Az ajtóban előttem álló ortodox Rabbi körbemegy a szoba közepén, a félkörben ülök előtt, a többikre nézve. A többiek tekintette rá mind különböző, némelyik mosolygós kedves, másoké szigorú, gondolkodó, megint másoké morcos, feszült, haragos, egyesek tekintete pedig meglepett. Miután a Rabbi, jobbról balra, körbe ment a szobán, végig tekintve a félkörben ülő illusztris társaságon, vissza ért(tért) hozzám a nyitott ajtóba, és annyit mondott, kedves arckifejezéssel és csillogó szemű tekintettel, hogy "Dicsértessék!". Így ért véget az álom.

Ez egy annyira érdekes és különös álmom volt, hogy muszáj volt leírjam. Nem tudom, hogy van-e jelentése vagy, jelez valamit. Közömbös vagyok az álmokkal kapcsolatban és nem értek az álomfejtegetéshez, de ez nagyon különös, kicsit furcsa álom volt. Szerintetek? Miért álmodhattam ilyet? Szabad-e így köszönni?



2017. szept. 5. 18:26
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Igen, illetlenség.
2017. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem kell itt hüledezni. Semmi antiszemita gondolat nem fogant meg bennem a köszönéskör az álmomban.

Teljesen összetévesztettem egy Katolikus plébánossal. Majd csak az után esett le, hogy ő Rabbi az álmomban, mikor végig néztem, hogy kik ülnek a szalonban.

Végig kellene olvasni az álmot és nem egyből Kobraként marni csupán a kérdés elolvasása után.

2017. szept. 5. 18:47
 3/18 A kérdező kommentje:
Mit jelenthet ez az álom? Előre is köszönöm a segítséget.
2017. szept. 5. 18:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Olyan, mint sátánistának "Dicsértessék a Jézus Krisztus. "-t köszönni.
2017. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Ezek után körül metéltek téged ?😂
2017. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem mert lány
2017. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Valóban különleges álom.


Ez egy úgynevezett beavató álom. Én magam igyekszem pszichológiai értelemben megfogni az álmot, nem igazán értek az ezotériához. De az álmok érdekelnek. Szóval:


A folyosón való átmenet mindig egy állapotból a másikba való átmenetet jelenti. Érdekes, hogy ön nem megy végig a folyosón. (Két ismerősöm is hasonlót álmodott, tulajdonképpen a szakdolgozatomat rájuk alapoztam, de ők végigmentek a folyosón). Megáll egy állomáson, az ön esetében a végcél egyelőre ismeretlen vagy a lelki fejlődése tekintetében nem fontos még. Ezek az ajtók szobák a lélek útján. Egyfajta világok, amiket megismert vagy meg kell ismernie. Az ember általában ha el akar jutni valahová, akkor start/cél ban gondolkodik, ezért érdekes, hogy önnél ez nem így van (nem a passzazs végén van a cél).


Szóval benyitott az egyik világba. Az egész jelentet végső értelme az, hogy valójában egy az Isten. Nem lényeges a külcsín, nem lényegesek a szavak, hanem sokkal inkább az számít, ami a mögöttes tartalom. Ezt "vitatja meg" a főrabbi is a társakkal. Dicsertesseket köszönnek nekik, amikor ez az ő kanonukba nem tartozik bele. Valójában azonban igen: más formában ugyan, de jelen van mindenhol a megváltás. Az ő zsidó vilagukban is, ahogy a mienkben is. A végső lényeg az, hogy a szó nem számít. még az sem feltétlenül számít, amit maga a szó jelent. A lényeg a tartalom. Így lesz mindenki egy.


Az álom alapján önnek ezt kell megtanulnia. Igen sokféle véleményt formalhatnak az emberek adott dolgokról, valójában jó lenne kívülről ráláni ezekre mind s azt látni, mindenki tulajdonképpen ugyanarról beszél. Hogy minden egy. Még a legkülönbözőbb dolgok is. Ezért köszön a rabbi is vissza önnek, mert ő is tudja már, a külsőségek másodlagosak.


Ha erre képes lesz ön, az a megváltás. Megváltás egy adott szituációtól/ból. Nem véletlenül használta az álmában a dicsertessek formulát.


Ez egy nagyon súlyos tanítás. Nehéz lehet a saját életre vonatkoztatni, de talán nem lehetetlen.


Szabad-e ilyet köszönni? :) nem illik. Éppen ez adja az álom kulcsát, mondanivalójat.

2017. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Nem olvastam el az egesz sztorit. (kovezzetek meg erte, lusta voltam es felesleges, csak a kerdes egyertelmu valaszt von maga utan).

Kerdesed: rabbinak illetlenseg-e dicsertessek Jezust mondani.

A valasz: nem.

Miert? Mert nem momd ilyet. Soha.

Mindem tisztelettel: a keresztenyek miert nem fogjak fel ezredszerre is hogy a zsidok szamara Jezus Krisztus senki? Nem hogy profeta, de hamis profetakent van szamon tartva, ergo valakikent, aki

1. atlag folotti intelligenciaval rendelkezett

2. jo megjelenesu lehetett

3. megreformalta a zsido vallast


Kiterjesztette a judaizmust az egesz emberisegre. Martirhalalt halt, es emiatt a fellegekbe emeltek. Nem o lenne az elso, csak mivel az egyetlen akkor letezo egyistenhitbe illesztettek, elterjedt a solog, es lettejott parszaz ev alatt a keresztenyseg a ma ismert formajaban. Terito vallaskent, amiert (mint terito vallas) elkezdtek gyilkolni. Ahogy az iszlam neveben is ami meg egy feltuningolt keresztenyseg.

Szoval. Mohamed szerinted messias? Nem mert szerinted Jezus az. Ki Mohamed szerinted? Na a zsidok szerint Jezus pont az aki neked Mohamed. Es a keresztenyseg egyenerteku az iszlammal.


Megegyszer hangsulyozom ezt minden tisztelettel mondtam. De ez van.

2017. szept. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Szoval felteszem a kerdest:szerinted mond egy rabbi "dicsertessek Jezust", ha a keresztenyseg ugyanaz a szemukben mint a te szemedben az iszlam? Es Jezus ugyanaz a szemukben mint a te szemedben Mohamed?

Nem mond. Max illembol ha 1000 melyen kereszteny ember koze kerul.

2017. szept. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:

"Kerdesed: rabbinak illetlenseg-e dicsertessek Jezust mondani.

A valasz: nem.

Miert? Mert nem momd ilyet. Soha. "


Vicces akartál lenni, de nem sikerült. Nyelvtanból egy kicsit még olvasgass! A megjegyzésed helyesen ez (lett) volna:

rabbinak illetlenseg-e dicsertessek Jezust mondaniA

"Csak" ennyi a különbség.

2017. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!