Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem emlékszem az álmaimra?

Miért nem emlékszem az álmaimra?

Figyelt kérdés
Hiába próbálok reggelente visszaemlékezni, egyszerűen semmi nem jut eszembe, még egy emlékfoszlány sem. Létezik, hogy egyáltalán nem álmodok? Ha pedig mégis álmodok, hogy tudnék rájuk emlékezni? A válaszokat előre is köszönöm:)

2018. márc. 2. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Alkotó álom című könyv egy egész fejezetet szentel ennek a kérdésnek. Sok érdekes technikát tanít, amire nem is gondolnál.
2018. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Az álomnak nem az a feladata, hogy emlékezz rá.

Legtöbbször nincs is értelme emlékezni - ha pedig van, akkor úgyis felébredsz.


Ha mégis kíváncsi vagy az álmaidra, akkor bízz meg valakit, hogy ilyenkor ébresszen fel, aztán hagyjon békén, hogy emlékezhess.

2018. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:
70%
Elalvás előtt szuggeráld magadat, hogy ébredés után emlékezni fogsz, egy idő után sikerül majd.
2018. márc. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én erről azt olvastam, hogy mindenki álmodik, csak vagy emlékszik rá, vagy nem. Lehet benne valami, mert én is ritkán emlékszem az álmaimra, viszont sokszor kelek fel úgy, hogy tudom, hogy álmodtam, de gőzöm sincs, hogy mit.
2018. márc. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Minden normális ember legalább 4-5 álmot lát egy normál 8 órás alvásnál. De emlékezni max. egyre fog.
2018. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vezess álomnaplót. Ha eszedbe jut egy álmod, leírod, amilyen részletesen csak tudod. Idővel egyre többre és egyre részletesebben fogsz emlékezni. Visszaolvasva pedig jellegzetes dolgokat veszel majd észre az álmaidban (pl nekem nagyon gyakori egy bizonyos autó).
2018. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!