Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az embereknél elvileg úgy...

Az embereknél elvileg úgy van, hogy álmodban akárhogy akarsz nem tudsz mozogni, mert valami blokkolja, de a kutyák, macskák mozognak álmukban akkor most csak az embereknél van ilyen?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy érted, hogy nem tudnak mozogni? Én rendszeresen testhelyzetet változtatok alvás közben, de szerintem, mások is.
2018. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, hanem az emberek nem tudnak mozogni, az állatok viszont igen(legalább is kutyák macskák, futnak/mozognak álmukban) míg ha az ember fut az álmában akkor nem mozog ténylegesen.Elvileg azért, mert a majmok a fán voltak és, hogy álmukban ne essenek le azért az agyban valami blokkolja azt, hogy ne mozogjanak.
2018. márc. 12. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Valami hibádzik okfejtésedben.

Ugyanis, ha az ember az ágy egyik oldaláról a másikra fordul álmában, az nem a faágon alvás ösi reflexe.

Az az ember is ténylegesen fut álmában, akinek agya működése közelebb van a kutyáéhoz/macskáéhoz, mint a homo sapienséhez.

2018. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én valahol azt olvastam , ha valaki tudatosan álmodik, és valahogy az álom és az ébrenlét között marad, mert túl gyorsan kelt fel akkor nem tud mozogni,(ezt amúgy már én is tapasztaltam és elég rossz érzés).Tehát ébren vagyok, de akárhogy próbálkozok nem tudok felkelni, és ezt azzal magyarázták, hogy mert valami leblokkolja az agyat, hogy álmunkban ne mozogjunk.
2018. márc. 12. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alvajárók például, ténylegesen mozognak.
2018. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te az alvásparalízisra gondolsz.
2018. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rem szakaszba blokkolja az agy a mozgást nehogy baj érje a testet álmodás kozbe... ami nálad volt az alvás paralizis mivel általába rem szakaszbol ébredunk, a tested kicsit kesobb ébredt fel
2018. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenki mozog néha álmában.

A kutyák és macskák is azt álmodják, hogy futnak, miközben általában csak megrándul a lábuk néha. Pont úgy blokkolják a mozgást, mint te.

Persze néha tényleg futnak: az náluk is alvajárás.

2018. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az embereknél is van ilyen. Én már olyat is csináltam, hogy hosszába megfordultam reggelre az ágyon na meg olyat is hogy lebuktam. (Kellemes volt)
2018. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!