Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mitől függ, hogy milyen...

Mitől függ, hogy milyen időközönként és miről álmodunk?

Figyelt kérdés

Több hete most már, hogy minden nap, vagy minden második nap álmodok, legtöbbször reggel felkelés előtt, így mindig emlékszem is az egészre.

Szinte minden alkalommal az általános iskolás barátnőim, osztálytársaim, tanáraim, akkori "szerelmem" szerepelnek benne. Sosem rossz álom,hanem mindig jó. Összejövök azzal a fiúval, vagy az akkori jó barátnőimmel programon, suliban vagyunk stb.

Napközben nem gondolok ilyenekre ezért nem értem az egészet. Korábban nem fordult elő ilyen.

Mitől függ hogy mennyit és miről álmodunk?


Tényleg érdekel a téma, mert hetek óta tart a dolog. Nem tudom hogy nézhetnék utána a neten, hogy normális infóra találjak.


Normális válaszokat szeretnék kérni. Köszönöm!


23N



2018. jún. 15. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én legtöbbször azzal álmodok,ami éppen foglalkoztat.
2018. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen világos, de engem ez nem foglalkoztat. A legtöbb általános iskolás osztálytársam kb 10 éve láttam utoljára. Miért gondolkodnék rajtuk?

Olyan jó lenne megtudni az okát ezeknek az álmoknak, és jó lenne ha megszűnnének.

2018. jún. 15. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
valószínű tudat alatt mégis foglalkoztat
2018. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen csak felesleges logikát keresni az álmainkban..
2018. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Leginkább attól, milyen gyakran alszol. Az alvás REM fázisainak kísérőjelensége az álom, és ugyanúgy megtörténik akkor is, ha ébredés után már nem emlékszel rá.


Amúgy hogy mi juttatta először eszedbe az általános iskolás élményeidet, azt ugyan ebből nem tudni, de mivel láthatóan foglalkoztat a téma, a további álmaid könnyen lehetnek egyszerűen csak az első ilyen álmod utóhatásai. Hiszen emlékszel az álmodra, gondolsz rá, aztán álmaidban az egész újra megjelenik valamilyen formában.

2018. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az agyunk bonyolult, bármi kiválthatja. Láttál egy bejegyzést egy régi osztálytársadról fészen, eszedbe jutott valami a suliról, de akár egy szag, egy dallam, egy íz is előhozhat emlékeket. A legtöbb napközbeni gondolatunk nem is tudatosul.
2018. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2018. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok! köszönöm :)
2018. jún. 15. 17:43
 9/13 Dave092 válasza:

Valószínűleg ahogy írták mások is a tudatalattidat még valamilyen formában foglalkoztatja a dolog, szóval legjobb lenne egyenesen őt kérdezni. Hallottál már a tudatos álmodásról? Én is még kezdő vagyok benne, de részeredményeket már értem el...és elég érdekes téma.


Röviden tömören annyi, hogy álmodban tudod, hogy álmodsz és azt csinálsz amit akarsz. Ha pl. akarod akivel álmodsz odamész hozzá és megkérdezed, hogy miért jelennek meg minden nap? vagy a semmibe címezve elkiáltod magad a kérdéssel, és a tudatalattid jó eséllyel válaszolni fog valamilyen érthető formában.

2018. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekeset írtál! Nem hallottam még a tudatos álmodásról, pedig lehet az megoldaná a problémámat. Utána olvasok :)

Megint álmodtam reggel, felkelés előtt közvetlenül, de most nem az általános iskolás dolgokról.

Legszívesebben már semmit nem álmodnék.

2018. jún. 16. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!