Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez mi lehet? Talán valami...

Ez mi lehet? Talán valami alvászavar? Szoktatok tapasztalni ilyet?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy az egészség kategóriába tartozna, de mindegy...Remélem, itt is kapok rá választ.

Nos, néha előfordul, hogy valami rosszat álmodom és miután felébredek, 4-5 másodpercig nincs semmi szokatlan, hanem ezután kezdem érezni, hogy valami ijedtség, izgalom fog el.Tehát nem rögtön ezzel az érzéssel ébredek, hanem kicsivel az álom után kezd gyorsan kialakulni.Hevesebben kezd verni a szívem, hirtelen nagyon éber leszek,izgalom, nyugtalanság.Mint mikor valakire ráijesztenek.Felülök, járkálok, aztán lassan elmúlik ez és visszaalszom.Néha rászántam az időt és megnéztem, ilyenkor magasab volt a vérnyomásom.De nem mindíg jellemző.

Nem az lenne a normális, hogy egyből ezzel az érzéssel ébredek az álomból?

Felébredek az álomból, megnyugszom, hogy Á! Csak egy álom volt, átfordulok, hogy próbáljak visszaaludni és akkor kezdődik ez a pánikhoz hasonló érzés.Mi lehet ez?

Csak bizonyos tipusú álmoknál van ez.Pl, mikor nagyon dühösen veszekszem valakivel álmomban, vagy életveszélyben vagyok.Átlagos, nem megterhelő álom után nincs ilyen.


2019. jan. 3. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert az alvás és az ébrenlét két különböző tudatállapot, és amikor egyik tudatállapotból átlépsz a másikba, ott egy kis ideig, néhány másodpercig nincsenek még gondolatok, se fájdalmak, csak a most van. Aztán elkezd megjelenni a fájdalom, és te pedig azonosulsz vele. De dönthetsz úgy is, hogy nem azonosulsz a fájdalommal, a mostban maradsz, és nem lesz rád semmilyen hatással.
2019. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz nehogy kezdődő pánikbetegséged legyen. Eleinte enyhébbek a tünetek. Sajnos nekem az volt,és nagyon hasonlit ahhoz,amit leirsz, éjszakánként felijedtem álmomból, izgatottság lett úrrá rajtam, heves pulzus, magasabb vérnyomás. Aztán lassacskán súlyosbodtak a pánikrohamok, már nappal is rámtört, akkor az egekben járt a vérnyomásom,nagyon rosszul voltam, végül dokihoz kellett fordulnom.
2019. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló! Ez érdekes megközelítés, ki fogom próbálni amit javasoltál.


Második! Ez lehetséges...az az igazság, hogy már többször megállapították az utóbbi 20 évben, hogy pánikbeteg vagyok.Oké, ebben van is igazság.Voltak valaha nagyon rossz éveim, mikor mindennapos szinten rosszul voltam.Már odáig fajult, hogy az utcára sem mozdultam ki, még kísérővel sem! De aztán erőt vettem magamon és legyőztem.Gyógyszer meg minden segítség nélkül.Így apránként összeszedtem magam.Elég hosszú időbe telt, de most már ott tartok, hogy bárhová elmegyek egyedül, nincs fóbiám a rosszulléttől, a pánikjaim megszűntek (én úgy gondolom.Legalábbis nappal nincsen baj).A vérnyomásom labilis, lehet hogy ez még apánikos korszakomból maradt.Ezt már nem lehet kideríteni, mivel akkoriban nem méricskéltük.Doki emelkedettnek látta és minimális gyógyszert írt rá, mert a pulzusom is mindíg kicsit szapora volt.

Szervi betegséget nem találtak.

Létezhet az, hogy ez a pánik időnként "átalakul"? Látszólag elmúlik, aztán visszatér más formában? Más tünetekben? Mikor nem mozdultam ki, a pánikrohamok miatt, akkoriban még alvászavarom nem volt.Legalábbis ilyen jellegű nem.Csak alvásparalizisek, meg testen kívüli élmények, de az nem zavart.Viszont sok szép álmom volt és sokat bírtam aludni.Na mindez már a múlté.Most keveset alszom, az álmaim többnyire rövidek, kaotikusak és az említett ébredés utáni rossz érzés.

Azt még hozzá kell tennem, azóta is van ez, mióta a nagyszobában alszom.Kezdetben úgy éreztem, nem jó nekem az a hely.Mikor ott lefeküdtem, gyakran jöttek tőlem meglehetősen idegen gondolatok elalvás előtt, vagy épp fizikailag lett valami bajom hol itt-hol ott fájt), ha azon ahelyen töltöttem az éjszakát.De kénytelen voltam megszokni és az ágyat sajnos nem lehet máshová tenni egyenlőre.

Kis szobában is gázos aludni csak ott más miatt.Ha meg ott alszom, akkor vagy táves ébredésem van, vagy alvási bénultság, vagy valami testen kívüli érzés féle és ott durvább rosszullétekre ébredek.Úgyhogy a két rossz közül ez utóbbi a rosszabbik.

Többen is voltak már, akik tapasztaltak nálunk alvászavart (vendég rokonok, barát).

Reménytelen? :(

2019. jan. 4. 13:21
 4/5 A kérdező kommentje:
*téves ébredés
2019. jan. 4. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Látod, ne keresd máshol a problémádra a választ, mert az a baj,amire én tippeltem. Nekem sajnos csak gyógyszerrel sikerült helyrejönnöm. Ha pánikbeteg vagy, akkor tudod,milyen a pokol. Én tudom. És igazad van abban is,hogy átalakul a betegség, vagyis inkább más tünetekkel jelentkezik. Miután azt hittem,hogy teljesen kigyógyultam, akkor ismét egy nehéz periódus következett az életemben, sajnos a szorongásom visszatért és nem tudtam lenyelni az ételt, egyszerűen nem ment le, ha erőltettem,fulladoztam. Szóval nálam a betegség másodszorra másképp nyilvánult meg. Másodszor is gyógyszeres kezeléssel enyhültek,majd múltak el a tünetek.
2019. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!