Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Vajon mit jelenthetnek a...

Vajon mit jelenthetnek a veszett rókák az álmaimban?

Figyelt kérdés

Másodszorra visszatérő rémálom motívum nálam a veszett róka, és egyelőre nem nagyon tudom értelmezni, mit szimbolizálhat.


Az első veszett rókás álmom:

Apámmal, és öcséimmel sétálunk hazafelé egy elhagyatottabb, bokros, tipikus vidéki földúton. Hirtelen furcsa rókák jelennek meg itt-ott az út szélén. Mozdulatlanok, bizarrak, szoborszerűek. Úgy néznek ki, mintha valami nagyon kontár preparátor munkái lennének. Az ábrázatuk mozdulatlan, őrült vicsor, dől a hab a szájukon, kancsal, őrült szemek. Legkisebb öcsém odaszalad hozzájuk, én pedig megtorpanok, és teli torokból kiabálni kezdek, hogy ne menjen a közelükbe, mert veszettek, és veszélyes, halálos betegséget terjesztenek. De a legkisebb öcsém nem törődik velem. Az egyikkel játszani kezd, simogatja. Kétségbeesetten ordibálok nagyobbik öcsémnek, és apámnak, hogy csináljanak már valamit, erre ők is odamennek a rókához, hogy megsimogassák. Én elindulok egyedül hazafelé, és néhány róka követni kezd. Ijedtemben szaladni kezdek előlük. A kapunál az egyik utolér, és megharapja a karomat. Felébredek.


A második veszett rókás álmom pedig kb egy hónappal később, konkrétan tegnap este volt:

Legkisebb öcsémmel sétálunk kettesben ugyanezen az úton. Borult az idő, vihar készülődik. Mondom kisöcsémnek, hogy siessünk, mert meg fogunk ázni. Elkezd szemerkélni, majd szakadni az eső. Az árokból hirtelen elénk mászik egy róka. Ázott, tépázott a bundája, viharvert a külseje, és ugyanolyan őrült pofája van, mint az előző álomban látott rókáknak. Látványosan beteg példány. Mondom kisöcsémnek, hogy fogjon egy botot, és verje agyon. Kisöcsém talál az út szélén egy nagyobb, masszívabb, letört ágat, és istenesen elveri vele a rókát, ami panaszosan vinnyog, nyüsszög, és a földön rángatózik. Aztán sétálunk tovább hazafelé, és amikor nyitnám a kaput, a róka valahogyan utolér minket, és belemar az alkaromba. Elejtem a kulcsot. Felébredek.


Szóval ez a két veszett rókás álmom volt. Megpróbáltam utánanézni, de nem igazán találtam hasznos leírásokat. További érdekesség, hogy mindkét álomban szerepelt a legkisebb öcsém, illetve mindkét álmom úgy végződött, hogy a saját házunk előtt, amikor már nyitnám az utcakaput, akkor harap belém a róka.


Előre is köszömöm a segítségeteket, értelmezéseiteket. :)



2019. júl. 4. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az derül ki első olvasatra, hogy utasítgatsz másokat, mint egy maffiafőnök. "kiabálni kezdek, hogy ne menjen a közelükbe, Kétségbeesetten ordibálok nagyobbik öcsémnek, és apámnak, hogy csináljanak már valamit,"


csak oribálsz, utasítgatsz és nem cselekszel te. Mint ha égne a ház és oltsátok el a tűzet! Ordibálnád, de apud testód belesétálna az élő lángba még akkor is csak ordibálsz és nem oltod a tűzet.


"Mondom kisöcsémnek, hogy fogjon egy botot, és verje agyon.

istenesen elveri vele a rókát, ami panaszosan vinnyog, nyüsszög, és a földön rángatózik. "


Ismét parancsolgatsz és mással végezteted el a piszkos munkát. A róka tudta te vagy a felbújtó, beléd kell harapni, nem az öcsédbe.


Ahol simogatják a rókát csak te látod veszélyesnek ez a "csak nekem van igazam, ti tévedtek" effektus.

Egy csepp együttérzés sem indult el benned a rókák felé a félelem miatt. Lehet a rókák csak neked mutatkoztak úgy meg és valójában nem is úgy néztek ki? Miért láthattad így őket?

Egyébként a róka a hamis tanítás szimbóluma a régi chan mesékben pl. 100x születik rókatestben az, aki mesternek hazudja magát . ja és ott van a rókalány meséje is japán legenda.

2019. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
:O
2020. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!