Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért nem akar egy csomó...

Miért nem akar egy csomó asztrológus állást foglalni amellett, hogy szerinte a nyugati vagy a védikus az igazságot tükröző rendszer?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy az asztrológusok csak nem merik felvállalni a véleményüket, vagy tényleg látnak valamit, amit én nem, de mindenhol azt olvasom: a nyugati és a védikus is jó. Már hogy lenne jó? Majdnem egy teljes jegynyi eltolódás van a kettő között, teljesen más minőségekhez vezet, és sok helyen az értelmezés is más, a védikus rendszer ráadásul sokkal összetettebb, sok olyan elem van, ami a nyugatiban nincs. Ha egy nyugati asztrológussal és egy védikus asztrológussal elemeztetem a képletemet két másik eredmény jön ki. Hogy fér meg a kettő együtt?
2019. aug. 18. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik szerint az az egyetlen igaz, amit ő tud/használ.

Próbáljad ki a kínai, az azték módszert - és meglátod, a harmadik, negyedik ember is különbözni fog az első két, nem egyezőtől!

2019. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Miránk mivel európaiaik vagyunk és fejlettebbek modernebb korbana Placidus vonatkozik , a védikus maja stb lefutott korszak más földrész lakóira volt hatással .
2019. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind a ketto mukodik.


Ha a nyugati rendszer tranzitot es progressziot hasznal, a vedikus pedig Dasha rendszert, amelyek idoszakok.


Az en kepletemben a nyugati rendszeru fontos tranzitok es progressziok egybevagnak a Vimshottari Dasha idoszakaival. Tehat mindegyik mukodik a sajat rendszereben, nem kell osszemixelni.

2019. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a kérdésed a sziderikus (védikus) és a tropikus (nyugati) állatöv használatára vonatkozik.


Én most erre (asztrológusként) csak annyit tudok mondani, hogy próbáltam használni rövid ideig a sziderikus(védikus) rendszert, de egyszerűen a tapasztalatok nem igazolták.


Valószínüleg igaz, hogy a 12 csillagjegynek nem az égen elfoglalt helye a mérvadó, (sziderikus) hanem a valós életben is megjelenő földi ciklusokhoz igazított verzió (tropikus). Talán úgy lehet jól megérteni, hogy a Skorpió jegye, ami az elmúlással van kapcsolatban, tényleg a tropikus rendszerbeli időszakban mutatkozik meg legjobban a természetben.


Egyébiránt az asztrológusok azért nyilatkoznak ilyen 'ez is jó meg az is jó' szerűen, mert kerülik a konfliktust.

2019. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugatit tanultam és azt is használom. Még az elején belekóstoltam a védikusba is és próbáltam összehasonlítani az eredményeket. Nekem a védikus nem passzolt annyira, mint a nyugati. Voltak átfedések, de összességében a nyugati volt, ami tényleg rólam szólt. Hallgattam előadásokat védikus témában és az volt az érzésem, mintha ők többet magyaráznának bele, míg mi a nyugatit sokkal szigorúbban kezeljük. Illetve azt éreztem, hogy a védikusok nagyon determinisztikusan gondolkodnak, tehát ha valami van az ábrában, annak úgy kell lennie. Ezzel szemben a nyugati irányzat mindig figyelembe veszi a kliens egyéni megélését és ahhoz igazítja az elemzést. A részletességen vitatkoznék, mert ugye a védikus nem használja a Neptunuszt, Uránuszt, Plútót, cserébe használja a Nakshatrákat, illetve a felszálló-leszálló holdcsomókat is, de a nyugati házrendszerekben vannak olyan dolgok, mint pl. a bezártság, határhelyzet, ami a védikusban nincs, illetve nagyobb hangsúlyt fektetünk a planéták házúri helyzeteire. Szóval szerintem egyik sem részletesebb a másiknál, csak másra fókuszál. Nekem a nyugati működik már 5 éve és nem váltanék, mert kipróbáltam magamon és több olyan ismerősömön, akiket nagyon jól ismerek és náluk sem passzolt a védikus irányzat.
2021. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!