Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mit gondoltok a drakonikus...

Mit gondoltok a drakonikus asztrológiáról?

Figyelt kérdés
Elég jártas vagyok a mi általunk használt asztrológia/védikus asztrológiában, és nemrég bukkantam rá a drakonikusra. Azt olvastam hogy ez a fajta azt mutatja meg hogy előző életedben milyen voltál, vagy mit hoztál magaddal a mostaniba a lelkeddel. És itt jön az érdekesség. Én ikrek nap/merkúr/vénusz/lilith/MC és 10. ház domináns vagyok rák holddal, marssal szaturnusszal és szűz aszcendenssel. Elég jellemző rám a születési képem, viszont sokkal határozottabb és egyenesebb vagyok mint más ikrek. Megnéztem a drakonikus asztrologiai képem, és bika nap/hold/merkúr/vénusz ikrek mars és oroszlán aszcendens vagyok. Szerintetek lehet összefüggés? Aki nem hisz nagyon ezekben kérem ne válaszoljon.

2019. nov. 25. 21:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez már megint egy vicc irányzat az asztrológiában. Ha értesz a védikus asztrológiához, akkor valamelyik D-x chart kifejezetten az előző életeket mutatja meg, inkább arra támaszkodj. Ez konkrétan csak azt csinálja, hogy a horoszkópomat elforgatta kb. 180 fokkal. Mivel én szélsőségesen tűz és föld vagyok, hoppá, most szélsőségesen víz és levegő lettem. Nyílván ha eddig éreztem magamban levegő és víz minőséget(mert minden minőséget hordozzuk) hirtelen nagy megvilágosodást kapok, hogy jajj itt a válasz... miközben csak ellentétpárokkal operál, ezzel próbálja beetetni a jó népet.
2019. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 D-Mano ***** válasza:

Nem vagyok asztrológus, de első ránézésre:


A trópikus zodiákus sem csillagképek valós helyén alapúl, hanem a Nap Tavaszponthoz viszonyított helyzetén. S a tavaszpont az ekliptika és az égi egyenlítő metszéspontjából adódik.


A drakónikus horoszkóp pedig nem 180°-kal forgat el, hanem a Kos 0°-t a Felszálló Holdcsomópontba teszi.


A Hold a Nap mellett a másik fővilágító, valamint az asztrológiának az örökölt, s előző életekből hozott tartalmaknak legmarkánsabb jelölője; anyai, születési, korai gyermekkori vonatkozásban bolygóként, előző életekből hozott karmikus és tudatalatti tartalmakként pedig a pályájából számított asztrológiai pontokként (Holdcsomópontok, Lilith)


Szóval ebből következően szerintem nem érdemes külön Drakónikus asztrológiáról beszélni, mindazonáltal érdekes felvetés a horoszkópot a Holdcsomópontok Vetületéből is vizsgálni. És értelemszerűen ez nyilván a hozott és karmikus tartalmakra világítana rá elsősorban, amennyiben működik ez a szemszögmódosító technika.

2019. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!