Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A régi öregeknek hogy néznek...

A régi öregeknek hogy néznek horoszkópot?

Figyelt kérdés

Én is pár éve tudtam meg, hogy anno kb évente 1-2x írták össze a gyerekeket és kb mindenki egy helyre esett így függetlenül attól, hogy akár 1 év is volt köztük.

Mert ugye még vannak ilyen élő emberek is.


2021. aug. 31. 21:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem bemondás alapján mentek akkor sem a hivatalos iratok.
2021. szept. 1. 16:54
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyházak nagyon pontosan vezették ki mikor született, mikor keresztelték meg. Ezért valóban nem bemondásra mentek. Eleve h@lyeség amit írtál. De ha így lett volna, akkor is mindenki tudta ki mikor és hol születt.
2021. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mindenki saját magáról tudta pontosan mikor, hol született.
2021. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát ha az egyház így csinálta, akkor gondolom ez is a kommunizmus alatt lehetett.
2021. szept. 1. 18:09
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kérdező? Csak azért érdekel, mert nagyon- nagyon sokan születtünk a kommunizmus/ szocializmus idején, s preciz nyilvántartást vezettek mindenkiről. Legtöbben már kórházban születtünk ebben az időben. Tehát ez az időszak nem játszik. De az én családomban az ükszülőkig visszavezettük a születéseket ( ami kb az 1800-as évek közepe), pontos dátumokkal, szülők megnevezésével ( akiknek még a foglalkozása is fel van tüntetve),

tehát vagy én nem jól értelmezem a kérdést, vagy te vagy rosszul tájékoztatva, vagy félre értettél valamit.

2021. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ok, hogy egyszerre írták fel őket , de a szülő nem tudta megmondani, hogy melyik napon vagyis dátumon szült? Ezt tényleg nem értem, hogy mindenki egy napra került vagy, hogy amikor felírták? Az 5 hónapos baba is az 1 éves gyerek is? :D
2021. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Metionin ***** válasza:
100%
Apám is mesélt ilyet de ő úgy mondta, hogy x időnként ment a faluba az ügyintéző emberke és akinek a legutóbbi összeírás óta született gyereke, menni kellett és be kellett diktálni. Szóval nem a bejelentés napját írta fel az a valaki, hanem a dátumot amit a szülő bediktált. Most oké hogy talán előfordulhatott hogy valaki nem jól diktálta be, de jobb esetben csak emlékszik valaki hogy melyik napon szült. Meg a családi kalendáriumba felírták azonnal és max vitték azt. A horoszkóp tekintetében az óra, perc érdekes, azt valszeg nem rögzítették, azt még az én születésemkor sem jegyezték fel pedig '90-es vagyok.
2021. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kiket kell érteni a "régi öregek" alatt?

Hol éltek azok a "régi öregek",

Ükapa sem biztos, hogy a mai Magyarország területén élt, tehát egészen más szokások voltak születése helyén.

2021. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugy, hogy a szuletesi asztrologia meglehetosen fiatal mufaj. Vagyis a nyugati, Ptolemaioszi asztrologia cca. 2000 eves torteneteben inkabb a mundan esemenyekre volt kihegyezve, nem arra, hogy a repashutai Jajgato Jolannak hogy alakul a szerelmi elete. De amugy az uralkodoknak/allamferfiaknak ismert volt a szuletesi ideje regen is. Jolan neninek meg segitett a kerdoasztrologia, oraasztrologia, avagy angliusul horary.



37F incel

2021. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Keleten pedig az a fajta is létezik ahol az év számít és nem a hónap vagy annál kisebb egységek. (Lásd: Kína, Japán)

2021. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!