Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van valami értelme a horoszkóp...

Van valami értelme a horoszkópnak?

Figyelt kérdés
Elnézést a kérdésért csak nem értem hogy lehet az embereket 12 csoportba beosztani csak úgy. ( Nem támadni akarom azokat akik hiszik, hogy a horoszkópnak van értelme csak érvekre vagyok kíváncsi )
2010. nov. 8. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

nem is kevés. :P


A horoszkóp arra való, hogy az egyén megtudhassa milyen negatív/pozitív hajlamokkal bír, és miután ezeket megtudta, képessé váljon ezáltal változtatni magán, ugyanis tényleg képes arra, és persze a pozitív irányba egyértelműen. mert az életben igazából a jellem számít, az elménk állapota...minden a tudatunkból indul ki...azért is vannak kivételek, és azért nem lehet mindenkit beskatulyázni 12 variációba...az emberek különböző szellemi szinten vannak x okokból, amibe most nem mennék bele. bár az aszcendens dolog még jobban rá tud közelíteni a hajlamokra. no ezért vannak igaziból a horoszkópok a számmisztika, meg névből elemzés, személyiségtesztek, személyiségtípusok...hogy mind, mind rámutasson az egyén gyengéire, és onnantól az tudjon fejlődni, nemesedni, bölcsebbé válni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze. Az, hogy belehúzzon egy hatalmas skatulyába, amivel ráolvasnak bizonyos dolgokat az életedre, és szépen sorjában be is teljesednek, ha komolyan veszed őket.

A horoszkóp hiten alapul. De ennyi erővel, ha elhiszed, hogy vki a születésed napja alapján meg a csillagok állásából meg tudja mondani ki vagy, mi vagy és mi lesz veled az elmúlt 20 évben, akkor azt is elhiheted, hogy Isten teremtett, minden hajszáladat számon tartja, és szeret téged.

2010. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ájhevnó ***** válasza:

[link]


Kb ennyi. Olvasd el, és döntsd el hiszel-e benne

2010. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 8. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:

A Nap-jegy azt mutatja milyen vagy - ez 12 típus, az Asc-ed azt hogy hogyan nyilvánulsz meg mások számora -ezzel együtt már 144 skatulya. A Hold azt mutatja meg hogy nyilvánulnak meg az érzelmeid - ezzel együtt már 1728 skatulya stb-stb.... Jön még a többi bolygó, a házak, az egymáshoz viszonyított kapcsolatok, más pontok stb...

A Nap-jegyeket tekintsd általánosságnak.

2010. nov. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ájhevnó ***** válasza:
Az előző válaszolónak mi a véleménye a belinkelt cikkről?
2010. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Ájhevno!


Mivel nekem szegezted a kérdést vettem a fáradságot és végigolvastam a cikket. Először arra gondoltam hogy minden felvetésre egyenként adok magyarázatot hogy miért nem bizonyítja ez az asztrológia helyességét (tényleg meg tudom indokolni pontról pontra de az tényleg nagyon hosszú lenne tekintettel a cikk méretére), de arra gondoltam hogy én hogyan kezdtem. Én sem hittem volna. Olvastam egy tucat ilyen és ehhez hasonló cikket és ugyanennyit ami az ellenkezőjét bizonyítja. Az érmének ugyanis két oldala van. Sokszor vetették már sutba a régi tudományokat majd aztán ahogy haladtak előre egyre inkább kerültek ismét elő. Szóval nem volt más módszer mint hogy kipróbáljam. Hiszem ha látom. Én láttam, látom és nap mint nap tapasztalom. Így az ott felsoroltak bármelyikével szívesen leállnék vitázni. Ahogy veled is ha akarod. Add meg a születési dátumodat év, hó, óra, perc a helyet ahol születtél és hogy férfi vagy nő vagy és tégy fel egy kérdést. Ne olyan általánosságot hogy milyen vagyok. Hanem hogy pl. mivel műtöttek 1997-ben? Milyen az apámmal való kapcsolatom? vagy vmi hasonlót. Aztán a válaszomból leszűröd a saját igazságodat és a saját tapasztalatodat. Akkor végre nem kell mások véleménye után menni és biztosan állíthatod hogy hülyeség vagy hogy működik. Ez számomra is rövidebb mint a cikkre reflektálni.


Juhevnóájdiahaudövördraning


Ájhev

2010. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel 2 napja nem jött jelzés, így úgy tűnik Te nem kívánod alávetni magad a próbának. Ezek szerint Te nem vagy benne biztos benne hogy igazad van. Én biztos vagyok. Ennyi.
2010. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kíváncsi lennék, belőlem mit tudsz "kiolvasni". 1993.06.06. 10:54-kor születtem Székesfehérváron.
2010. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!