Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kiváncsi lennék, milyen...

Kiváncsi lennék, milyen személyiség lehetek egy asztrológus szemével nézve?

Figyelt kérdés

Szül. dátum: 1985.02.14

Idő: 5:05AM

Hely: Novi Sad/Yugoslavia (...vagy Serbia, ahogy tetszik)

De ha így egyszerűbb, itt vannak a kordináták is. :D

Szélesség: 45°15'6"

Hosszúság: 19°51'47"


2011. jan. 6. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

részletes elemzéseket az asztrológusok kemény pénzekért csinálnak, és 10 000 Ft-nál kezdődnek.


szóval ne várd el, hogy egy szakértő neked INGYEN ide beírogat neked teljesen megbízható dolgokat...

2011. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok naív, nem várok több oldalas jellemzést arról hogy mi fog velem történni az életben. Csak hogy egy kívülálló szemével milyen lehetek, és erre egy asztrológus a legalkalmasabb.


Mellesleg láttam már itt ilyet, volt válasz. :D

2011. jan. 6. 23:20
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Imádnivaló, azt írja "Nem vagyok naív", majd nem sokkal utána, "Csak hogy egy kívülálló szemével milyen lehetek, és erre egy asztrológus a legalkalmasabb."


Legalkalmasabb a pszichológus vagy pszichiáter lesz, nem egy áltudomány képviselője.

2011. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ismerek pszichológusokat, akik később asztrológusok lettek és forditva. Én nem vagyok egyik sem, de olyan lehetsz, aki törődik az emberekkel és a saját céljaival, jók a meglátásai, de hajlamos álomvilágban élni és néha hatalmas hibákat ejt, amit észre sem vesz. Ez persze csak egy rövid vélemény.
2011. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves 23:38, csak így a poén kedvéért tegyük fel hogy egy pszihológia halgató vagyok...igaz gyerek pszihológus, de az most lényegtelen. :D :D

Tudtad hogy a cinizmus, egy kiábrándult ember védelmi mehanizmusa, amely az idealizmus hiányát jelenti, és amely a végén közönyhöz vezet?


"Csupán két dolog létezik: a tudomány és a vélemény;

az első tudást, a második tudatlanságot szül." Hippokratész


Ha már hozzászolsz valamihez, talán nem ártana először többet megtudni a témáról.

2011. jan. 7. 14:35
 6/16 A kérdező kommentje:

"adfgrzhn" ...azért kiváncsi lennék azokra a hibákra, mert nekem úgy tünik hogy az eddigi irományaim alapján alkottál véleményt. Persze nem baj,csak kíváncsi vagyok. Az az érzésemm, arról lehet szó amit az oroszlánokról írtam, és erre akarsz utalni ezzel a kijelentéssel.


Viszont, lehet most tévedek, bár nemhiszem.

2011. jan. 7. 14:43
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Kevered a cinizmust a racionalizmussal.

Egyébként pedig imádnivaló a sablonos és kommersz odaböffentés hogy "biztos azért nem értesz egyet, mert nem értesz a témához."


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__1407..

2010-12-26 10:05


Cinkes mennyire kiszámíthatóak vagytok, kilométerekről lehet látni az ilyen sértett és sztereotíp reflektálást.

Arról nem is beszélve, mekkora öngólt lősz vele.

Ez olyan mint a filmek, egyikről sem alkotok addig véleményt amíg nem láttam - ugyanígy az asztrológiához is volt szerencsém (?) egyetemi évek alatt.


Idézetet pedig bármire be lehet nyögni, kontextus nélkül úgy lehet értelmezni ahogy csak akarod. Lásd mellékelt ábrát, ahol pusztán a fennmaradt kódexek és asztrológiával foglalkozó könyvek neked az asztrológiát máris tudománnyá teszik.


Alkímiáról és halottidézésről ugyanúgy maradtak fenn könyvek. Ettől még az asztrológia ugyanúgy áltudomány marad, nézz utána a besorolásnak, nem véletlen.


Épp ezt a tudományról szóló idézetet bemásolnod ismét öngól. :-)

2011. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, de azt se vettem észre, hogy te tetted fel a kérdést :D Esküszöm! Fekete hold a halakban. Azt jelenti, hogy álomvilágban élsz és emiatt elég nagy hibákat is ejthetsz, amire esetleg a környezeted hivja fel a figyelmedet. Ez persze nem törvényszerű, azért emeltem ki, mert a fekete hold az egyik nagyon személyes és érdekes része a horoszkópnak, persze sokan azt se tudják, hogy létezik. A másik része az IC-MC tengely volt, egyik vége a bikában (befelé), másik a skorpióban (kifelé) van.
2011. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem még mindíg tisztában vagyok fogalmakkal, köszi. Másrészt szó sincs sértett reflektálásról. Habár mindenki magából indul ki ugyebár.


Elolvastam amit írtál, csak még arra nem jöttem rá, te mi alapján állítod mindennek az éllenkezőjét. Én egy árva cáfolatot nem láttam, maximum lekicsinylő, cinikus és tudálékos véleménykinyilvánítást.

A filmekről szólva, az hogy egy film egyeseknek nem tetszik, lehet hogy másoknak igen, miközben mindkét fél tudna érvelni a saját véleménye melett. Magyarul, attól hogy neked van egy szubjektív váleményed aaz asztrológiáról és az emberekről akiket érdekel, még nem jelenti azt hogy igazad is van.

Én nem állok itt neki, neked érvelgetni, meg meggyőzni arról hogy mennyire inkompetens vagy a témában, mert nem érdekel miben hiszel, vagy miben nem. Ellenben veled, aki a franc tudja miért (?) de ellenálhatatlan kényszert érzett arra, hogy megmutassa nekem mennyire rossz úton is járok.


Azért egyvalamire, mégiscsak reagálnék.

Kódexeket nem, de könyveket olvastam a témával kapcsolatban...


"Gyakorlati szempontból nem más, mint vágyakozás valami izgalmasabb ok-okozati összefüggésre. Önmagában a véletlent ugyanis nem szeretnék elfogadni." 2010-12-26 09:43 (a tiéddel egyező forrás)


... és nekem pont ezek az ok-okozati összefügések megfigyelései és az olvasottak jelentik az asztrologiat. És miért is kéne elfogadnom a véletlent. Csak egy szó, amivel a megmagyarazhatatlant definiálják. De mindennek van oka, mégha az ember nem is tudja visszakövetni az eseményeket. Gondolom ismered a káosz elméletet. :D


Altudomány? Én még sehol sem olvastam hogy egyértelműen bizonyították volna, hogy az asztrológia humbuk. Majd ha így lesz, készségesen elhiszem.

Tudok a Forer effektusról, de mint (még nem praktizáló) pszihológus azt is tudom hogy az emberek elfogultak, önmagukkal szemebem, így ha olyanról olvasnak ami magasztlja őket, magukénak érzik. Hozzáteszem Forer prof. tetszje főleg, pozitív tulajdonságokból ált.


Öngólok..pfff :D

2011. jan. 9. 21:31
 10/16 A kérdező kommentje:

"adfgrzhn"


Köszönöm a választ, és habár követtem már el nagyobb hibákat, nem az álmodozó mivoltom miatt volt. De majd odafigyelek :D

2011. jan. 9. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!