Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kit zavar még rajtam kívül az...

Kit zavar még rajtam kívül az asztrorasszizmus?

Figyelt kérdés

...a csillagjegyre alapozott előítélet leírására használom e kifejezést :)


Az az érzésem, hogy akiknek nagyon a begyében van egy bizonyos jegy, vagy több, azok 1. magánéléletük frusztrációját vetítik ki 2. nem értik igazából a horoszkóp lényegét.

Szerintem magától értetődő, hogy egyik jegy sem lehet jobb, mint a másik, minden ilyen irányú értékítélet és versenyeztetés szubjektív. Továbbá nem hinném, hogy a horoszkópnak az a célja, hogy abszolút értékeket rendeljen egy-egy csillagjegy mellé, pl Vízöntő-jószívű, Nyilas-szétszórt s t b .... ennél jóval összetettebb a dolog. Az, hogy valaki Szűz, teszem azt, nem azt jelenti, hogy nem kreatív, hanem hogy máshogy kreatív, mint a többiek! Vegyünk egy gonosz, elvetemült embert, ha Skorpió, lehet, hogy máshogy vezeti le a dühét a szerencsétlen delikvenseken, mint az Oroszlán, de attól még egyik sem lett kevésbé gonosz! A horoszkóp inkább egyfajta típus szintű módszert, hozzáállást mutat a dolgokhoz, minden dologhoz. Mindenki máshogy rakja össze a világot, de hát nem éppen ez az érték abban, hogy ennyien vagyunk?

Kinek hiányzik, hogy vietnám és irak után kitörjön a csillagok háborúja a különböző jegyek képviselői között :D lol.


2011. jan. 12. 16:26
 1/7 Bretso ***** válasza:
84%
Bár nem egészen a kérdésre válasz, de engem az egész asztrokamu zavar.
2011. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tiszteletben tartjuk a véleményed! aki hasonló állásponton van kérem nyomjon egy zöld öklöt BRETSO kommentjére, és hagyja annyiban a dolgot!
2011. jan. 12. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én akkor kezdtem utálni ezt a hülyeséget, amikor a legjobb barátnőm órákig sírt a vállamon, miután a pasija ott hagyta, mert megtudta, hogy nem passzolnak össze a csillagjegyük alapján...
2011. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem zavar és pont az ilyesmi hatására nem is csodálom, hogy az az általános vélemény az asztrológiáról, ami. :(
2011. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen... holott ez is csak olyan dolog, mint mondjuk a tarot kártya, vagy hogy valami társadalmilag elfogadottabb dolgot mondjak, a Rorschach-teszt: az a célja, hogy a tudattalanban megbúvó, artikulálatlan tartalmakat manifesztálja, vagyis hogy a segítségével nüansznyi, megfoghatatlan dolgokat tudjunk megérteni... persze ehhez nagy adag rugalmasság kell, ami nem mindenkinek áll rendelkezésre, sok a merev, fantáziátlan ember ezotérián innen és túl...
2011. jan. 12. 21:03
 6/7 A kérdező kommentje:
ejjjj.
2011. jan. 12. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ja, nem előítéletek gyártására kellene használni!


Bárki elolvassa saját csillagjegyének jellemzését, beláthatja, hogy nem minden igaz rá. Ilyen alapon sosem tudhatom, hogy egy más csillagjegyű idegenre is mi igaz a horoszkópjából.

Okosan kellene használni az asztrológiát. Pl. ha huszadszor sértődik meg a rák, akkor lássam már be, hogy érzékeny, és 21-edszerre legalább tanuljak már meg finomabban fogalmazni, és elfogadni, mosolyogni azon, hogy ő ilyen. Nem?

2011. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!