Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szeretnék megkérni egy kedves...

Szeretnék megkérni egy kedves értelmes embert: írja már le mit jelent maga a horoszkóp, mert kb 2 hónapja kutatom szabadidőmben?

Figyelt kérdés

1. mit ér?

2. mennyire hiteles

3. mennyire érdemes vele foglalkozni

4. mennyire jellemzőek az emberekre (vagy vegyük csak közvéleménykutatásnak?)


Köszönöm


2011. júl. 3. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

1:Annyit amennyire foglalkozol vele.

2:Attol függ. (ha tévés semennyire , újságos kicsit, Magán :annaál inkább[nem jósnős hanem saját. ] )

3: nem túl sokat

4:A jeggy alapjelemzői általában jellemzők.

Remélem segítettem.

2011. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem:

1.Semmit sem ér

2.Közepes hitelessége van

3.nem szánnék rá időt

4.Itt mit értesz?Ki mennyire foglalkozik a horoszkópokkal vagy hogy mennyire érvényesek a horoszkópok az emberekre?

2011. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Saját felhasznalobarat ertelmezesem laikusként:


Van rengeteg szemelyisegelemzo modszer, ezek kozul egyik az asztrologia.


Horoszkop: az egy ábra (-scop), ami a szmelyisegelemzes alapjat kepezi.

(A horo- nem tudom mi, talan Horusz isten nevébol lehet, vagy mi, aki tudja, szoljon.)


Elmélete: A vilagban minden ciklikus, es minden mindennel osszefugg. A kulonbozo tárgyú megfigyelesek összefuggeseket allapitanak meg jelensegek kozott, és az asztrologia a bolygóállásokkal hozza osszefuggesbe az emberi szemelyiseget, a Naprendszert vizsgalja.


A Naprendszerben 10-12 bolygo kering, mindegyik mas sebességgel. Képzeljuk el ezt a térbeli keringest síkban, mint egy óra számlapján körbe. 12 cikkely van rajta, ezek az állatövi jegyek, melyek mind egy-egy emberi tulajdonsagcsomagot szimbolizalnak. a bolygok keringenek, majd HOPP, egy pillanatban megallitjuk oket. Ez a latvanykep a horoszkpp. Ekkor mindne bolygo egy allatovi jegyben all, lehet mind masik jegyben, de akár ugyanabban is. De altalaban 5-6 jegyben. Ilyen sullyal vannak jelen szemelyisegjegyek az adott emberben (szuletesi percbeli horoszkop), amiylen aranyban a bolygok eloszlanak a jegyekben. De a bolygoknak is van fontossagi sorrendje, es hoyg ez mi, az asztrologiai iranyzatonkent valtozik.

Az ún. aszcendens (nem tudom, mi az, egy biz. pozicioban állo bolygo?) a meghatarozo mindben, és az valtozik hogy az ún Napjegy (amelyik jegyben a Nap áll a szuleteskor) hol foglal el helyet a rangsorban, van ahol ez a legerosebb jegy, de van, ahol 5-6. helyre teszik fontossagi sorrendben.

Persze sokkal osszetetteb a dolog, en most lebutoitott magyarazatot mondtam.


Tapasztalatom: Nekem az esetek 99,9%-aban az egvilagon semmi koze hozzam vagy az eletemhez, amit horoszkopom alapjan mondtak eddig.

A diszciplina folymatosan fejlodik, vannak, aki uj szempontokat vesznek be a horoszkopelemzesbe (van iylen ismerosom több is), es ezek az uj szempontok, ujszeru, egyeni ertelmezésük helyreteszik a korabbi tévedéseket sok esetben.


Szmelyes pillanatnyi megallapitasom errol az egeszrol: szerintem tul keves az adat, emberi megfigyelesekbol allitottak ossze, és nem éri el a rendszer a tudomanyos igazgásszintet sem (spiritualis tudomanyoktol pedig azt varja el az ember, hogy MEGHALADJA a tudomanyos igazsagszintet), én magam pont ezen kriterium alapjan kulonboztetem meg az ezoteriat a spiritualitastol (igazsagszintje a mai tudomanyos igazsagnal kisebb vagy nagyobb), tehat nalam az asztrologia ezoteria, egy figyelemremelto de nem teljesen kidolgozott rendszer.

2011. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a második hozzászólóhoz, igen a mennyire érvényesek az emberekre, bár nehéz a kérdés
2011. júl. 4. 01:04
 5/10 anonim válasza:

Szia,


Kérdésedre részletes, választ találhatsz a blogomon található cikkeimben:


Ami a csillagokban áll


Mi az asztrológia, hogyan működik. Lehetőségei és korlátai.

[link]



Asztrológia, babona vagy tudomány?

[link]



Karrier az asztrológia tükrében: asztrológia a pályaválasztásban


- [link]


üdvözlettel,


Kiss Kati

2011. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az értelmes hsz-eket!!!
2011. júl. 4. 22:42
 7/10 A kérdező kommentje:
...ja és legfőképp Kiss kati-nak!!!
2011. júl. 5. 04:26
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Ha tudod használni akkor rengeteg segítséget adhat az életedben.

2. Én szinte teljes mértékben hitelesnek tartom, már rengeteg helyzetben segített. Ha valaki tényleg asztrológus és komolyan űzi, akkor nem csak ezeket az általános blablákat lehet megtudni belőle. Pl. én csináltam egy tesztet, egy fórumban kértem az embereket, hogy akit érdekel az asztrológia, annak szívesen megnézem a horoszkópját és válaszolok a kérdéseire. Ezek számomra teljesen vadidegen emberek voltak, a nevükön és a születési idejükön kívül semmit nem tudtam róluk. És még az én kezdetleges asztrológiai tudásommal is olyan konkrét dolgokat meg tudtam róluk mondani, hogy leesett az álluk (és nem csak ilyen általános tulajdonságokat, hanem, hogy pl. milyen betegsége van, hogyan zajlott le a szülése ilyenek...). De pl. van egy profi asztrológus barátnőm, ő az elveszett unokaöccsét találta meg az asztro segítségével, konkrétan megmondta a rendőröknek, hogy hova menjenek a fiúért.

3. Érdemes hidd el. De csak akkor ha tényleg meg akarod tanulni és hajlandó vagy a tudás elsajátítására rászánni az életed :) Mert ez egy olyan dolog, amit életed végéig tanulsz és tapasztalsz.

4. Az előző kettő pontban ez is benne volt.

2011. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az szééép, nem mondom, lehet ezt kellene tanulnom?!
2011. júl. 5. 16:02
 10/10 A kérdező kommentje:
küldtem 2 privát üzenetet...
2011. júl. 5. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!