Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Korábbi életből való "tartozás...

Korábbi életből való "tartozás megadása" után lehet köztünk még bármiféle kapcsolat?

Figyelt kérdés

Volt egy rövid kapcsolatom, aminek a fiú vetett véget, és egy asztrológus ismerősöm azt mondta, hogy - Én tartoztam a fiúnak egy korábbi életből, és ezt kellett neki "megadnom" ebben a rövid kapcsolatban. - A fiú nagyon hirtelen szakított velem, villámcsapásként ért, főleg, hogy imádott, és ezt nagyon éreztem, tényleg.


A kérdésem pedig az, hogy a "tartozás megadása" azt jelenti, hogy soha többé nem lehet köztünk kapcsolat, mert nem tartozunk egymásnak, nincs köztünk karma? Szóval függetlenül a tartozás megadásától, lehet köztünk még bármilyen kapcsolat?

Azt hiszem erre mondják azt, hogy karma van / volt köztünk, nem? Ha nincs köztünk már karma, akkor is együtt lehetünk még?


Bocsánat, ha hülyeséget írtam!

22/L


2012. ápr. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

"Én tartoztam a fiúnak egy korábbi életből, és ezt kellett neki "megadnom"


Szerinted épeszű ember ilyet mond? Hol van az emberi ostobaság és arcátlanság határa?

2012. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez az asztrológus ismerősöm mindig megmondta nekem az igazat, mindig bejött. :/
2012. ápr. 6. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az nagyon szomorú hogy 22 évesen ezt az ócska hadovát és hazudozást veszed igaznak!Miért tanultál iskolában ha a tudományos tényeket semmibe veszed a szélhámosok ócska szövegeit meg ténynek.Én öt éves koromban megmondtam a papnak hogy nekem ne hazudozzon mert amit mond az nem igaz.Mellesleg 70 éves vegyész vagyok.Miért van hogy az emberek egy része olyan szinten nincs mint 60 évvel ezelött?Akkor pld sokkal kevesebb embert lehetett becsapni mint ma.Hol a fejlődés?
2012. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as: A hozzád hasonló felfogásról mindig eszembe jut a Mátrix c. film kulcsmondata. "Emberek milliárdjai élik le az életüket öntudatlanul."

Az még soha nem jutott eszedbe, hogy a tudományos tényeket elferdíthetik, pont azért, hogy elhallgassák előlünk az igazságot sokmindenről?

2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És milyen igazság milyen elhallgatása és kinek áll érdekében és mi hasznuk van abból hogy megtartsák?
2012. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel vegyész vagyok és a tudományban dolgoztam erős rálátásom volt a dolgokra, nem tapasztaltam valami eszméletlen elhallgatást. De az szomorú hogy áltudományokban hisznek sokan és nagyobb számban mint 60 évvel ezelött.És ezeket az áltudományokat nem azok űzik akik szerinted az elhallgatást végzik hanem tehetségtelen ostoba emberek akik a kémiát fizikát biológiát nem voltak képes kettes alá szintre megtanulni.
2012. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yossarian44 ***** válasza:

Ezt a választ már leírtam egy másik kérdésnél, tehát elmondom újra:


"Ez az egész (karma, reinkarnáció) a hinduista-buddhista kultúrából ered, ahol ez volt az ideológiai módszer a szegény tömegek kontrollálására. Akkoriban csak a gazdadoknak volt pénzük, a szegénység örülhetett, ha egész életében tud magának annyi élelmiszert termelni, hogy magát és a családod ellássa, míg a gazdagabb rétegnek a legalja is szolgákat tartott, lovakat, nagy házat, és bizony volt pénze is rendesen. A társadalmi rétegek között sokkal nagyobb volt a különbség, mint ma. Erre jöttek a vallásos magyarázatok és feltételek az emberi élethez, amik a következő módon befolyásolták a szegénység gondolkodását:


1. Bemesélték nekik, hogy ha pontosan úgy élnek, ahogy a vezető réteg elvárja tőlük, akkor a következő életükben jobb lesz nekik. Így nyugton maradtak, remélve, hogy így lesz.

2. Megteremtették a bűntudat állapotát: az lett a mese, hogy azért lett az illető szegény, mert előző életében rossz kisfiú/kislány volt. Egy nem létező bűn miatt jobban is teszi, ha meghúzza magát.

3. A mai modern értelmezés ennek az eltorzított változata. A lelked magától választotta, hogy csóró lesz, tehát nincs miért panaszkodnod.


Az európai katolicizmus szintén ilyen magyarázatokkal tartotta kordában a nyomorgó tömegeket, csak ott jobb következő élet helyett Mennyországgal kecsegtették a szociális helyzetüket nem feszegető parasztokat. A bűntudatot ők is keltették: ugye a Biblia dörgedelmei arról, hogy minden ember mennyire bűnös, és az olyan nonszensz és nevetséges kategóriák, hogy bűnre még gondolni sem szabad, sőt, az irígység is bűn.


Egyszóval, ha reinkarnációban hiszel, akkor elfelejted, hogy egy túlhaladott mesét dédelgetsz egy még ennél is igazságtalanabb korból."


Tehát:

- nem lehet tartozásod az előző életedből, mert nem volt előző életed

- az asztrológus ismerősöd jóslatai egy egyszerű, emberi agyi folyamat miatt tűnnek igaznak:

[link]

Valójában az agyad hozza össze az asztrológus megszólalásai és az életed közötti összefüggéseket.


Az, hogy együtt lehettek-e még, az nem távol-keleti vallási hazudozás, vagy újkori ezoterikus maszlag függvénye, hanem azé, hogy ebben az életben mit tettetek, és fogtok tenni.


Egyébként nem mindig jó ötlet az ex-szel újra próbálkozni, de ezt inkább neked kéne tudnod, a kapcsolatotok függvényében.

2012. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez függ a tartozás jellegétől is. A szakítást meg ne kend automatikusan erre, úgysem nyugszik meg a lelked míg nem tisztázod, mi történt.Az ha látható-érzékelhető ok nélkül valaki hirtelen szakít, még nem feltétlenül karmikus hátterű, az emberi kapcsolatok ennél bonyolultabbakés összetettebbek.
2012. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én jártam hasonló cipőben. Engem egyébként mélyen elszomorít, amit itt a fejedhez vágtak, de ez is lehet egy karma része. (Mint az is, hogy én megtaláltam ezt a topikot, tehát lehetek a jó karmád része is! (:D)

A válaszadóknak: Buddha a személyes példájával járt elöl. Megtagadta az indiai kasztrendszert, és koldusként tanított! Fölös, az osztályharcos duma.

Van karma, ez egy törvény. Ok-okozat függvényének is nevezik. Nem tudni - a születések közötti amnézia folytán -, hogy kik voltunk, milyen konkrét adósságunk van. Az emberi megérzés sokat jelenthet, de ez attól még csak sejtés marad. Ha akarsz konkrétat, olvasnod kéne, van erre szakirodalom. (Michael Newton, amerikai pszichológus "A lélek útja" című könyve, amely ugyan nem buddhista irodalom, de sok benne az igazság!) Tö9bbet nem kell írnom, a karmád tudja a választ! :D

2012. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!