Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a horoszkópban? A kérdésem nem kötekedés csupán érdekel a dolog.

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 17:57
 1/9 Gyakori Válaszoló ***** válasza:
45%

Miért nem hisznek a emberek az orosz pókban?


Nóóórmális?


Hát az nem csoda, hogy hinni kelljen benne, kérem!


Hiszen mindenki tudja, hogy van!


Főleg az oroszok!


Bár őket meg nem érdekli, hogy kötekedsz-e, érdek nélkül is lelőlek a dologért!


Nem? De!

2013. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elgurult a gyógyszered?
2013. júl. 31. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a legtöbb horoszkópot olvasó, csillagjegyes kérdéseket kiíró nem igazán hisz, inkább amolyan játékféleségnek tekinti. Poén vele foglalkozni és ennyi.

Sokan már kimondottan nyitottak rá, mert magukra ismernek a leírásokban, ami a Forer-hatásnak köszönhető. ( [link]

Kevés lehet az őszintén, teljesen horoszkóp hívő itt Magyarországon, már aránylag.


Ismerek mondjuk sztorit (családból) ahol asztrológus olyan dolgokat kiszúrt, amiket tényleg nem lehetett vak találgatással (egész konkrét múltbeli történéseket, amiknek nem hiszem hogy utána tudtak volna nézni, pláne 30 éve...), az ilyesmik miatt is sokakban felmerül, hogy "mi van, ha van benne valami"

2013. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gyakori Válaszoló ***** válasza:
32%

Na de ha le is lőnek, az csak nem akkora dolog?


Jó jó, egy kicsivel talán nagyobb, mint a humorérzéked, de hát azért meg úgy sem kár.


A mai világban kérem. Mikor mindenkinek kisebb nagyobb dolgai vannak.


Há' nem? De.


Jaj de képzeljék, most jut eszembe, hogy jártam!


Úgy elgurult az a fránya, azóta sem találom. Egyszerűen nem tudom merre lehet.


De ha legalább valaki megmondaná ugye, hogy hogyan nézett ki!


Már könnyebb lenne!


Há mé' nem? DE!


Na de mégis kérem! Milyen lehet?


Olyan gyanúsan közepes, vagy egészen picike, mint egy kisegér ami mindenhova benézeget, meg elbújik?


Hát még úgyis könnyebb lenne megtalálni, a sok kacat között, ha tudnám, hogy nincs meg a humorod!


Nem? De!

2013. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ismertem ezt a kísérletet, bár nem tudtam, hogy így hívják. De ez is bizonyítja, hogy nem sok értelme van az egésznek. De az nem is baj ha valakit szórakoztat és azért olvasgatja, de ha valaki ez alapján választja ki a párját az azért meredek.
2013. júl. 31. 19:19
 6/9 anonim válasza:
személy szerint azért "hiszek" a horoszkópban,babonákban,sorsban mert érdekessé teszik az életet mert persze ezekre mindig van tudományos magyarázat ,de az unalmas túl kézzel fogható ,a megfoghatatlan érdekel .....végül is kiskorában azért nézi az ember a meséket ,hogy lekössék és ha tudja is hogy nincsenek sárkányok és társaik ha elhisz hogy léteznek akkor léteznek is
2013. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is hiszek benne, mert szokott működni, meg segített az életemben. Persze nem vettem alá magamat.

Tisztába vagyok, hogy tudomány felől kapott már pár kritikát, sőt többet is mint a fenti hatás, ha gondolod olvasd el:

[link]


De olyan jó hinni benne, mert "mágia".

2013. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a Forer-hatást elolvastam, és annyi ellenvetésem van, hogy a jellemzések részletesek, és egy csomó ellentét van köztük, szélsőségesek. mert van olyan jegy, aminek szülöttje lobbanékony, erős akaratú, nagy önbizalommal rendelkezik, realista de van olyan is, aki nyugodt, kicsi az önbizalma, határozatlan, álmodozó. és ez csak néhány ellentét volt. ezenkívül nagyon sok tulajdonságot írnak le kerek mondatokban, és szerintem az embereknek nincs annyira irreális önképük, hogy miközben ilyenek, teljesen az ellenkezőjét hiszik magukról. ráadásul ha valaki elvégez egy önértékelési tesztet, vagy többet, jobban megismeri magát (nem horoszkóp által), és ha utána elolvassa a csillagjegye tulajdonságait, és magára ismer, szerintem nem ennek a hatásnak köszönhető.

én konkrétan azért hiszek a horoszkópban, részben sok kapcsolatom után(!) elolvastam, hogy mit írtak róla, és jé, tényleg úgy volt, másrészt volt már, hogy kitaláltam vkinek a csillagjegyét a tul.-ai alapján, és szoktam azonos csillagjegyű embereket összehasonlítani, az eredmény meglepő, de mégis igaz... úgyhogy nem csak úgy hiszek benne, hanem tapasztalom, hogy úgy van.

2013. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jézusom !
2015. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!