Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha az alábbi két ember összetű...

Ha az alábbi két ember összetűzésbe kerülne, szerintetek melyik "győzne"? (3 komponensű dolog)

Figyelt kérdés

a. oldal : rák(nap)-skorpió(aszcendens)-vízöntő(hold)

b. oldal : ikrek(nap)-oroszlán(aszcendnes)-halak(hold)


melyik győzne, és miért? ha gondoljátok, bővebben kifejthetitek.


2012. máj. 10. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejtem ki hosszú mondatokban, hiszen minden ugyanoda vezetne. Az nyerne, aki jobban tud érvelni, aki a retorika szabályai szerint nemcsak személyeskedni tudna, hanem alátámasztani, amit mond. - Elméleti vita esetén.

Testi erőfitogtatáskor két dolog lehetséges: vagy az győz, aki erősebb, vagy a gyengébb aki aljas csellel előnyt szerez (pl. homokot dob a másik szemébe, és úgy támadja meg). Míg az első korrekt küzdelem lenne, a második tisztességtelen.

2012. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
azért az első esetben sem mindig úgy működik, szerintem. gyakran az győz, aki minél több embert állít maga mellé (többség győz, ugye), aki jól hangzó, tipizált hazugságokat alkalmaz (itt még érvelni sem kell, működik a skatulyázás, előítélet, legtöbb ember pedig utána sem jár a dolgoknak, ha szembekerül a látszólag "tipikussal", az emberek mindig nagyobb szeretettel), vagy érzelmi játékokba kezd (nőknél ugye a sírás, férfiaknál pedig gyakran van, az apa/bátyusszerep, a másik védelme, védelemből cselekvés, okként).
2012. máj. 11. 00:07
 3/15 A kérdező kommentje:
bár igaz, elméleti vitát írtál, így ne vegyük alapul az előző kommentet arra vonatkozóan.
2012. máj. 11. 00:09
 4/15 anonim ***** válasza:
Rendes vitánál valóban nem kerülhetsz ki győztesen, ha mindenki ellened van. De ha neked van igazad, de a többiek haragja feletted áll, max. az erkölcsi győzelmet könyvelheted el magadnak. Való igaz, hogy egy közösségben, ahol konfliktus alakul ki, sok lúd, disznót győz. Még ha neked is van igazad, akkor sem lehet, mivel nem ismerik el. Velem is volt már ilyen, és nagyon rosszul esett. De ezzel nem lehet mit kezdeni. Ilyen a közösség. Ott vagy beilleszkedsz, és bólogatsz, vagy "meghalsz".
2012. máj. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ennek megválaszolásához sok infó kéne még. Mennyire értelmes a két fél, benőtt-e a fejük lágya? Versengés van köztük és legyőznék egymást, vagy pedig együttműködésre törekednek, mert jóban vannak és abban is maradnának? Ők egy pár? vagy munkatársak, haverok? Mindez nem mindegy.


Hanem túl szoros és jó a viszony köztük, mondjuk munkatársak, akkor szerintem az ikrek győzne. Az ikrek nagyon szeret vitatkozni, direkt keresi is a konfliktust. Nem egy megértő ember, az oroszlán aszcendens meg még add erre egy rakással. Kidumálja magát, és a rákot nem hagyja szóhoz jutni se. A rák nem fog beletörődni, mert túl önfejű ő is, inkább csendesebben szivatja még sok időn keresztül a másikat. Látszólag az ikrek fog győzni, de valójában nem lesz megoldás köztük szerintem.

Ha ők egy pár, és mindketten békében akarnak lenni a másikkal, akkor egy összetűzést csak akkor tudnak megoldani egymás közt, ha már eléggé érettek, ugyanis mindkettő alapvetően makacs és kikészítik egymást.

2012. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az oroszlán nem nagyon megy bele olyan összetűzésbe, amit nem tud biztosan előre, hogy nem nyeri meg. Nem egy kockáztató fajta.


Van egy mondás: "A vesztes harcosok háborúba indulnak, és utána próbálják megnyerni, míg a győztes harcosok előbb nyernek, és csak utána indítják el a háborút."


Ez fokozottan igaz az oroszlánra. Innen gondolom, egyértelmű, kire adok le a voksom, még ha a rák+skorpió kombó nem is egy könnyű falat :)

2012. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a rák-skorpió-vízöntő mutáns tuti, mert az ikrek-oroszlán-hal mutáns víz nélkül nem kap levegőt a parton és elpatkol. Te olyan hülye vagy hogy mutogatni kéne.
2012. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ott abban a pillanatban a b) Ikrek-Oroszlán-Halak. Mert az Ikrek nagyon jó a kommunikációban, az Oroszlán pedig ahogy előttem is megírták, bele sem kezd eleve vesztes történetbe.

De a Rák sosem fogja neki elfelejteni, évekig felhánytorgatja és még bosszút is állhat, áskálódhat az Ikrek ellen.

2012. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Chuck Norris, és azért mert.
2012. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Skorpió belső életet él, ettől hamarább rájön a másik gyengeségére. Az Oroszlán el van telve magától, észre sem veszi, hogy már legyőzték, mert rossz az emberismerete.

A Rák kb. 13-14 óra között született, hisz a saját érverésében meggyőződésében.

Ikrek kb. 10 óra körül született, közösségtől várja a segítséget. Rossz természetű. Csak fújja a magáét, anélkül, hogy a dolog mélyére nézne

2012. máj. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!