Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Aki hisz a horoszkópban, az...

Aki hisz a horoszkópban, az levezetné nekem a hatásmechanizmusát?

Figyelt kérdés

Nem cseszekedésből megy a kérdés,csupán anyám rászállzt a dologra (mostanában csak csillaggyermeknek hív ahányszor meglátogatom) és ahányszor kérdezem hogy mégis mi a franc hatása lenne rám egy tőlem 10 fényévnyire lévő plazmagömbnek,ő mindig azt mondja hogy "én nem tudom szakszerűen szavakba önteni".Ezért az asztrológiában tájékozottabbaktól kérdem:Mi is a hatásmechanizmusa?Hogyan befolyásol bármit is?


Szkeptikusokat kérném kíméljenek,ugyanis én se hiszek benne (az oldal egyik legnagyobb szkeptikusa lehetek) csak tudni szeretném hogy ezt hogy vezeti le a másik fél.



2013. aug. 1. 23:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
Levezetni valamit az ezotériában? Most már engem is érdekel!
2013. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
69%
A meridiánok közvetlen összeköttetésben állnak az aszcendesek által definiált háromszögek csúcspontjaival. Ezek határozzák meg a csillagövi együtállások fókuszpontját, ami az univerzum kvantumesszenciájának megtestesülése a pirodemoszi kvadrátban. Namármost ha valaki ismeri egy adott pirodemoszi háromszög aszcendenseit, az pontosan meg tudja mondani a holnapi lottószámokat. Köszöntem a figyelmet.
2013. aug. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 A kérdező kommentje:
Hidd el,2-es,én is tudok a saját szakterületemről úgy regéket mondani hogy azt meg nem érted.Pont ezért kell elmagyarázni a szakszavaidat,amik azért szakszavak,mert nem ismertek széles körben.
2013. aug. 2. 00:30
 4/89 anonim ***** válasza:
81%
Rossz helyen kopogtatsz. Az ezoteria egyfajta vallás, ami hiten alapul, tehát nincs magyarázat. Előbb utóbb minden magyarázat belefut egy bizonyíthatatlan állításba, amit vagy elfogadsz, vagy nem.
2013. aug. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
Érdekes lesz az elméletem,előre szólok,de én is hiszek benne általánosságban és sztem azért igaz,hogy az évszakok,hónapok befolyásolják a személyiséget,mert a természetben mindennek megvan a körforgása. Érthetőbben: például a Kos tavaszi jegy és tavasszal minden megújul,minden megtelik erővel és a Kos,mint személyiség,eléggé erőteljes. Ezzel szemben egy őszi jegy,pl. a Szűz vagy a Mérleg jóval nyugodtabb,mivel az ősz a lombhullatás ideje. Az asztrológia jóval későbbre nyúlik vissza,régen is sokan hittek benne,ez nem újkeletű dolog,csak most ebből is sokan üzletet csináltak,mint minden másból. Az pedig,hogy valami távol van tőled,nem azt jelenti,hogy nem befolyásol.A dagály és az apály például a Hold miatt jön létre,pedig az elég messze van hozzá,hogy nem kellene befolyásolnia a tengerek szintjét.
2013. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
5: ez nagyon szép. És akkor rám hogyan hat a dagály? Bevonzom a pénzt? Vagy leesik a vérnyomásom? Nem értem a példát :(
2013. aug. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 A kérdező kommentje:

"pedig az elég messze van hozzá,hogy nem kellene befolyásolnia a tengerek szintjét"


Mi van?matematikailag levezethető hogyan csökken arányosan a gravitációs erő a távolság növekedésével.


És utolsó kommentje tekinthető egyben az enyémnek is,mert ugyanerre gondoltam.

2013. aug. 2. 01:03
 8/89 anonim ***** válasza:
23%
A horoszkóp is olyan mint a Titok vagy bevonzás kvantumfizika bevonzasz mindent.
2013. aug. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy nem fogsz kapni tudományos szempontból értékelhető, konzisztens, cáfolható magyarázatot. Áltudományos maszlagot, rosszul értelmezett vagy jelentés nélküli fogalmakat annál inkább.
2013. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 Szecsői Tibor ***** válasza:

"A horoszkóp is olyan mint a Titok vagy bevonzás kvantumfizika bevonzasz mindent."

He?


Ha a kérdező megengedi, én is hozzáteszek egy kérdést. Nem nyitok újat, mert ide kapcsolódik. Ha már nem kapunk arra választ, hogy _hogyan_ működik a horoszkóp, akkor arra esetleg kaphatunk, hogy _miért_ hagyják figyelmen kívül azt az asztrológusok, hogy jelenleg amúgy 13 állatövi csillagkép van, és a Föld forgástengelye precesszál? Ez az egyik vesszőparipám a kérdésben, de még sosem kaptam rá választ...

2013. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!