Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a csillagjegyek leírása ilyen pontos?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni a horoszkópot a magazinban, vagy a neten, de gyakorlatilag sosem jön be. Viszont a csillagjegyem leírása szinte teljes mértékben rámillik. Vajon mi lehet az oka? Nyilván több millióan születtek ugyanakkor mint én. Akkor most több millió ember jelleme ugyanolyan, mint az enyém?
2013. aug. 12. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért illik rád, mert olyan dolgokat írnak benne, ami szinte minden emberre jellemző. :)
2013. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Shai-Hulud ***** válasza:

Most becsukott szemmel bökj rá egy másik jegyre, és olvasd el azt is.... És szólj, ha netán az is rád illik.


"Akkor most több millió ember jelleme ugyanolyan, mint az enyém?"

Ugye, hogy ez valahogy nem stimmel? :-)


Több millió, vagy milliárd fényévre lévő objektumok ránk gyakorolt hatása sokkal kisebb, mint akár a szomszéd utcában kanyarodó autóé. Ennyi erővel a tömegközlekedés alapján kellene írni a horoszkópokat.

2013. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2013. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy ez áll a háttérben, bár nem tudtam, hogy a tudományos neve Forer-hatás. Azt hiszem ma is tanultam valami hasznosat. :) Köszi mindenkinek a választ! :)
2013. aug. 12. 21:17
 5/14 MRC31 ***** válasza:

Érdekes ez a Forer-hatás, most már legalább tudom miről van szó. Nos, lényegében igaz, mert tényleg olyan megfogalmazás lett alkotva a tesztben ami szinte minden emberre jellemző lehet.


Elnézést a tárgytól kissé eltérő válaszomért. Nagyon is igaz, hogy sok hum-buk, szép mesét összeírnak és eladják horoszkópként. Van is vevő az átverésre! Az ilyen tv újságos meg neten pár mondatos horoszkópok nevetségesen felszínesek.

2013. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MRC31 ***** válasza:

Gondolj bele. Az újságban leírnak 12 jegyhez tartozó "jóslást" de ahány ember annyiféle. Még ha hasonlítunk is egymáshoz. Képtelenség személyre szabottan előre konkrétumot írni, mert senki nem vállalná érte a felelősséget. Így általános, felszínes kutyulmányt odaböknek a tisztelt olvasóknak: ne, itt a horoszkóp!


Rengeteg ilyen kotyvalékkal találkoztam már amit pancserek állítanak össze. Ha valaki korrekt olvasmányt akar akkor a védikus asztrológiát ajánlom, megdöbbentő matematikai összefüggésekkel és ami a legfontosabb, hogy már az elején közli, hogy amit leír nem szentírás, senki ne higgye el vakon, minden csak eshetőség, hajlam (pl. betegségre). Leírja azt is, hogy a neveltetés, szociális helyzet, társadalom és etnikai hovatartozás (mind jellemben, vérmérsékletben) hatalmas befolyásoló tényező, a horoszkóp mint lehetőségek az egyén életére csak ezután jönnek.

2013. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:

"Több millió, vagy milliárd fényévre lévő objektumok ránk gyakorolt hatása"


Itt a tévedés! Nem hatnak ránk a bolygók - az asztrológia egy leképezési rendszer. Szerintük meghatározó az, mikor születsz, meghatározottak előre a fontosabb életfeladataid, és az ehhez társuló személyiség is. Mivel mindkettő előre kiszámítható valamilyen szinten, ott és csak ott lehet összefüggés a bolygók mozgása és a te földi pályád alakulása között.

Természetesen a női magazinok hetekre lebontott horoszkópjai többnyire zagyvaságok, de a születési időpontra lebontva érdekes és tanulságos szimbólumokat lehet kapni az asztrológia segítségével.

2013. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Antimod ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy korábban a saját csillagjegyem leírása meglehetősen rám illett, de ma már felületen sem. A személyiség mindig változik valamilyen szinten, így szerintem a leírás inkább a frissen kialakult személyiségre vonatkozhat, nem a későbbi életkorokra.
2013. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Shai-Hulud ***** válasza:

@Antimod


De az természetesen szóba sem jöhet, hogy hülyeséget írtak a horoszkópban, ugye? :-)


Gondolkozz el, mennyire megbízható dolog egy ilyen horoszkóp, ha még szerinted sem illik rád! Vajon mi lehet a hiba? Hiszen ha ez valóban korrekt dolog lenne, akkor a személyiséged változását is tartalmazná - főleg egy személyre szabott horoszkóp!


Ha a leírás (mint írtad) a "frissen kialakult személyiségre vonatkozhat", akkor a "későbbi életkorok" számára használhatatlan a horoszkóp... Mikortól is? És főleg miért is? Vajon hol lehet a hiba?

2013. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"az asztrológia egy leképezési rendszer."

Bizony, igaza van Anitmódnak 7-8-ban! Mély bölcsesség van benne: a létesüléskor fennálló KÉP, a létesülő emberrel az átélés szinkronicitásával tartozik egybe. Semmiféle anyagi dologra (sugárzás stb ) ne gondoljatok K É P!

A jegyeknek karakterológiai szempontból van jelentősége (a bulvár viszont horoszkópoknak semmi jelentősége, nagy butaság)

8 Antimód: Azt is megfigyelték a régiek, az élet első felében a NAP, második felében fokozatosan az ascendens a jellemzőbb. Nem véletlenül tartottak a királyok udvari asztrológusokat, de nem nagyon van ma már, aki olvasni tudja ezeket a jeleket.

2013. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!