Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ezotériában hívők! Miért...

Ezotériában hívők! Miért veszitek be ezt a sok, nyílvánvaló marhaságot?

Figyelt kérdés
A kérdésem komoly. Mi az az ok, ami miatt ti hisztek ezekben? És pontosan mi is az amiben hisztek?

2013. aug. 27. 22:16
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
18%

Mit? konkrétam ?


a spiritualitást bizonyítja a kvantumfizika itt kifejtem tudósokra hivatkozva pár oldalon, ha érdekel valakit elolvashatja http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__4768461..

2013. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%

Én csak azt hiszem el amit megtapasztaltam


De az már nem hit hanem tudás!

Amit nem tapasztaltam meg azt meg kvantum fizikával is levezethetik akkor sem érdekel

2013. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 dandi98 ***** válasza:
30%
Jajj, a szkeptikusok megint kezdik. Van egy jó ötletem, kedves kérdező. Próbáld ki az ezotériát. Akkor a saját szemeddel is látni fogod. Ne váj mástól választ, a végén úgyis csak saját magadnak fogsz hinni.
2013. aug. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, hogy mi a faroknak írnak ebbe a témába szkeptikus-tudatlan gyökerek, akik nagyon el vannak tévedve ~
2013. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
65%
pl. melyiket? mert pl. a barátnőm msot kezdett agykontrollozni (én mér régóta), s azóta lett új, tartós munkája, olyan, amit szeretett volna, pl...s leginkább erre ment rá. de nekem is vannak sikereim benne.
2013. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam. Pontosabban nem én, egy baráti társaság. Végeztünk pár kettős vak kísérletet a legkülönbözőbb témákban. (vízérkeresés, horoszkóp, aura, kártyajóslás, stb..) de valamiért az eredmény sosem volt meggyőző. A matematikai véletlent sosem haladta meg a sikeres eredmények száma.


A tapasztalattal az a gond, hogy az emberi elme nagyon trükkös. Képes a halucinációra olyan mértékben, hogy 100%ig állítod hogy igazad van. Én a tudományos bizonyítás híve vagyok, de ezeken a teszteken az ezotéria rendszerint elbukik.


A kvantummechanikához nemtudok hozzászólni mivel nem vagyok fizikus. És itt nagyon tetten érhető az áltudományosság. Egy tudományosnak hangzó szöveget az ember könnyen elhisz, hiszen az emberek nem kvantumfizikusok (bár ahogy elnézem az ezotéria hívők nagyon okos emberek lehetnek mert ősszes annak gondolja magát). Én még mindíg arra várok hogy egy tudományos társasák (pl. Royal Society) adjon ki egy publikációt, amiben a tudományos vizsgálat szigorú módszerivel ezekez az állításokat alátámasztották. Mert így valóban hiteles. Mert ameddig ez nem történt meg addig ezek csak tézisek maradnak. Nem tények. Csak az a gond ez eddig nem történt meg.

2013. aug. 27. 23:12
 7/48 A kérdező kommentje:

5. kommentelő


Az agykontroll az én személyes kedven áltudományom. :)


Az agykontroll az önszuggesztión alapul, ami egy bioznyított pszichikai ráhatás az egyén saját tudatára. Minden más csak eköré épített maszlag. Egy milliárdos iparág, ami a lelkileg gyenge embereket használja ki. A kettős vak kísérleten olyan szépen elhasal mint ahogy szinte semmi más. Ha a barátnőddel jó dolgok történtek az valószínű agykontroll nélkül is megtörténtek volna.

2013. aug. 27. 23:16
 8/48 anonim ***** válasza:
32%

"Kipróbáltam. Pontosabban nem én, egy baráti társaság. Végeztünk pár kettős vak kísérletet a legkülönbözőbb témákban. (vízérkeresés, horoszkóp, aura, kártyajóslás, stb..) de valamiért az eredmény sosem volt meggyőző. A matematikai véletlent sosem haladta meg a sikeres eredmények száma. "


Ez nem csak úgy megy, hogy kipakolod a "pakli" kártyát és megnézed a könyvben, hogy mit jelent... Sajnos a hozzád hasonló hülyéktől bűzlik a világ.

2013. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

8. kommentelő


Szívesen végeznénk pár kíséletet "szakképzett" ezoterikusokkal is. Írj rám privátban hol és mikor, az eredményt pedig publikájuk az interneten. Ez nem csak neked szól. Vagyunk páran, egy társaság, akik nagyon szeretnének összehozni egy ilyen kísérletet, de eddig egy ezoterikus sem vállalta. Privát üzenetben várom akkor a jelentkezéseket, aztán megbeszélhetjük. Ez minden vállakozó szellemű ezoterikusnak szól.


A hozzászólásod stílusára inkább nem ragálnék, az magért beszél.

2013. aug. 27. 23:22
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

"egy bioznyított pszichikai ráhatás az egyén saját tudatára"



Csak az nincs bizonyítva, hogy materiális keretek között ez hogyan működik!

2013. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!