Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Itt csak én nem hiszek a...

Itt csak én nem hiszek a horoszkópban?

Figyelt kérdés

Skorpió lány vagyok de én nem nagyon hiszek a horoszkópban.

Rám ugyan igazak a leirtak de nem hiszem hogy pont ezért, azerintem ez csak véletlen


2013. aug. 29. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ hol. Én sem hiszek benne. Forer-hatásnak olvass utána ha érdekel.
2013. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek benne. Ràk vagyok, de a legkevésbé sem igazak rám a leírtak.

L

2013. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én a napi horoszkópba nem hiszek meg a szerelem horoszkópba stb...

De a jellemzés tiszta én vagyok és a többi nyilas ismerősöm is.

Apukám is tisztára olyan mint amit leírtak a skorpiókról.

A halak barátnőm is olyan mint ahogy leírták.

2013. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tény, hogy vannak nagyon hasonló viselkedésű emberek, akár külsőre is hasonlít a testfelépítésük, viszont nem rokonok és nem is ismerik egymást és teljesen véletlenül az évnek ugyanabban a pár 3-4 hetében születtek. Sok embert ez vitte rá, hogy olvasgasson az asztrológiáról, de aránylag nem mennek bele mélyebben. Az asztrológia amúgysem jóslásra való.
2013. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%

Régen rossz ha hinni kell benne. Valami vagy működik, vagy nem. Az asztrológia nagy valószínűséggel nem. Az egyes csillagjegyek nem léteznek, nem esnek egybe azzal, ahol a Nap éppen tartózkodik. Nincs ok - okozati összefüggés sem, az egyes állásoknak nincs kimutatható köze a földi eseményekhez. Következtetései zavarosak, elméleti alapjai tévesek. Az asztrológia nincs összhangban a többi - jó néhány eredményt felmutató, s az emberiség életét könnyebbé tévő - tudománnyal.

Ettől függetlenül része kultúrkincsünknek, csakúgy, mint a vallások, hiedelmek. De ha valaki komolyan veszi, s eszerint éli az életét, az magát minősíti ezzel.

2013. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A csillagjegyed nem adja meg a teljes elemzést rólad. Egy elemzésnél minden bolygót, állást, tranzitot, stb. ... nézni kell.


Hozzám orvosok, tanárok is járnak. Na, igen kedves utolsó, alaposan leminősítik magukat! :)

2013. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Most jól meggyőztél. Semmit nem jelent az, hogy esetleg tanult emberek is hisznek benne. Önmagától ettől még nem helytálló egy elmélet. Akkor helytálló, ha be lehet bizonyítani az igazát. Orvosok, tanárok is hisznek benne? Nagyszerű. Hitler is hitt a horoszkópban. Tévtan az asztrológia? Igen. De nem azért mert Hitler is hitt benne.
2013. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnélek meggyőzni semmiről. Mindenkinek a hite szíve joga. :)


De bocsánat, befejeztem. Látom kedves utolsó, te eléggé jártas vagy az asztrológiában és nagyon sok tapasztalat állhat mögötted, hogy ilyen hűen kiállsz ellene! :) Ez esetben én vitába sem szállhatok! :))

2013. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Rafael Csaba ***** válasza:

Egyetértek "HakapesziM" bejegyzése azon részével, miszerint vmi vagy működik, vagy nem. Az asztrológia működik. S ez empirikus úton ellenőrizhető. Tudománytalan hozzáállás, hogy pusztán hitrendszer alapján elvetjük az asztrológiát, úgy hogy nem vizsgáltuk volna meg a mechanizmusát, s ne teszteltük volna.

Ezen koncepció megvalósítása annyiban ütközik nehézségekbe, hogy rengeteg kókler és hiteltelen "asztrológus" van (s nagy ködösítés), ily módon nincs könnyű dolga egy kezdő érdeklődőnek. Ezenkívül az asztrológiában nem történt meg egy fajta "egységes rendszer" kialakítása egy központi szerv által, mint a tudományos ágazatoknál. Ily módon nincs egyértelműen kimondva, hogy mi hiteles és mi nem hiteles. Persze, ha színt kell vallani, s a gyakorlatban alkalmazni ezt az ősi diszciplínát, eldől, hogy működik-e az adott rendszer, avagy sem. De sajnos, mivel több a hiteltelen képviselő, mint a hiteles, gyakran hiteltelen, avagy nem kellően hozzáértő "asztrológussal" találkozhatunk.

Az asztrológiai jegyeknek nincs köze a csillagképekhez, s azok helyzetéhez. Sőt tropikus időszámítás szerint vizsgáljuk a helyzetüket, tehát évről évre retrográd mozgásban vannak. Ez nem véletlen, ez nem mulasztás (ahogy manapság, "áltudományos-hozzánemértők" próbálják beállítani), hanem tudatos modellezése egy rendszernek.

Kívánom, hogy egyre több hozzáértő és hiteles asztrológus legyen Magyarországon, akik felváltják a "vásári asztrológusokat". (Ám fontos tény, hogy az ezotéria azt jelenti, hogy csak a beavatottak számára ismert és értett...)

2013. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Én nem látom be, hogy empírikus úton bizonyítható az asztrológia igaza. Sőt, az ilyen irányú kísérletek épp az ellenkezőjére engednek következtetni. Igen, szokás erre hivatkozni: "persze, a vásári asztrológusok így, meg úgy, na de az igaziak". Miért, mit mondanak az igaziak? Kik azok? Mind azt mondja magáról.

A bolygóállásokból nem következik semmi igazolhatóan. Sok ezer év alatt sem sikerült megtalálni az elméleti hátterét. Nincs hatásmechanizmus, nincs hatás sem. A következtetések homályosak, ködösek, ezeket nehéz is lenne empírikusan igazolni. Nincs is mit igazolni. Az asztrológia azt sem képes definiálni, hogy mit akar mondani. Geocentrikus a világképe, sőt, még az sem, ha egy tavaszi jegyben születettre "jósol" valamit, azt sem veszi figyelembe hol él az illető, ha ausztrál, ott ősz van. Hőséget jósol, mikor a déli féltekén tél van, s hasonlók. Mi lesz, ha majd a Marson születik valaki?

2013. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!