Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Észrevettétek, hogy vannak...

Észrevettétek, hogy vannak emberek bizonyos csillagjegyekből, akik különösen szeretik, ha ki vannak szolgálva? Melyek azok? Hogyan kell őket kezelni hosszú távon?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 21:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

6-os: Köztudottan? Ha valakit az idiótaságból akarsz kihámozni, akkor ne kövess el ekkora fatális érvelési hibákat. Nincs olyan, hogy köztudottan. KÉpzeld, az emberek többsége hisz a horoszkópokban! Ez is köztudott dolog, és mégsem bizonyít semmit(főleg, hogy a horoszkóp hülyeség). Egyébként nyugodtan rámutathatnál például arra a pontra, ahol több elismert pszichológus(C. G. Jung, Isabel Myers-Briggs,stb.) tévedett! Természetesen itt is, mint minden személyiségelemzésnél, fellép a Forer-hatás. De ettől függetlenül egy értelmes ember nem vesz magára mindent, és jól tudja alkalmazni. Emellett eddigi személyes tapasztalataimból(bár erre nem korrekt dolog hivatkozni) bátran állítom, hogy működőképes( csak hogy ellenőrizhesse mindenki, INTP vagyok). Az Enneagram persze már több ponton is sántít, és nem annyira kifejlesztett, mint az MBTI, de általánosságban működik(többen is munkálkodtak már azon, hogy valahogy összeegyeztessék az MBTI-t és az Enneagramot, bár a kettő más értelmezési dimenziókon alapul). A Catell-féle teszt nem mond semmi konkrétat, csak visszajelzést ad a teszt kitöltőjének. Nem értem, hogy ez hogyan lehetne téves, vagy miért lenne sarlatánság(a tükörbenézés se az). A 'sarlatán' jelződ csak az olyan személyiségelméletekre illik, mint a Vérmérséklet. Sajnos a Vérmérséklettel kapcsolatban az emberek a középkori ember hibájába esnek; mivel egy régi görög tudós mondta ki(jelen esetben Hippokratész), mindenki igaznak hiszi. De ez az elmélet viszont egyáltalán nem működőképes. Például nekem teljesen fals képet mutatott be magamról(bár emiatt nem várom el, hogy bárki hülyeségnek tartsa), de emellett elvault, és többek közt a testnedvekhez és az őselemekhez is kötődik a működése. De az általam felsorolt összes többi elmélet mind jó. Mellékesen, azért használom az "elmélet" szót, mert még nem sikerült pontosan megtudni a személyiség kialakulásának folyamatát és állomásait. Ettől függetlenül ezek a tesztek működnek, és nincs bennük olyan motívum, ami miatt sarlatánságnak lehetne titulálni ezen elméleteket. Várom hatos válaszát és a sarlatánságra utaló érveket.

Kérdező(és részben hatos): Nem valamit adtam, amiben "hinni lehet", hanem egy tudományos, MEGALAPOZOTT elméletet, ami segíthet a személyiséged felfedezésében. Habár erősen személyiségelmélet-megszállott vagyok, de mégsem ez alapján élem az életem. Ezek olyanok, mint útirány-jelző táblák, az élet hosszú útján. Nem ezek döntik el, hogy merre indulsz, hanem csak jelzik, hogy merre vár a babonák és bolondságok szakadékának nyitott szája.

névte2en

2014. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11-es: Mennyire kretén kell legyen valaki ahhoz, hogy egy olyan kérdésre válaszoljon méghozzá ilyen hosszan, amelynek a témáját nem szereti?

Javaslom a Gasztro kategóriát: oda írj be minden karalábés kérdésre, hogy te utálod a karalábét és utálod ezt, utálod azt ... Majd pedig kezeltetsd magad.

2014. febr. 4. 21:30
 13/17 anonim ***** válasza:

Ettől nem lesz valaki kretén. Mint embernek, kötelességem, hogy a fajfennmaradást támogassam, ezt úgy elérve, hogy irtom a sötétséget. De nem csak az én kötelességem, hanem minden értelmes emberé. A másik ok, hogy mint pszichológustanonc, pszichológia-fan, és több pszichiáterrel és pszichológussal barátságot fenntartó jóérzésű ember, utálom az ál- és a populáris pszichológiát, és próbálom az emberek fölött tartó hatalmát visszaszorítani. De megértem, hogy ellenérv és ész híján jelzőkkel aggatod teli az embert, mint valami bóvli műfenyőt, hogy védd azt, ami az életed valószínűleg legmeghatározóbb pontja, de hidd el, ettől nem fog nőni az értelmed, se az egész horoszkóp valóságtartalma. Ha pedig tudnál szöveget értelmezni, vagy egyáltalán olvasni(egyébként sajnos manapság már egyre nő a funkcionális analfabéták száma), akkor tudhatnád, hogy a kérdésre és a neked adott válaszom mindössze (a két válaszomat összeadva), mindössze öt mondat. A másik válaszolónak pszichológiával kapcsolatban válaszoltam, amit szeretek. És áltudománycáfolással még senkit sem zártak elmegyógyintézetbe. De most összegezzük, hogy mit akartál, és mit értél el a kommenteddel:

Akartál:

- Lejáratni

- Kreténnek beállítani

- "Megcáfolni"

A kommenteddel elért dolgok:

- Lejárattad saját magad a fogalom- és fogalmazászavaroddal.

- Bemutattad, hogy az igazi kretén te vagy.

- Rácáfoltál arra, hogy lehet veled értelmesen beszélgetni.

De azért a részvétel a fontos, nem pedig a győzelem!(értsd helyesen)

névte2en

2014. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményedet, de személy szerint nem értek egyet, a többi kedves olvasó nevében pedig nem tudok nyilatkozni. Remélem, amúgy, hogy az Ezo témakörben minden jósnőnek és varázslónak beszóltál már, elvégre az is fajfenntartás ... Kíváncsian várjuk a konkrét jelentéseidet :)
2014. febr. 4. 23:19
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem szóltam be mindenkinek, megnyugodthatsz. Beszólni amúgy meg csak az olyan csökönyös idiótáknak szoktam, akik nem képesek érvelni, de azért próbálnak vitázni mindenkivel. A varázslatos kérdésekre elvből nem kattintok rá, a jósnősre pedig csak akkor, ha az elején már hülyeségeket írnak.

És persze látszik, hogy nem olvastad el az írásom végén a zárójeles részt :)

Nem úgy értettem, hogy a gyk-n való érveléssel megmentem a Földet és az emberiséget a pusztulástól, de mivel ide szoktak sajnos 10-13 éves gyerekek járni(amúgy trollkodásból), és ők nem nagyon szoktak utánanézni, hogy például Zoltánkvantumfizikus mennyi hülyeséget mond, és emiatt hozzád hasonló idióták(nem pejoratív, tényleges jelző) lesznek belőlük... Ez nem jó. Ebben a tempóban haladva, hamarosan Magyarországon is fel fog vetődni annak az eshetősége, hogy tanítsák az evolúció mellett a intelligens tervezést is az iskolákban. Ezt követi majd a pszichológia mellett a parapszichológia, és a csillagászat mellett a horoszkóp is. Akkor meg a magyarok IQ-ja a 100-as világátlaghoz mérve 50-60 pont között fog lebegni. És az sem lesz jó.

névte2en

2014. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös: ha csak ez a kérdés lenne az egyetlen agymosó IQ csökkentő a magyarok körében, nem lenne káosz ebben a világban :). Próbáljuk a csőlátásunkat egy kicsit tágítani, mindenkinek egészségesebb így ...
2014. febr. 6. 07:45
 17/17 anonim ***** válasza:
38%
A legegyszerűbb felcímkézni a másikat olyanokkal, hogy csőlátású, bunkó kretén... És most ne gyere nekem a "te is" érveléssel(hiszen az érvelési hibának számít), mert én emellett hosszú litániákban írtam érveket, és sok egyéb tényt. Te meg csak olyanokat írtál, hogy kretén vagyok, meg csőlátású... Ha minden vita így folyna, akkor az emberek a végén már megölnék egymást. ÉS most teljes joggal jelenthetem ki, hogy képtelen vagy vitázni, és emellett az értelmi szinted súrolja az átlagot...alulról... a pszichiátrián...
2014. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!