Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy lehet hogy a horoszkópom...

Hogy lehet hogy a horoszkópom 100% ban jellemző rám?

Figyelt kérdés

Nem hiszek az ilyenekben.Ma vettem a fáradtságot és utánaolvastam a horoszkópomnak.Nem tudom felfogni de 100% ban jelemző a személyiségemre amit ott leírtak.

Véletlen lehet?Vagy tényleg van valoságalapja?


2014. márc. 23. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tudom, pedig szívesen segítenék. Nem látom a horoszkópom, mert elromlott a teleszkópom.
2014. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gungasam ***** válasza:

Ez azért van mert a horoszkópok direkt úgy készülnek, hogy a balek bevegye, elhiggye és esetleg még fizessen is érte ha már elhiszi.

Biztosan nem azt írják a páciensről, hogy egy kétbalkezes balfácán akit mindenki becsap,összeférhetetlen,se§§fej, a felesége félrek§r és ő maga is balkézről van hanem csupa elfogadható, vállalható vagyis jó tulajdonságot.

2014. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van valóságalapja.

Általában azok szokták elhordani mindenféle hazugságnak, akik "big-bangban", darwinizmusban meg egyéb judeo-kereszténységhez hasonló vak hitet igénylő dolgokban hisznek. A piramisépítő, magaskultúrákat teremtő népek tudományai közt mindig is ott volt az asztrológia. Ami önmagában nem bizonyítja még a legitimitását, -mielőtt valaki benyögné. De nem ártana elgondolkodni egy kicsit.

2014. ápr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A piramisépítő, magaskultúrákat teremtő népek tudományai közt mindig is ott volt az asztrológia."


- Meg ott volt pl. a rabszolgaság is. Másrészt elgondolkozom rajta, aztán hogy tovább? Azt gondolom, marhaság. Méghozzá éppen azért gondolhatom ezt, mert tudom, emnnyire elterjedt volt az asztrológia: hiszen ahány nép, annyi féle asztrológia volt úgy, hogy közük sincs egymáshoz. Ezért nem lehet komolyan venni az eredményeit. Hogy annyi helyen jelen van, annak rengeteg (vallás)pszichológiai és (vallás)szociológiai oka van, de ettől még az asztrológia, horoszkóp magában nem lesz hitelesebb.

Legalábbis nem hitelesebb az általad lesajnált nézeteknél.

2014. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Meg ott volt pl. a rabszolgaság is."


Ami egészen máig is jelen van változó formákban.


Rátapintottál a lényegre. Ahány nép, annyi asztrológia, de az azonos időszakaszoknál ugyanazok az attribútumok megjelennek annak ellenére, hogy nem egymástól vették át. Lényegtelen milyen típusú kalendáriumot nézel, mindegyik az időre vonatkozik. Ugyanazok az eredmények jönnek ki, ha valakinek a horiszkópját felrajzolják a zodiákus keresztre a használt rendszertől függetlenül, ugyanaz kijön a védikus és a kelta, vagy amerikai asztrológiával is.

Az az alapvető probléma, hogy az asztrológia alapjainak a felszínét tartják asztrológiának. Innen a minden bizonnyal számodra is ismert ignoráns gondolat, hogy " az asztrológia szerint 12 féle ember létezik"


Ez az egyik része a dolognak, a másik meg az, hogy rendszeresen elfelejtik, hogy csak nemrég lett egy populáris jelenség, amit a démosz fogyaszt (persze nők lapja café szinteken) Pár száz évvel ezelőtt csak is a legműveltebb, arisztokrata/uralkodó rétegek foglalkoztak vele, elzárták gyakorlatilag az átlag embertől, főleg a középkorban, ahol az alkímiával meg asztrológiával foglalkozó pap inkvizíció elé küldte a jobbágyat, csak mert merészelt pár rúnát vésni. Amiért halál jár. Az ezt megelőző szellemileg szabad korokban is a felső/papi réteg foglalkozott ezzel elsősorban.

2014. ápr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!