Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A Hippi korszakot miért...

Let the sunshine in kérdése:

A Hippi korszakot miért hívják a Vízöntő évének?

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A Hair musicalben elhangzott dal miatt. Amúgy korszaknak, nem évnek.
2014. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom most van a vízöntő korszak, a Hair-ben pedig azt várják, akkor még nem az a korszak van.
2014. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A hippik az ázsiai filozófiák mellett az ókori hitvilágból is beemeltek dolgokat.

Ez (ahogyan a csillagjegyek- nem a mai felfogásuk szerint) az ókori Egyiptomból származnak. Úgy gondolták, hogy körülbelül 2000 évenként van váltás közöttük. Tehát Krisztus előtt 2000-ről a Kos korszaka, utána a Halaké majd az ezredforduló körül lép a Vízöntő korszakba. A hippik úgy gondolták, hogy ők léptetik át a világot ebbe a korba.

2014. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Főleg az utolsó válaszadónak
2014. jún. 7. 07:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a Hair-ben az Aquarius erről szól, de abból nem értettem meg ezt az egészet.
2014. júl. 7. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!