Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Milyen babonak ismertek a...

Milyen babonak ismertek a teliholddal es a pentek 13-aval kapcsolatban? Mindig egyszerre van a kettö, vagy csak most?

Figyelt kérdés
Pl. h ilyenkor kell hajat vagni,meg ilyesmi...

2014. jún. 13. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, egyrészt ilyenkor kell hajat vágni, másrészt pedig van akinek szerencsét hoz, van akinek meg nem. Van olyan ország, ahol annyira babonásan félnek a péntek 13.-ától, hogy kétszer van 12.-e, egyszer csötörtök 12., utána péntek 12., majd szombat 14.-el folytatódik. A teliholdhoz sok legenda, furcsaság tartozik. A farkasemberek ilyenkor változnak át, a kutyák jól megugatják, az emberek pedig feszültebbek, rosszabbul alszanak. Egy biztos: ha tiszta az ég, akkor éjjel is egész jól lehet látni holdvilág mellett.
2014. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ilyenkor kell hajat vágni? Ezt magyarázzátok el nekem kérlek.

Nem vagyok babonák terén járatos. Csak kíváncsiságból érdekel.

2014. jún. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
talan mert ilyenkor jol sikerül,es gyorsabban nöl,ha ilyenkor vagod le. :)
2014. jún. 14. 09:54
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mindig egyszerre van a kettö, vagy csak most?"


Nem. Egyébként ennek éppen az ellenkezője terjed, miszerint ez egy különösen ritka egybeesés. Nem tudom mi számít ritkának. Telihold ugye 28 naponként van, péntek 13 meg ugye 2-3 egy évben. Tehát 8-10 évenként van ilyen átlagosan. Legközelebb 2019-ben lesz, nem 2049-ben, ahogy sokan hirdetik.

2014. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!