Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ikrek, ti hogyan oldjátok fel...

Ikrek, ti hogyan oldjátok fel magatokban a kettősséget?

Figyelt kérdés

Én iker csillagjegyben születtem. Az ikrekről többek között azt mondják, hogy kettősek. Könnyen megtalálható bennük ugyanannak a dolognak a két véglete, miközben az átmenetek hiányoznak. Ezt magamban tényleg nagyon érzem. Ebből a szempontból tényleg nagyon iker vagyok.

De ez okoz nehézséget is. Például döntéseknél. Ugyanis gyakran vágyom egyszerre két ellentétes dologra, és nem tudom, hogy mi szerint válasszak.

Példa:

Munka: Vágyom egy stabil, kiszámítható munkára, ahol alkalmazott vagyok, a munka viszonylag hosszútávon biztos, a főnök megmondja, hogy mit kell csinálni, ahol nyugi van. Ugyanakkor ezzel egy időben vágyom arra is, hogy mozgalmas és izgalmas munkám legyen. Akár saját vállalkozás, ahol a magam ura lehetek. Ahol azt csinálok, amit én szeretnék. Ahol ha dolgozom, akkor van bevétel, ha nem dolgozom nincs, de ha jobban dolgozom, a pénz is több. De ez a kettő ellent mond egymásnak.

Párkapcsolat: Hasonlít az előzőre. Egy pár is lehet nyugodt, kiszámítható, kiegyensúlyozott, rendszerető, stb. Erre is vágyom, a nyugodt biztos háttérre. De azért az ellentétére is vágyom, az izgalmas, pörgő, sosem unatkozó, a rendel nem annyira foglalkozó párra. Ez is egy ellent mondás.

Valószínűleg nem csak az iker jegyűek életében vannak ellent mondások. De nálam nagyon vannak.

Ti hogyan oldjátok fel a saját ellentmondásaitokat?



2016. nov. 8. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok Ikrek, de elég jelentősen befolyásol a jegy és bennem is hasonló kettősségek vannak, úgyhogy ha nem gond, válaszolok. Én nem oldom fel, hanem hagyom sodródni magam, elfogadom azt, amit az élet előbb kínál fel a két lehetőség közül, viszont ha nem tetszik, ott is hagyom, és kipróbálom a másikat. Állítólag ez a csapongás is az Ikrek-hatásnak tudható be, de én szeretem mondjuk. Legalább sosem unalmas, és nem érzem azt, hogy egy döntésnek véglegesnek kellene lennie, ha végül is nem tetszik.
2016. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is ikrek vagyok, nem "hiszek" a horoszkópokban, bár nagy általánosságban rám is jellmző egy két része, például amit te is leirtal.


Ez abbol adódik, hogy nehezen kötjük le a figyelmünket egy dologgal, nalam például a hobbiknal mutatkozott ez meg igazan, mindenfelebe nagy lelkesedéssel es örömmel vetettem bele magam, de van hogy megunom, es keresek mast, igy egyikben sem merülök el mélyen.


Tanulok még (okj), gyakorlatra jarok az iskola által heti 1 napot, illetve dolgozom mellette lassan 2 éve, ami elegge fix, es a jovore nézve is az lehet, tudok tervezni vele.


Számomra az iskola es a munkahely valamilyen szinten megadja a biztonságot es állandóságot az eletemben, a gyakorlat pedig (heti 1 nap, sérült gyerekek intezmenyeben) elegg eltér ettől, minden nap más és más, elegge mozgalmas.


Párkapcsolat szempontjából szerintem a jellegét a másik személyisége is meg fogja határozni, illetve hogy mennyire tudod belevonni az izgalmas programokba, ez megbeszélés kerdese, hogy kinek mire van nagyobb igénye (pl. Kozos kimozdulós, aktív programok vagy összebújva fimezés otthon, szerintem összeegyeztethető)


Én komoly kapcsolatot keresek, nem futó kalandokat vagy pár hónapos dolgokat, hanem akivel már lehetne tervezni, társ es jobarat is egyben.


Jelenleg nem futok a kapcsolat és a szerelem után, kicsit belefáradtam, de ez most mindegy :D


A lenyeg, hogy amit az elet hoz elem lehetoseget, vagy új ismeretseget, lehet nem lesz hosszútávú (akar barát akar parkapcsolat), de ki tudja, ha ugy van, adni lehet neki egy esélyt. Foleg fiatal felnőttként jo ha az ember elkezdi kiépíteni a kapcsolati hálóját, lehet a jövőben még jol johet hogy haverom egy villanyszerelő :D szoval erted.


A társas kapcsolataim szilárd alapköve jelenleg a legjobb barátnőm, ő ""helyettesíti"" az állandó párjapcsolat hiányát (nem, nem barátság extrákkal :D) csak olyan lelki társ és barát, akire barmikor tamaszkodhatok, es o is rám. Emellé a változatosságot az elobb említett random ismerkedések, bulizások, flörtölések adják.


Én sem tudom még, hogy pontosan milyen munkahelyet vagy esetleg sajat vallakozast szeretnék, de általában van B tervem, vagy legalabb elkepzelesem hogy ha mégse jo az az út, akkor tudjak váltani.


Nemtudom hogy hány éves vagy kedves kérdező, de összefoglava, az én 20 éves fejemmel és "tapasztalatommal" azt tudom neked mondani, hogy:


- a kapcsolati állandóságot jelentheti egy legjobb barát vagy barátok/család/testvér, stb.

- a változatosságot az új emberek megismerése, nyitottan menni bárhova, új társaságba, stb.

- a munkahely/sajat vállalkozás legyen olyan, ami stabil, és biztosítja a létminimumodat (legalább), illetve ne (nagyon) rühelld amit csinálsz

- a változatosságot itt a hobbik vagy esetleg egy felmuszakban vállalt egyéb, szorakoztatobb munka/elfoglaltság adhatja, ami lehet időszakos is, vagy olyan amit ha megunsz, lecserélsz valami másra (célszerű valami olyat választani, amit vagy szeretsz, vagy tehetséges vagy benne, es sikereket érhetsz el, ha a fix munkadbol hianyzik ez)


Remelem tudtam segiteni, bocs hogy kisregény lett :D


20/l

Bp.

2016. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen. Érdemes azt választani, amit hoz az élet. Hiszen mást hogyan is választhatnék.

Az nem a jegyből fakad, hogy 30 éves koromra kevés használható tudást illetve papírt sikerült szereznem. Nem vagyok sem hülye sem iskolázatlan, csak a papírjaim nem érnek szinte semmit. Persze tanulni mindig lehet, de már nagyon unom az iskolákat és bevételre is szükségem lenne, nem csak kiadásra.

Az is igaz, hogy nem kell egy életen keresztül ugyanazt csinálni. Ha jön a jobb lehetőség, akkor váltani kell.

Párkapcsolat terén viszont nem szabad váltani. Ha egyszer találtunk magunk mellé valakit, akkor azért a végsőkig küzdeni kell. Nekem tényleg nehéz ugyanazért az egy dologért vagy személyért küzdeni hosszú távon, de párkapcsolat terén biztosan megéri.

2016. nov. 9. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tipikus Ikrek vagyok, és szerintem az a titok nyitja, hogy ne agyalj ezen annyit, és fogadd el, hogy ilyen vagy, mert ez így van rendjén.

Nekem is vannak elég komoly ellentmondásaim, de szerintem az sokat segíthet, ha ezeket nem veszed olyan véresen komolyan - mert szerintem ez lehet az oka, hogy ez téged zavar és szabadulnál tőle. Nem azt mondom, hogy nekem még soha nem volt emiatt nehéz időszak az életemben, de tényleg csak ismételni tudom magam: fogadd el, és ne ezen görcsölj. Akkor tényleg minden egyszerűbb lesz.

19L

2016. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!