Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A bakot miért jelölik félig...

A bakot miért jelölik félig halként?

Figyelt kérdés
2017. máj. 21. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

A Bak nem egy hétköznapi bakkecske, amely füvet legel a kertben. Nézzük meg közelebbről a föld elem legtitokzatosabb jegyének szimbólumát: a farka leginkább egy hal és egy kígyó keresztezésére hasonlít. A Baknak, aki feltör a világi sikerek és az anyagi jólét csúcsára, van egy teljesen más beállítottságú, rejtett oldala is. Óriási tévedés lenne azt hinni, hogy a Bak jegy szülötteit az ambícionizmus jellemzi leginkább. Az ősi szimbolika szerint a kígyó az intuitív bölcsesség és a föld titkainak az egyik legrégebbi jelképe. A hal szintén olyan teremtmény, amely a lélek ismeretlen mély vizeibe képes behatolni. A mi Bakunk szorgalmas, dolgos, óvatos, anyagias, éles elméjű, ambíciózus, de a lelke mélyén egy lelki kereső, egy mágus.


Szimbóluma, egy mitikus hibrid, a tengeri kecske, félig hal, félig kecske, a küzdelmet jelképezi, amely a magányos, ambiciózus természet és a tengerből eredő mély érzelmek között dúl. Épp ezért, a Bak jegy személyiségében igen sok a negatívum. A tiszta Bak szülött olyan, mint az az uralkodó gyermek, akit születésekor elhagyott mind a tizenkét jó tündér. A jegy azonban gyakran módosul, a negatív tulajdonságokat más bolygók hatásai enyhíthetik.

2017. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Mutass egy ilyen szimbólumot, légyszi, én még nem láttam félig hal bakot.
2017. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

A 2. válasz írójának: [link]

Elnézést kérek, hogy nem a kérdésre válaszolok!

2017. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

#1

Amit leírtál a Bakról büszke vagyok rá, hogy az vagyok. Azelőtt azt hittem, hogy a horoszkóp csak egy hülyeség (ami most sincs másképp) , de amikor ilyen szépeket mondanak az emlős fajtámról kissé zavarban vagyok.

2017. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

3: Nahát! Életemben először látok ilyet!

Bak vagyok én is, úgyhogy sokat láttam a bak szimbólumot, és mindnek 4 patája volt, ahogy itt is:

[link]

2017. máj. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Előző, attól még irreális, túlmisztifikált, amiket írt az első hozzászóló.


Tanultam asztrológiát, alapvetően marhaságot írt az első,

ne haragudjatok, hogy ezt kell mondjam.


Persze ámíthatod önmagad, ha számodra az fontos.


(Egyes "asztrológusok" pénzért eljátsszák sajnos a bulvár, hamisított asztrológiai "fejtőjének" szereplét, elárulva evvel a valódi, tudományos, több ezer éves asztrológiát. Itt most bizonyos ismertebb nevekre utalok, nem az első hozzászólóra.)


Senki semmilyen jegyű!


Az asztrológia egy komplex rendszer, mindenkiben benne van az összes jegy, és sok minden más analógia is érvényes mindenkire.


Egy adott jegy meg különféle mélységben kifejeződhet,

és nem csak emberi jellem RÉSZEként. Tehát valóban van egy anyagias, ambíciózus felszíne a Bak jegy SZIMBOLIKÁJÁNAK, mélységében meg MINDEN más jegy IS spirituálisabb ANALÓGIA és mindenkiben az összes jegy benne foglaltatik (kiben mélyebb módon, kiben felszínesebben).


De NEM emberi jellem semmilyen jegy (legfeljebb töredékében része lehet).


Az emberi jellemet valójában mindegyik jegy jellemzi. Az eltérés az ARÁNYOKban van.


A bulvár "asztrológia" kereskedelmi kamu, végletesen leegyszerűsített, a véletlenszerűségnél is "tippelgetősebb" gagyi játék.


A valódi, tudományos asztrológia sok ezer éves tudományág, csillagászok művelték évezredeken át, olyanok, akiket máig elismer a hivatalos tudomány is, de az asztrológia tudományát sajnos bulvár gagyinak álcázva lejáratják manapság, sajnos. Tehát csak a csillagászati ismereteikre néznek fel a mai "tudósok", sajnos.


A jegyek egy piciny töredéke a rendszernek.

A fényszögek jóval lényegesebbek, de önmagukba az se elegendő az elemzéshez.


(Ezen kívül közel se csak emberi jellemekre korlátozódnak az asztrológia részterületei.)


Mindez, melyeket megfogalmaztam, a legtöbb, ismert asztrológiai rendszerre érvényes.

(Az európai összefügg az egyiptomival, mezopotámiaival. Vannak indiai rendszerek is, stb.)

2017. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az 1. hozzászóláshoz még azt fűzném hozzá, hogy a bak tulajdonságot is úgy jellemzik, hogy a bak egy kopár szirten él, ahol csak a sziklák legtetején terem számára egy fűszál. És kénytelen felmenni oda érte, ha túl akar élni, táplálkozni akar, de meg is van az ehhez szükséges képessége: az erős lábak és a paták.

Na most ha hal a hátsó fele, hogy megy fel a sziklára?

2017. máj. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a Bakok félig ember félig kecske ábrázolását ismerem - vagy azok a szatírok (görög mitológia)? Erről a halas ábrázolásról még nem hallottam.
2017. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Nagy sellő/szirén mániás vagyok, és az utóbbi 3-4hónapban nézegetem komolyabban a horoszkópot, és akkor vettem észre ezt az egészet, és akárhol nézem mindenhol így látom, és emiatt ez már nagyon zavart/kíváncsi voltam:) (ha valaki nem nagyon látott még akkor csak írja be pl. 'we heart it'-ra hogy 'capricorn art' és rengeteg ilyet ad ki,megjegyzem nagyon szépeket:D)

2017. máj. 22. 01:23
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

6/9 írta "Senki semmilyen jegyű"


Akkor meg minek van az asztrológia?


Ha minden embert 100000 asztrotényező határoz meg, akkor azt is mondhatjuk, hogy azért olyan valaki, mert sok gén és családi, környezeti hatás befolyásolta a személyiségének fejlődését. Ennek ellenére az asztrológusok nagy része szerint azért a napjegy és az ascendens határozottan megjelenik az adott illető személyiségében. Ráz a hideg amikor elmagyarázzák, hogy egy kos napjegyű, kos ascendensű ember azért nem mutat semmi kos tulajdonságot ,mert pl a holdjegye rák. Akkor meg mi a bánatnak ez az egész. Mint mostanában a tenyérjósok, akik szerint az egy centis életvonal is jelenthet 100 évet, vagy az sem gond ,ha valakinek nincs, régen meg keresztet vetettek, ha csak a tenyered közepéig ér, mert akkor szerintük max 60 éved van. Kicsit kezd sok lenni a gagyizásból.

2017. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!