Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan jelölik Olaszországban...

Hogyan jelölik Olaszországban a különböző autóutakat?

Figyelt kérdés
Azt megtaláltam, hogy az A jelzésűek az autópályák, ahol útdíjat is kell fizetni; az SS, SP jelzésűek közutak, amelyek ingyenesek. Arra viszont nem találtam semmit, hogy az E jelzésűek milyen jellegű utak és hogy díjkötelesek-e. Erre lennék kíváncsi.

2017. ápr. 24. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
AZ autópályák fizetősek csak. Ha jól tudom akkor az autópályák vagy "A" vagy "E" jelzést kapnak.
2017. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az E jelzés az egységes európai főúthálózat számozása. Egy útnak lehet több száma is. (Pl. A - helyi és E - nemzetközi is.)
2017. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Tehát akkor nagy valószínűséggel az E jelzésű utak is fizetősek, igaz?
2017. ápr. 24. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az autópályák fizetősek. Kapus rendszer van, nem túl magasak a pályadíjak. Főleg ahhoz képest, hogy a benzin vagy másfélszeresébe kerül, mint nálunk...
2017. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem. Az E jelzés az európai szabvány szerinti jelzés, és nem határozza meg egy állam fizetési módjait. Ahhoz az állam saját jelzéseit kell figyelembe venni. És vannak S jelű fizetős utak is.

A pontos meghatározáshoz rá kell menni az olasz autópálya felügyelet honlapjára, ott pontosan leírják, mik a fizetős utak, melyik kaputól mekkora távolságban mennyit kell fizetni. Ha megvan a pontos útvonal, megállapítható a pontos útdíj is.

2017. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!