Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért van az, hogy az utolsó...

Miért van az, hogy az utolsó pillanatban gellert kap valami?

Figyelt kérdés

Nemrég kívántam két dolgot magamnak: párkapcsolat, állásváltoztatás.

A párkapcsolati kérésnél nemsokára bejelentkezett valaki az életembe, ami elsőre szép volt, de érződött, hogy valami van mögötte, így vége lett.


Van munkám, de állást szeretnék változtatni. Nemrég adódott egy lehetőség, ahol ki is fejtette az interjúztató, hogy "bejövök neki" erre az állásra meg minden szépet, jót mondott, hogy már mehetek is. Ezt bejelentettem a régi munkahelyen is, majd egy telefon miatt elb×tam a lehetőséget.


Korábban is szinte mindig az volt az életemben, hogy ha pl.: délelőtt valami jó történik velem, akkor délután beüt a mennykő, talán az élet bosszúja...


Miért van ez? Mit lehetne máshogyan tenni?



2017. szept. 5. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy fèlelem. Bizonytalan vagy.
2017. szept. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sodródj az esemènyekkel.
2017. szept. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Keress kérdéseket hasonló témákban: Gellérthegy, élet":)

Az lehet a baj, hogy ha valami kezdődik, indul te azonnal a végét is látod, vagy látni véled (mert ez "így szokott lenni") és ez szorongással, félelemmel tölt el - már pedig gyakorlatilag mindig ez van- ez a perc most kezdődik- és most ér véget.

"Aminek kezdete van, annak vége is van."

Ezt az egyszerű tételt Buddha mondta. Ám ezt az egyszerű tényt 2500 éve nem akarják megérteni az emberek, mert ebből megérzik: a lét tragikus -és ezt nem akarják tudni.

És hát félelemből, szorongásból az ember nem szabadon cselekszik - és az ezért gyakorta rossz is. (azért tudom ezt így, mert én is hasonló módon szenvedtem, és mindent elég gyorsan el is tudtam rontani ezzel a szemlélettel:))) Bátorságosnak kell lenni. Lesz, ahogy lesz.

És lehetőleg a legteljesebben jelenlétből dönteni, beszélni, cselekedni. Mert az a gondolat -'á ennek vége lesz,á biztos elromlik, á félek elveszítem' -egy múlt-tudatból jön "így szokott lenni" A jelenléti tudat teremtő tudat, megteremti a helyzetet. Itt és most - ahogy a zen mondja ki útjának lényegét.

"Miért van ez? Mit lehetne máshogyan tenni?" Ha gondolod privben küldök irodalmat ezek megértéséhez, ilyen röviden nem tudom használhatóbban leírni.

2017. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Duenna ***** válasza:
100%
Ha kívánsz valamit, akkor pontosan és részletesen fogalmazz, mert úgy jársz, ahogy, párkapcsolatban kapsz valakit, de nem az igazit, és kapsz munkát is, de nem az igazit.
2017. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Igaz az, amit az utolsó előtti komment mond: mindig a végét látom a dolgoknak, így nem élem át a jelent. Köszönöm, mert hasznos dolgokra világítottál rá. Az is igaz - de nagyon -, hogy bizonytalan vagyok. Ezen is dolgoznom kell.


U.i.: A "Gellért-hegy" úgy "jött össze", hogy alapból azt írtam be, hogy "gellert, kap, az élet", a rendszer meg ezt hozta ki:).

2017. szept. 5. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!