Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Nem érzitek úgy, hogy a...

Nem érzitek úgy, hogy a horoszkóp pusztán pszihológia?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
zsidaj gennyládák pénzmosási lehetősége a horoszkóp, semmi más
2010. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem van asztroloógus ismerősöm, aki kimondottan antiszemita
2010. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem
2010. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Ami a Joy-ban meg a Cosmóban meg a hasonló szarokban olvasol az valóban egy nagyrakás X...

De valóban van valami értelme. Vannak akik ezt tényleg magasszinten űzik. Én konkrétan nem hizsek benne, de ha választanom kéne akkor még mindíg az utobbi.

2010. máj. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

A pszichológia és az asztrológia gondolkodásmódjában szinte semmi közös nincs (esetleg a pszichoanalízisé egy kicsit hasonlít az asztrológiáéra, de csak nagy vonalakban). Más a módszerük (a pszichológiáé részben a tapasztalati módszer, részben a következtetés - ezzel szemben az asztrológiáé az analógia). Más a tárgyuk (a pszichológiáé az emberi viselkedés és a gondolkodás, az asztrológiáé a sors - nem feltétlenül az emberi sors).


Az, hogy mindkettő "tudomány"-volta erősen megkérdőjelezhető, nem jelenti, hogy hasonlóak.

2010. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Én csak azt tudom, hogy ha valamelyik napilap horoszkópját netán elolvasom, akkor szinte az összes csillagjegyre vonatkozó "előrejelzés" igaz lehet rám is, meg szinte akárki másra, annyira általános dolgok.
2010. máj. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is az asztrológia sokszor nagyon általánosít a pszichológia főleg pszichoanalízis személyreszabott.vegyük például a csillagjegyek jellemzéseit lehet igazak némely tulajdonságok az adott emberre de akkor sincs két egyforma ember.Sok különbség lehet az azonos horoszkópú emberek között.
2010. máj. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 02:06


A napilapokban közölt "horoszkópok" nem horoszkópok asztrológiai értelemben. A horoszkóp valójában egy ábra, nem pedig egy szöveg az újság egyik lapjának szélén.

2010. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha azt vesszük figyelembe,h egy renges asztrológus a születési csillagjegyed, az ascendensed,a descendensen, és mindenféle holdjaid alapján állítja össze a személyre szabott horoszkópod,akkor az újságokban csak hülyeség van! Csak 12 típusú ember létezne,a világ összes oroszlánja ugyan azon a napon találna munkát,minden vízöntő veszekedne a párjával,stb.
2010. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
hát szerintem jellemezni elég jól tud (a profi asztrológus által szeméylre szabott), jósolni nem annyira
2010. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!