Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek magasan kvalifik...

Emájti kérdése:

Miért hisznek magasan kvalifikált emberek vallásokban, miközben az olyan híg áltudományokat, mint a horoszkóp, vagy homeopátia felismerik, (s kiröhögik)?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ők csak annyit hisznek a vallásból, hogy az aktuális tudásunk szerint kb. 2 ezer milliárdnyi galaxisból álló világegyetemet irányítja valamilyen tudatos intelligencia.

Hagyománytiszteletből meg családi tradícióik szerint őt imádják istenként.

2018. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Mert nagyon nem mindegy. Míg az utóbbiak nagy része bizonyíthatóan hamis tudomány, isten létezését még senkinek nem sikerült megcáfolni. A "nem látom ergo nincs" érv (ami itt a gyk színvonalán egy megsemmisítő bizonyíték) egy intelligens embernek nem érv. Sem a léte, sem a nem léte nem bizonyítható. Többségük ezért hisz.
2018. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Akkor cáfolom én.

"Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinek és nőnek teremtette őket."

forrás: Biblia, Teremtés Könyve


Logikus az, hogy egy 2 ezer milliárd galaxisból álló világegyetem ura úgy néz ki, mint egy olyan élőlény, aki még 10 ezer éve mindenütt a világon kőkorszaki szinten élt? (Pár helyen még most is.)

2018. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbben csak a tradíció miatt. A hívők aránya az alacsonyabban képzett emberek között sokkal erősebb
2018. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

az hogy istennek hívod vagy tudománynak vagy allahnak.... vagy akárminek, tökmindegy...


Valamiből lett a világ. tökmind1 hogy hívod. isten megteremtette. allah létrehozta, ősrobbanás volt.... de mért lett teremtve, mért lett ősrobbanás stb...


mind ugyanarra keresi a választ, és próbál magyarázatot adni, még pedig hogy honnan jövünk és hová megyünk. csak más szavakkal. az ember nem szereti a bizonytalant, mindig keres magyarázatot.

2018. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

#3 Magyarázd el már kérlek, ha ilyen okos vagy, ezzel a válasszal hogy cáfoltad meg?? A bibliát úgy fogadod el, hogy az, ami oda van írva, szó szerint megtörtént? Ha igen, nyilván nem cáfolhatod meg vele isten létezését, hiszen maga is tartalmazza. Ha nem, miért hivatkozol belőle? Hiszen nem is biztos, hogy igaz..:)

Kérdező, erről beszéltem. Aki kizarja isten létezését és hiszi, hogy minden titkok tudója, mindent leránt a saját szintjére, megmondja, el van intézve. Kérdezd meg a fizika doktorait. Nem fognak ilyen kijelentéseket tenni.

2018. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Az első választ is én írtam, de mégha létezik is ilyen világegyetemet irányító tudatos intelligencia, akkor is mi köze van annak ahhoz, amit az emberek vallásba foglaltak. Elvárja a világegyetem, hogy istenként imádjuk?
2018. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység ma már inkább kulturális közösség, mint spirituális. Egyszerűen csak tartozni akarnak valahova.
2018. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

"tudomány, isten létezését még senkinek nem sikerült megcáfolni."


Ugye tudod, hogy a rózsaszín spagettiszörnyet se cáfolta meg még senki?

2018. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
71%
A vallásosság nem feltétlenül annyira intellektuális képességek, mintsem pszichológiai alkat kérdése. Megnyugtató az a hit, hogy létezik valami biztos felsőbb/metafizikai rend, esetleg konkrét mennyei atya, aki kézben tart mindent és arról gondoskodik, hogy minden rendben lesz - intellektuális képességektől függetlenül van, akinek erre a megnyugtató érzésre szüksége van.
2018. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!