Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a pszichológiai magyarázat...

Mi a pszichológiai magyarázat arra, amikor emberek angyalokat, istent, démonokat, lidérceket és kerubokat látnak?

Figyelt kérdés
Őszintén, én nem hiszem el, hogy valaki ilyeneket tapasztal. Kell lenni valami pszichológiai magyarázatnak. Olvastam azt is, hogy meditáció közben is látnak lényeket, angyalokat, Buddhát stb. Én ezt nem hiszem. Valami pszichológiai jelenség állhat a háttérben. Erre valaki tudna nekem magyarázatot adni, ami nem spirituális, hanem tudományos, minden áltudománytól mentes?

2019. szept. 14. 00:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%

Én sem értem, hogy miért is hülyéznek le, ha te nem hiszel ilyen dolgokban. Gondolom te veled sohasem történtek paranormális vagy spirituális dolgok.

Segítsek benne, hogy tapasztalj némi paranormális vagy spirituális élményt?

De csak akkor ha nem félsz.


Vagyis: én sem hittem ilyesmikben amíg nem tapasztaltam. Aki nem tapasztalt ilyet persze hogy nem hisz és nem is tudja elképzelni.

Ergo: természetes ez a kérdésed. Az a hülye aki téged hülyéz le.

2019. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

Azért nem tudod elképzelni mert nem tanultál mélyrehatóan anatómiát, kórtant. Bár én sem, de annyit tudok, hogy az agy bármilyen fizikai elváltozása (trauma által vagy tumor jelenléte) ill. biokémiai egyensúlyának felborulása okozhat ilyen tüneteket, ami lehet valamilyen fertőzés is akár vagy kábszi használata. Az agyunk annyira komplex szerv, hogy képes olyan színházat rendezni nekünk, mint egy Hollywood-i science fiction, - ha a körülmények adottak. És az alany totálisan valóságosnak fogja érezni.


Nagynénikém agyvérzés után kezdett el hallucinálni, embereket látni akik a falon át mennek, és magukkal akarják őt vinni. Kétségbeesetten sikoltozot emlékszem.

Biztos egy ezós azt mondaná erre, hogy kinyilt a harmadik szeme és lát. Nem a tényeket akarod ismerni, hanem a kialakult nézőpontodhoz keresel minél több magyarázatot. Az ezós, konteós oldalak pedig mindenkinek kielegítik ezen vágyukat. Mindennek van kézzelfogható oka.

Nézd meg a Csodabogár c. filmet, habár kicsit látványosabbá tették a készítők, túloztak id nrm kicsit de a lényeg benne van.


[link]

2019. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

én nem éltem át semmijen traumát. makkegészséges vagyok. pszichésen is kiegyensúlyozott és egsézséges. mégis tapasztaltam paranormális és spirituális dolgokat.

ezzel voltam vizsgálatokon. koponya ct és emeri és még alvásmegvonásos vizsgálatok is. semmit nem mutattak, normális az agy működésem.

2019. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%

Jó ezek szerint angyalok demonok buddhak sőt hupekek törpikek is leteznek. Mindig elfelejtem, hogy ebben a szekcióban a racionalitás nem fér meg.:) mea culpa. lepontozzák azokat akik tudományos érveket hoznak fel, és nem hisznek a szellemvilágban, ufokban.

Azért az ilyen emberek mégis élvezik a tudomány adta dolgokat, az érzéstelenítőt, a fájdalomcsillapítót, akkor miért nem kérnek ráolvasást foghúzás helyett?

Emlékszem az egyik ilyen guru a facen azt nyilatkozta:"az orvosok nem csinálnak semmit, learatját a babért, felveszik a nagy pénzeket miközben az isten az igazi gyógyító." oké ennél elfogultabb már nem is lehetne valaki.


Egyébként nem gondoltam mindig így, fiatal koromban hittem a sorsszerűségben, karmábam, előző életben, voltam regressziós hipnózison is, meditáltam, stb. de törtent pár dolog közben ami ráébresztett arra, hogy mindezeket akartam én is, hogy létezzenek. Azt mondtam az nem lehet, hogy csak kimúlunk elrohad a testünk és vége. A neten mindent meg fogsz találni ami alátámasztja a nézeteidet, bármiben is higgy. És akkor megnyugszol, hogy igen jól gondoltam. Az emberek nagyon ritkán változtatnak nézőpontot. Még amikor feketén fehéren be van bizonyítva valamiről, hogy hamis, akkor is ragaszkodni fog ahhoz, hogy igaz. Mert akkor kiderülne, hogy tévedett. Az pedig megbocsájthatatlan lenne. Mindegy, hogy politikai meggyőződés vagy vallás ua.

2019. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Tudjátok ebben az egészben az a legérdekesebb, hogy ami nincs és nem létezik, arról az embernek még álmában sincs fogalma vagy elképzelése mivel nem létezik.


Ám ezzel szemben minden más, amit az ember megtapasztal akár így akár úgy az valamilyedn formában valós dolog, hiszen ami nincs és nem létezik arról nem lehet képet alkotni. Tehát, amiről az embernek tapasztalata van azok valahol valamilyen formában létező valós dolgokról tesznek bizonyságot.


A magyarázat az, hogy akik ebbe nem gondolnak bele és csak saját tapasztalataikból indulnak ki, az még nem bizonyíték semmire.


Tudományos magyarázatra pedig hiába vár az ember! Vannak olyan dolgok, amit emberi 3D tumonányos magyarázattal nem lehet igazolni, mivel azok egy magasabb szférába, dimenzóba tartoznak.


Így is sokáig az ember nem tudott semmit a mikro dolgokról, vagy a sugárzásokról, vagy egyéb más hullámokról, most, hogy már lehet őket műszer segítségével mérni, most már tudják, hogy létező dolgok, de előtte.... nem hittek ebből semmit.


Mire eljut a tudomány arra a fokra, hogy mérni és látni, érzékelni tudja a nagyobb dimenziók létező valóságát, addigra talán az emberiségnek is vége lesz.

2019. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ám ezzel szemben minden más, amit az ember megtapasztal akár így akár úgy az valamilyedn formában valós dolog, hiszen ami nincs és nem létezik arról nem lehet képet alkotni. Tehát, amiről az embernek tapasztalata van azok valahol valamilyen formában létező valós dolgokról tesznek bizonyságot."

Csak ne hagyjuk ki a képletből azt sem, hogy az agy nem csak a szemből jövő információkból állít elő képeket, hanem más, pl. mendemondák nagymértékben befolyásolják a valóságról alkotott képet.


"Így is sokáig az ember nem tudott semmit a mikro dolgokról, vagy a sugárzásokról, vagy egyéb más hullámokról, most, hogy már lehet őket műszer segítségével mérni, most már tudják, hogy létező dolgok, de előtte.... nem hittek ebből semmit"

Hát épp ez az! Ezek a már mérhető dolgok kizárják a más dimenziókból származó entitások létezését! Ami egyes embereknek besegít az entitások létezésébe, az a szakosodott gondolkodása!

2019. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

A mende-mondáknak is van valahol egy valós gyökere, különben a mende-monda sem létezne.


Ma nincs olyan műszer amivel átláthatnánk az egész univerzumot. Nincs olyan műszer, amely a 3D-n túli akár több dimenziót is kimutatná, megmutatná.

Nincs olyan műszer, ami kimutatná és bizonyítaná Isten létezését, angyalok, szellemek és démonok létezését.


Ez persze nem azt jelenti, hogy ezek nem is léteznek, sem a több dimenzó, akár 4-7-8 dimenzió sem azok lakói.

Maga az agy nem kreál olyat, ami nincs és nem létezik. Ugyanis az agy is csak abból tud meríteni, ami már létező valahol valamilyen formában.

Amikor az embernek még fogalma sem volt a mikro biológiáról, atom és quantum fizikáról, számítás technikáról, mindenféle létező elemekről stb. ezek már rég létező dolgok voltak, hiszen Isten ezek által teremtett meg mindent. Istent sem látta soha senki színről-színre, mégis létező valóság.

2019. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%
Még én sem láttam egyet sem, de szerintem ilyenek egyszerűen léteznek. Csak szerencsések látnak ilyet
2019. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!